Субота, 04 квітня 2020
Влада

100 000 000 для початку

100 000 000 для початкуПерша після липня осіння сесія міськради виявилась доволі змістовною і продуктивною.
Розпочалося засідання із запиту Олексія Гусєва (Партія захисників Вітчизни) щодо будівництва офісно-розважально-торгівельного комплексу на розі Лєніна та Ювілейної. Чому наразі там, запитував обранець, після того, як попиляли безліч сосен і обнесли ту місцину дерев’яним парканом, все стихло?..


На що було вирішено погукати на найближчу сесію представника фірми-забудовника аби він відповів, що ж насправді там відбувається. (Забігаючи наперед, зазначимо, що той представник чекати не став і оперативно прибув протягом години. Про це — на завершення нашого репортажу).

Любецький Явтенко — із вдячністюЛюбецький Явтенко — із вдячністюПісля чого головний міськрайонний рятувальник, міськдеп Ярослав Любецький (Партія регіонів) потішив квітами і грамотою ОДА першу заступницю мера Валентину Явтенко, за, як він повідомив, бездоганну координацію дій міської влади в умовах командно-штабних навчань по ліквідації наслідків умовного теракту на водогоні "Дніпро-Кіровоград", яку нещодавно проводило Міністерство з надзвичайних ситуацій.

Але вже наступний оратор — Іван Маліновський (Народна партія), він же голова МРО "Союз-Чорнобиль", вніс у хід сесії мінорну ноту, виголосивши протест ліквідаторів аварії на ЧАЕС проти зняття з них державних пільг (Більш розлого — у нашому інтерв’ю з Маліновським).

Ще додав "дьогтю" Микола Сопільняк ("Батьківщина"). Він розповів про поневіряння 33-річного громадянина, який, внаслідок виробничої травми, лишився двох пальців на правій руці — ось уже 11-й рік, як з нього зняли інвалідність. Відтак, чоловік не може ані на роботу влаштуватись, ані пенсію по інвалідності одержувати… Мовляв, допомогти б людині треба. Адже, підсумував Сопільняк, люди не ящірки — кінцівки у них наново не відростають. На що головуючий Юрій Котенко припустив, що тут щось не те: можливо тут є провина і самого безпалого громадянина. Разом з тим він доручив розібратися у місячний термін у цій ситуації головлікареві ЦРЛ Дмитрові Моісеєнку. Депутати підтримали.

Це було не єдине сесійне доручення до головного медика… Зі слів Таїси Гончаренко (також, "Батьківщина") незадовільна ситуація спостерігається довкола дитячих щеплень. Мало того, заявила вона, що вакцини весь час бракує, так дехто із дитячої консультації вимагає з батьків за проведення профілактичних щеплень їхнім дітям по кілька сотень гривень. І тут обурений цим фактом Котенко, зі згоди обранців, доручив Моісеєнку все ретельно перевірити і у разі підтвердження — нещадно звільнити хапуг у білих халатах…

І знов Маліновський привернув увагу колег. Цього разу — до неподобств на 2-й Об’їзній дорозі. Там, сказав він, за значної інтенсивності руху автотранспорту, начисто відсутня пішохідна доріжка — люди, а це в основному, школярі, вимушені маневрувати, щоб не потрапити під колеса. Міськдепи доручили заступниці мера з комунальних питань Людмилі Гетманець розібратися з цим питанням до наступної сесії.

А от Юрій Сап’янов ("Батьківщина") лишився задоволений діями міської влади у реагуванні на його липневий запит щодо п’яного бедламу відвідувачів ресторану "Рандеву". Тоді депутат озвучив звернення до обранців від мешканців 9-поверхіки, до якої прибудований цей кабак — вони скаржились, що до ранку не мають сну та спокою через гамір веселої публіки, яка, до всього іншого, бавиться запуском у нічне небо феєрверків та салютів. Як повідомила відповідальна за розгляд цього питання Явтенко, після звернення властей до хазяїна "Рандеву" нині там стало значно тихіше, що підтвердив і Сап’янов після розмов із тамтешніми жителями.

