Понеділок, 28 вересня 2020
Авто

До Дня сміху — новий тариф на проїзд*

До Дня сміху — новий тариф на проїзд*Виконкомівці, що зібрались 28 березня на своє чергове засідання, разом із тутешніми перевізниками досягли компромісу у нових тарифах поїздок по місту і на Власівку, які набудуть чинності з 1 квітня.
На 25 копійок з першого квітневого дня збільшується плата і за проїзд по місту, і на Власівку. Тобто, відповідно вона складатиме 2,25 і 3,25 гривень з кожного пасажирського "носа".


Як нам вдалося з’ясувати, перевізники, як завжди, вимагали вартість проїзду збільшити побільше. Але, чомусь по місту вони "вимальовували" доволі не вельми округлі цифри — від 2,72-х до 2,78-ми гривень. Свої розрахунки вони пов’язували і із стрімким здороженням паливно-мастильних матеріалів, і із страшнючими нашими дорогами, на які автозапчастин не напасешся, і тому подібне. Та найбільше зачепило перевізника Олександра Кобця, чиї автобуси, зокрема, курсують між Світловодськом і Власівкою — мовляв, до значно ближчої Павлівки проїзд коштує майже шість гривень, а до Власівки — лиш троячка. Ну і що, що Павлівка — село, так і Власівку, з її атрибутами суб’єкту місцевого самоврядування — своєю радою та своїм виконком, — язик не повертається частиною Світловодська, обурювався він…

Свою думку на цей першоквітневий "жарт" висловила голова Громадської ради при міськвиконкомі Надія Мальцева, яка за станом здоров’я не змогла взяти участь у цьому виконкомівському засіданні. А сказати їй було що… Адже, за її словами, вона та фахівці-експерти, задіяні ГР, ретельно вивчали надані перевізниками розрахунки. Висновки, сказала Мальцева, виявились не на корись майже всіх перевізників.
"Ми всі прекрасно розуміємо, що стан наших доріг не витримує жодної критики, але, перепрошую, стан дорожнього покриття не може бути складовою, яка береться у тарифні розрахунки — такий порядок", — зауважила голова ГР.
Всі ж інші чинники (здороження ПММ, запчастин тощо), за її словами, якраз і "виводили" тариф на дві гривні по місту і на три гривні, дві копійки на власівському маршруті. До цього часу — коли всі почали їздити по місту за дві гривні — він укладався 1,75 гривні.

Також Мальцева наголошує, що у свої обґрунтування підвищення вартості проїзду перевізники вклали недостовірні дані щодо пасажиропотоку (вони його занизили) і чисельності водіїв на маршрутах (вони їх завищили). Єдиним збитковим маршрутом, за словами голови ГР, виявився маршрут №9 ("Автостанція-цвинтар"), і то — лиш на відтинку від ЗОШ №5 і до кладовища. Саме для пасажирів, які їдуть безпосередньо на кладовище, ГР пропонувала підняти вартість проїзду до двох гривень 50 копійок. А для тих, хто їде до 5-ї школи вартість проїзду у дві гривні так і залишити… Але, на жаль, до висновків її організації ніхто так і не прислухався, прийнявши оце рішення, як висловилась Мальцева, "тихесенько". Як і не прислухались до вимог ГР приймати будь-яке рішення лише опісля громадського обговорення за участю перевізників, спеціалістів управління економіки міськвиконкому і, безумовно, представників Громадської ради, зазначила голова останньої.

*Симптоматично, але тариф у дві гривні по місту і троячка на Власівку у нас було впроваджено минулого року, також, саме з 1 квітня.

Ян Дробовик
Фото із архіву Богдана ДроздоваДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

 • Zлодей

 • 29 березня 2012 19:31
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Та найбільше зачепило перевізника Олександра Кобця, чиї автобуси, зокрема, курсують між Світловодськом і Власівкою — мовляв, до значно ближчої Павлівки проїзд коштує майже шість гривень, а до Власівки — лиш троячка.
Все очень просто: не нравиться - вали с маршрута. Уверен, найдуться желающие возить и за "троячку".

Интересно, по-чем нынче выконком?
 • Нравится
 • 0
 • amigo Користувач offline

 • 2 квітня 2012 11:40
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 29.04.2009 | 596 комментарів | 0 публікацій
а проезд то по прежнему 2 грн... fellow
 • Нравится
 • 0


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top