Четвер, 21 січня 2021
Корисна інформація

Збережемо рибу разом

Збережемо рибу разомЩе минулого року збереженням риби у водоймах Світловодського району опікувалося аж три рибінспекції — Полтавська, Черкаська і Кіровоградська. А, як кажуть, "у семи няньок дитина залишилася без ока".
Браконьєрство набуло такого нечуваного розмаху, що риби майже не залишилося. Всю акваторію Дніпра так перегородили кілометровими сітками, що буквально "вицідили" все, що можна.


Це відразу ж відзначили рибалки-любителі після виходу на підлідний лов, адже в даний час спіймати тараньку вагою навіть 150 грамів практично неможливо, ловиться тільки дрібнота, яку й уловом назвати соромно. Тому громадсь­кість забила на сполох, а Держрибагентство України відреагувало. В нинішньому році, нарешті, у нас з'явилися справжні господарі, які мають серйозні наміри зробити все для того, щоб почалося відтворення рибних ресурсів. Тепер вся акваторія Дніпра, що відноситься до Кіровоградської області, а це Світловодський і Онуфріївський райони, підпорядкована лише Кірово­градській рибінспекції.

Перші кроки до збереження живих рибних ресурсів, до яких вдалися її працівники,почалися з вилучення браконьєрських сіток у Цибульниківській затоці, що знаходиться між селами Нагірне і Золотарівки. А 16 лютого фахівці Головного управління Держриб­агентства у Кіровоградській області Тетяна Ціленко та Віктор Пасько організували у селі Велика Андрусівка заходи по запобіганню задухи риби у Калантаївській затоці, залучивши до цього місцевих рибалок і приватних підприємців рибопромислових господарств. Більше 100 ополонок було пробито ними у 60-сантиметровій товщі льоду та вставлено кулі з очерету.

Тепер можна бути спокійними, що рибі в цій затоці, яка через різке зниження рівня води у Кременчуцькому водосховищі залишилася відрізаною від "великої води", задуха не загрожує.

Сергій Тишко
"Вісті Світловодщини"
Фото Богдана Дроздова із архівуДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top