А от його однофракційникові Віталієві Юшку не пощастило, як не пощастило і на липневій сесії, на якій не пройшло його намагання отримати зарплату секретаря міськради за півроку після складання означеного повноваження (більш розлого ми писали про це у матеріалі Остання літня сесія". І цього разу більшість обранців не захотіли "золотити ручку" своєму колезі.

Юрій Скічко. Неймовірно, україномовний інвестор!Юрій Скічко. Неймовірно, україномовний інвестор!…Дуже важливе з огляду перспектив розвитку Світловодська рішення прийняли депутати щодо входження у нього потужного інвестора — ТОВ "Гермес-Трейдінґ" із Києва. Його представник та один із співвласників Юрій Скічко, виступаючи з сесійної трибуни, розповів і про свою компанію, і про вигоду для Світловодська у разі депутатської згоди. (Причому, на відміну від усіх інших вітчизняних фірмачів, що прагнули та прагнуть поширити свій бізнес на наших теренах, він говорив щирою українською, а не демонстрував публічно свою меншовартість, прислуговуючись говіркою "молодших братів" з північного сходу). Отже, дане товариство, зі слів Скічка, входить у 20-ку найбільших українських експортерів зерна та олійних культур. У Світловодську ж, на Лісозаводі, компанія хоче побудувати крупний елеватор із зберігання зерна. До речі, наголосив київський гість, якщо погодяться обранці, наш елеватор буде четвертим в Кіровоградській області. А з урахуванням водного шляху — він має всі підстави стати найприбутковішим, що згодом обов’язково позначиться на надходженнях до місцевого бюджету та на значній кількості нових робочих місць, не говорячи вже про те, що лише зведення цього об’єкту значно оживить ділову активність у місті і принесе йому 100 мільйонів інвестиційних гривень… А коли обранці почули, що соціальні питання посідають у фірмі провідні місця (що можуть підтвердити населені пункти, де ТОВ "Гермес-Трейдінґ" вже побудував щось подібне), почалося… Хто — натяками, хто — напряму, почали канючити у бізнесмена гроші то на комп’ютерізацію шкіл, то на ремонт доріг тощо… Аж поки не "вибухнув" Володимир Волков (ПР) — нам, мов, обома руками треба підтримати цього інвестора, а ми йому умови різні висуваємо. Після чого міськдепи дещо принишкли, а зовні коректний інвестор, у свою чергу, пообіцяв: грошей, у разі депутатської згоди, його фірма на "соціалку" — не шкодуватиме. За ці слова поручився присутній на сесії депутат облради Іван Марон (ПР). Він повідомив "молодших" своїх колег, що саме йому належить ідея погукати у місто цю компанію і він, порівнюючи її з іншими подібними за спеціалізацією, з упевненістю заявляє, що ТОВ "Гермес-Трейдінґ" — найбільш відповідальна і найбільш надійна. Після чого всі 43 міськдепи, присутні на сесії, дали свою згоду на входження у місто даного інвестора.

Далі було внесено зміни до квітневого рішення міськради "Про затвердження програми розвитку Світловодська у 2011-15 роках" — максимально наблизивши її до відповідності обласній Програмі "Центральний регіон-2015". Своє переконливе слово тут вніс також присутній на сесії облдеп (ПР) та заступник голови Кіровоградської ОДА з питань інвестицій та ЖКГ області Сергій Яременко. Він переконав міськдепів, що така відповідність дозволить залучати у місто значні кошти з обласного та державного бюджетів — і на культуру, і на заміну ліфтів, на медичне обладнання і т. і., і т. п. Переконав — зміни внесено…

