Збережемо рибу разом

Браконьєрство набуло такого нечуваного розмаху, що риби майже не залишилося. Всю акваторію Дніпра так перегородили кілометровими сітками, що буквально "вицідили" все, що можна.
Це відразу ж відзначили рибалки-любителі після виходу на підлідний лов, адже в даний час спіймати тараньку вагою навіть 150 грамів практично неможливо, ловиться тільки дрібнота, яку й уловом назвати соромно. Тому громадськість забила на сполох, а Держрибагентство України відреагувало. В нинішньому році, нарешті, у нас з'явилися справжні господарі, які мають серйозні наміри зробити все для того, щоб почалося відтворення рибних ресурсів. Тепер вся акваторія Дніпра, що відноситься до Кіровоградської області, а це Світловодський і Онуфріївський райони, підпорядкована лише Кіровоградській рибінспекції.
Перші кроки до збереження живих рибних ресурсів, до яких вдалися її працівники,почалися з вилучення браконьєрських сіток у Цибульниківській затоці, що знаходиться між селами Нагірне і Золотарівки. А 16 лютого фахівці Головного управління Держрибагентства у Кіровоградській області Тетяна Ціленко та Віктор Пасько організували у селі Велика Андрусівка заходи по запобіганню задухи риби у Калантаївській затоці, залучивши до цього місцевих рибалок і приватних підприємців рибопромислових господарств. Більше 100 ополонок було пробито ними у 60-сантиметровій товщі льоду та вставлено кулі з очерету.
Тепер можна бути спокійними, що рибі в цій затоці, яка через різке зниження рівня води у Кременчуцькому водосховищі залишилася відрізаною від "великої води", задуха не загрожує.
Сергій Тишко
"Вісті Світловодщини"
Фото Богдана Дроздова із архіву
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж: