Четвер, 09 квітня 2020
Влада

На сесії міської ради

На сесії міської ради27 вересня в сесійній залі будівлі виконавчого комітету пройшло пленарне засідання шістнадцятої сесії міської ради шостого скликання. За кількістю прийнятих важливих рішень для міста та міської громади цю сесію в повному сенсі можна назвати доленосною. Але про все по черзі…
На початок засідання у залі були присутні 43 народні обранці. Розпочали депутати свою роботу із приємних і урочистих моментів: іменинники Микита Письменний та Володимир Волков приймали квіти та щирі привітання від колег, побажання здоровя та наснаги у подальшій діяльності.


На сесії міської радиНаступний приємний момент — подяка першому заступнику міського голови Валентині Явтенко від Міністерства надзвичайних ситуацій за професійне і оперативне реагування та прийняття правильних рішень стосовно ліквідації надзвичайної ситуації під час планових командно-штабних навчань, які проходили у Світловодську на базі КП "Дніпро-Кіровоград" 26 травня. Подяку Валентині Павлівні вручив начальник Світловодського райвідділу УМНС Ярослав Любецький.

Потім засідання слово для заяви надали депутату Івану Маліновському, який від імені СМРО "Союз Чорнобиль" висловив рішучий протест "…антинародним діям уряду та Верховної Ради…", повязаний із прийняттям у першому читанні законопроекту №9127, який фактично позбавляє пільг 16 категорій громадян, серед яких і ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС.

На сесії міської радиДалі настав час депутатських запитів. Депутат Микола Сопільняк висловив занепокоєння ситуацією, яка нагадує один відомий анекдот, але насправді абсолютно не смішна — в результаті виробничої травми людина втратила пальці на руці, а отримати інвалідність тривалий час не може! Нові пальці вже точно не виростуть, тож в чому проблема невідомо. Запит поставлено на контроль і наступної сесії головний лікар ЦРЛ Дмитро Моісеєнко повинен прозвітувати з даного питання.

І.Маліновський звернув увагу колег на страшний стан 2-ї обїзної та відсутність тротуарів, хоча пішохідний рух там дуже насичений (особливо багато дітей прямують цією дорогою до школи). Дати відповідь через місяць щодо облаштування тротуарів на 2-й обїзній має заступник голови з питань ЖКГ Людмила Гетманець.

На сесії міської радиУ розділі відповідей на попередні депутатські запити присутні почули чимало позитивних результатів. Але питання щодо проведення щеплення серед дітей все ж залишили на контролі, адже гроші із державного бюджету почали надходити тільки нещодавно, тому процес щеплення проходить поступово. Депутат Таіса Гончаренко висловила занепокоєння тим фактом, що у деяких батьків вимагають чималі кошти, аби привити дітей. Юрій Котенко дав доручення головному лікарю ЦРЛ провести розслідування цих фактів і в разі підтвердження показати йому особисто заяви на звільнення винних осіб.

Також не "райдужні" справи стосовно аптеки, яка могла б у місті виготовляти лікарські препарати та розчини. Нажаль, поки що жоден із власників аптечних мереж не погоджується на даний вид діяльності. А відкриття комунальної аптеки теж не вирішить цього питання, принаймні на даний час.
На сесії міської ради
"Знайти приміщення — це не проблема, — зазначив міський голова, — проблема — отримання ліцензії та придбання обладнання для приготування ліків, яке сьогодні коштує дуже великих грошей. Поки що схиляюся до думки про те, що треба шукати інший вихід і ми його шукаємо".

Далі перейшли до питань порядку денного. Першим розглянули питання про надання згоди на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки близько 9 га в оренду на 49 років ТОВ "Гермес-Трейдінг" для обслуговування виробничих будівель та споруд елеватору по вул. Лісозаводській. Раніше ці землі перебували у користуванні ТДВ "Обєднання "Дніпроенергобудпром".

На сесії міської радиПредставляти інтереси своєї компанії на сесію завітав безпосередньо директор ТОВ "Гермес-Трейдінг" Юрій Скічко, якого міським колегам представив депутат обласної ради, Генеральний директор ТДВ "ОДЕБП" Іван Марон. Ю.Скічко проінформував депутатів, що Група компаній "УкрАгроКом" і "Гермес-Трейдінг", які працюють на Кіровоградщині і мають торгові представництва у багатьох регіонах України, є потужним виробником сільськогосподарської продукції рослинництва і тваринництва та експортером зерна. Звичайно, така потужна компанія гарантує і розвиток різноманітних соціальних програм на території розміщення своїх виробничих обєктів. Свідками цього стали мешканці Червоної Камянки, Олександрії, Кіровограду та ін. А головне те, що сума інвестицій, яку вкладатиме компанія, близько 100 млн.грн. І за словами депутата обласної ради С. Яременка, це найбільша інвестиція в області на сьогодні.

В свою чергу депутат Георгій Золотаревський теж закликав присутніх підтримати проект не вагаючись, так як його завод КШМБ співпрацює з цією компанією дуже давно і більш відповідального, чесного і відкритого партнера та інвестора годі й шукати.

Питання соціальної вигоди для міста піднімали багато депутатів, але поважний гість заспокоїв присутніх:
"Не хочу багато обіцяти, але ви в жодному випадку не пошкодуєте. Просто погляньте на те, як ми допомагаємо в інших районах ремонтувати школи, будувати дитячі майданчики, газопроводи та ін.".

Питання підтримали одноголосно.

Далі розглянули звіт про виконання міського бюджету за І півріччя, внесли чергові зміни до міського бюджету та до декількох рішень міськради.

На сесії міської радиНаступним гострим питанням став розгляд проекту про припинення діяльності міського водоканалу шляхом приєднання до обласного комунального виробничого підприємства "Дніпро-Кіровоград". Не зважаючи на позитивні результати проведення громадських слухань, де навіть найбільші критики обєднання, які носили "пачками" до редакції "СВ" гучні протести громади "проти", сказали своє рішуче "за", у декого з депутатів все рівно лишилися сумніви. Навіть після того, як Сергій Яременко, помічник і радник губернатора Кіровоградщини з питань ЖКГ, запевнив, що підприємство буде власністю обласної ради і для міста це дасть лише позитивні наслідки. Питання набрало рівно 26 голосів (так звана, найменша більшість). Отже, термін виконання — до 30 січня 2012 року.

Далі розглянули протест прокурора стосовно рішення про злиття управлінь молоді та спорту з освітою. Слово знову взяв Сергій Яременко і зазначив, що найближчим часом на рівні держави буде проведено реорганізацію УМС, тому не варто поспішати, аби не переробляти все заново. Тож протест прокурора підтримали. Обєднання відмінили.

Також затвердили комплексну програму реконструкції мереж вуличного ос-вітлення на 2011-2015 роки.

Після розгляду питань врегулювання архітектурно-земельних відносин перейшли до питань організаційного порядку. Спочатку проголосували "за" ліквідацію ТРК Світловодської міської ради "41-й канал", який досить тривалий час не має можливості транслювати свої передачі. Далі задовольнили заяву директора міського радіомовлення про звільнення за власним бажанням у звязку із виходом на пенсію. Наступним рішенням рада прибрала приставку "в.о." в назві посади керівника "Вечірки".

Всі питання порядку денного було розглянуто. Сесію оголошено закритою.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top