Четвер, 23 січня 2025

^ Реклама ^
Корисна інформація

Субсидії, цифровий телетюнер та переддень 9 травня

Начальниця світловодського управління праці та соцзахисту населення Олена БалюкНачальниця світловодського управління праці та соцзахисту населення Олена БалюкНачальниця світловодського управління праці та соцзахисту населення Олена Балюк про актуальне сьогодення її установи.
Добігає кінця дія зимового субсидіарного періоду… Чи впоралось УПСЗН з нелегкою ношею, адже цьогоріч надання субсидій на сплату "комуналки" відбувалося за більш ліберальною від попередніх років процедурою…
^ Реклама ^

— За всіма ознаками, — розпочала Балюк, — наше управління спрацювало достойно. Дійсно, об’єм роботи, яку ми виконали цього року, був значно більшим, аніж будь-коли до цього — близько шести з половиною тисяч світловодських сімей отримали право на субсидії у 2011-12 роках, а це — не багато, не мало — 38% від усієї кількості родин. Віддаючи належне працівникам нашого управління, хочу також подякувати і міськрайонний центр зайнятості населення за суттєву підтримку додатковими кадрами із числа осіб, що перебувають там на обліку. Адже, задля спрощення і полегшення процедури надання субсидій ми потребували додаткових робочих рук, які безпосередньо в ЖЕКах приймали заяви від громадян на субсидії, збирали документи та розносили адресатам наші повідомлення. Отже, на порозі травня можу сказати, що цей період ми відпрацювали у штатному режимі і вже готові приймати заявки на призначення субсидій на літній період. Звичайно, через відсутність нарахувань за опалення, їхня кількість буде значно меншою.

— Наразі чимало громадян, охоплених субсидіями, отримують повідомлення від комунальників про наявність заборгованості за їхні послуги. Хоча ці громадяни стверджують, що справно платили згідно нарахованих субсидій. В чому тут річ?

— Причини можуть бути різними. Наприклад, несвоєчасне повідомлення контролерам щодо використаної води та електроенергії. І тут треба з’ясовувати кожен випадок окремо. Відносно ж нашого управління, то ми перераховуємо комунальникам субсидії вчасно і у повному обсязі.

— А тепер, пані Олено, хотілося б зупинитися більш детально на такій новації, як телевізійні телетюнери, що дозволять — і про це зараз постійно декларується на державному рівні — перейти до 2015 року з аналогового на цифрове телебачення. Урядники заявляють, що для деяких категорій населення ці пристрої видаватимуться управліннями соцзахисту на місцях безкоштовно. Як на наших світловодських теренах просувається вирішення цього питання?

— Безумовно, і для Світловодська, як і для країни в цілому, це досить актуальне питання — згідно планів Уряду, від цього року розпочався поступовий перехід телебачення на більш досконалий цифровий формат. Остаточно на всій території України "цифра" має витіснити аналогове ТБ у 2015 році. Тобто, звичайні наші телевізори не придатні до ретрансляції цифрового ТБ без спеціального телетюнера (я, звісно, не спеціаліст-електронщик, але, наскільки мені відомо, для останніх моделей LCD-телевізорів такі тюнери непотрібні — вони вже туди вмонтовані)… А ціна такого пристрою коливається у межах 600 гривень — що для багатьох наших мешканців є не по кишені. Тому наш Уряд, враховуючи цей фактор, своєю нещодавньою Постановою затвердив перелік категорій громадян, які забезпечуватимуться цими пристроями безкоштовно. Зокрема, це: інваліди І та ІІ груп (у тому числі — інваліди війни цих груп), інваліди війни ІІІ групи, особи які виховують дитину-інваліда, але за умови, що така дитина проживає разом із ними і не перебуває на повному державному забезпеченні, малозабезпечені сім’ї, які отримують державну допомогу, особи, які користуються правом на отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального періоду 2011-12 років…

Варто зазначити, що і наше управління також приступило до реалізації цього плану Уряду, який його виконання поклав на Міністерство праці і соцзахисту населення та на Держкомітет України по телерадіомовленню. Щоправда, його реалізацію у Світловодську ми розпочали із невеличким запізненням. Річ у тім, що однією з умов прийняття заяв на безкоштовне отримання тюнера є спеціалізоване ефірне покриття, придатне для прийняття цифрового сигналу. Наше ж місто поки що не охоплено таким покриттям. Та попри це я особисто звернулася до Держкомітету з телерадіомовлення, звідки письмово запевнили, що невдовзі це покриття буде і у нас. Що власне і стало сигналом для нашого управління розпочати приймати заяви від перелічених вище категорій громадян. Між іншим, зразок такої заяви можна роздрукувати із сайтів як нашого профільного міністерства, так Держкомітету з радіомовлення.

— Ну, знаєте, для багатьох громадян названих вами категорій інтернет все ще є недосяжним…

— У такому випадку у нас є телефон "гарячої лінії" — 2-48-39 — зателефонувавши на який, світловодці отримають компетентні відповіді наших спеціалістів. Або — завітавши безпосередньо до нашого управління на вул. Леніна, 4 до 23 кабінету. При собі потрібно мати паспорт, ідентифікаційний номер, пенсійне посвідчення, довідку МСЕК про встановлення групи інвалідності, посвідчення інваліда війни (це лише для інвалідів війни ІІІ групи), свідоцтво про народження дитини та його копію (для дітей-інвалідів) та копію медичного висновку дитини-інваліда до 18 років…

Загалом, за нашими підрахунками, близько семи тисяч світловодців мають право на безкоштовне придбання цифрового тюнера. Слід додати, що заяви приймаються до 1 липня цього року. Бо вже на 1 серпня головне управління УПСЗН по Кіровоградській області, куди відправлятимуться заяви світловодців, має направити остаточні списки до Держкомітету з телерадіомовлення, звідки ці тюнери у порядку черговості будуть розсилатися на місця.

— Наша розмова відбувається напередодні Дня Перемоги… Подейкують, що цьогоріч разова допомога фронтовикам незрівнянно стала більшою.

— Це насправді так. Минулого року інваліди ВОВ І групи, наприклад, напередодні 9 травня отримали допомогу у розмірі 900 гривень. А вже цього року ця допомога склала 2200 гривень. (Якщо у 2011 році сукупна сума таких виплат по місту склала 900 тисяч гривень, то цього року, враховуючи, на жаль, природне скорочення числа наших ветеранів, вона сягнула одного мільйона 200 тисяч гривень)

Тут варто віддати належне соціальним ініціативам Президента України, який дав доручення Уряду, який на початку року визначив цю суму у розмірі 1200 гривень, постаратись зробити її якомога більшою. Пропорційно зросли розміри одноразових виплат і інвалідам ІІ та ІІІ груп — 1920 і 1720 гривень відповідно. При цьому — і це вперше з часів Незалежної України — такі ж суми одержали не лише інваліди війни 1941-45 років, а й інваліди-інтернаціоналісти, які брали участь у збройних конфліктах на боці Радянського Союзу вже після 1945 року у Африці, Азії, на Кубі та у Афганістані. І мені, напередодні свята Великої Перемоги, приємно констатувати, що на сьогодні переважна більшість наших славних ветеранів таку допомогу вже отримала.

Тож, користуючись нагодою, від імені нашого управління і від себе особисто, вітаю усіх їх з цим світлим переможним Днем завдяки якому ми всі живемо під мирним небом. Бажаю усім їм міцного здоров’я, щастя і довгих років життя!

Віталій Асауленко
Фото автора
  • Нравится
  • 10

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.


Партнери:


Top