Взагалі, Яременко на цій сесії виявився провідним "переконувальщиком" з чималої кількості питань порядку денного. Так, не без його вагомого слова, обранці нарешті погодились із протестом в. о. Світловодського міжрайпрокурора, який ще у травні поточного року опротестував квітневе рішення міськради про злиття міських управлінь освіти з молоді та спорту — протягом чотирьох місяців поспіль обранці більш-менш успішно долали оцей самий протест. Та цього разу обласний депутат-чиновник заявив, що таки треба підтримати правника, адже невдовзі на рівні держави відбудеться реорганізація Міністерства молоді, сім’ї та спорту: "молодь" зі "спортом" так і залишиться, а от до "сім’ї" ймовірно причеплять Комітет зі справ неповнолітніх. Так що не треба поспішати, щоб потім не підганяти міські структури до державної лінії, закликав Яременко, якого підтримала більшість.

Дехтяренко: «Передаємо, але — без права його подальшої приватизації»Дехтяренко: "Передаємо, але — без права його подальшої приватизації"Так само — як і заклик щодо входження КП "Світловодський міськводоканал", разом із водоканалами Олександрії, Знам’янки й Кіровограду, до обласного КВП "Дніпро-Кіровоград" та підпорядкування його обласній раді (чит. матеріал "Водна єдність" Прим. ред.). Обранці підтримали цю реорганізацію, включивши один пунктик, який запропонував Володимир Дехтяренко (КПУ): передаємо, але — без права його (нашого водоканалу) подальшої приватизації… Серед голосів "проти" була фракція ВО "Батьківщина", за винятком Володимира Дем’янюка, він же — гендиректор КП "Світловодський міськводоканал". (Кажуть, за це відступництво його ледь із фракції не вигнали).

Неділя: «…Хто ж мене, друзі, пригорне, хто заколише мій біль?»Неділя: "…Хто ж мене, друзі, пригорне, хто заколише мій біль?"Під кінець розглянули мас-медійні питання. Майже одностайно було зліквідовано безліцензійний "41 Канал"… Подейкують, на наступній сесії обранці його "реанімують", але вже у вигляді об’єднання з міським радіомовленням. Дотичним підтвердженням цієї версії служить звільнення радіо-редактора Олеся Неділі — досвідченого, а відтак, серйозного претендента на очільництво ймовірного медіа-об’єднання… Прощаючись із сесійної трибуни, опальний Неділя, ледь не плачучи, зачитав віршика:
"…Хто ж мене, друзі, пригорне, хто заколише мій біль?".

У відповідь "друзі", співчутливо посміхнувшись, стримано похлопали 57-річному вусаню-пенсіонеру, який майже 30 років безоглядно, без жодного натяку на критику, славив з "брехунця" спочатку "таваріщєй", з потім — після Незалежності — "панів". Що, власне, в умовах українських реалій — одне і теж…

А от в. о. редактора "Світловодська вечірнього", міськдепові Миколі Шверненку (ПР), навпаки, цього дня неабияк підфартило — нарешті обранці зняли з нього незручний "довісок" у вигляді цього самого "в. о.". Ми щиро вітаємо колегу-газетяра із повноправним редакторством! А також висловлюємо сподівання деяких його колег-депутатів, що СВ, з хронікера доленосних виконкомівських рішень, затиснутого у тамбурі подвійних дверей мерського кабінету, перетвориться на справжній друкований орган Світловодської міськради з усім розмаїттям позицій і думок.

Козирєв запевнив, що буде всьо чьоткоКозирєв запевнив, що буде всьо чьотко…Якщо згадуваний на початку представник фірми-забудовника на розі Лєніна-Ювілейної Єфім Козирєв дочекався кінця сесії аби відповідати на запит Гусєва, виявилось — не дочекався сам Гусєв. Але ця прикрість не зупинила Козирєва. І він розповів обранцям, що будівництво не заморожується, і протягом двох років, як і було обіцяно, даний об’єкт таки стане окрасою Світловодська.

Віталій АСАУЛЕНКО
Фото автораДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top