Вівторок, 02 березня 2021
Влада

Про нагальне від перших осіб міста

Людмила Гетманець, Юрій Котенко, Зінаїда Климчук під час прес-конференціїЛюдмила Гетманець, Юрій Котенко, Зінаїда Климчук під час прес-конференціїМинулої середи, 21 вересня, в кабінеті міського голови відбулась прес-конференція за участю Юрія Котенка, його заступника з комунальних питань Людмили Гетманець та секретаря Світловодської міської ради Зінаїди Климчук.
Впродовж 45 хвилин посадовці відповіли на нагальні питання життєдіяльності міста. Їх коментар — на сторінках нашого видання.


Кореспондент: Наближається новий опалювальний період. Чи готове місто до його початку?

Людмила Гетманець: Всі наші підприємства, організації та установи, які мали провести підготовчі роботи — підготувалися до нового опалювального періоду. Заклади управління освіти, охорони здоров'я, житловий фонд, що знаходиться в комунальній власності нашого міста — готові на 100%. Рівень підготовки — задовільний. Акти паспортів готовності — підписані, в тому числі і котелень СП ТОВ "Світловодськпобут". Наразі тривають гідравлічні випробування, і якщо не буде ніяких змін в питанні газопостачання наших теплопостачальників — опалювальний період повинен розпочатися своєчасно.

Кореспондент: Щодо реалізації державних програм? Чи вдалося вирішити питання з фінансування Програми ліквідації підтоплення нижньої частини міста?

Юрій Котенко: Ще на початку літа ми отримали інформацію з облдержадміністрації про те, що на першочергові інженерні заходи по ліквідації наслідків підтопленням нижньої частини міста, якими передбачено реконструкцію насосних станцій на Великому озері, Світловодську має бути виділено 4,8 млн. грн. Як запевнив нас заступник голови ОДА Олександр Шаталов — ці роботи будуть профінансовані у першому півріччі наступного року в повному обсязі. Зі свого боку, ми робимо все від нас залежне для прискорення реалізації цього проекту — проводимо необхідні експертизи, готуємо вчасно документи, відправляємо на область проектну документацію, адже розуміємо, що це інтереси майже 11 тисяч світловодців, які мешкають в нижній частині міста.

Однак, вже сьогодні, не очікуючи реалізації цих заходів, ми власними силами проводимо роботи з розчищення дренажних систем нижньої частини Світловодська. Крім того, в цьому році нам вдалося відновити освітлення основних вулиць Табурища та відремонтувати дороги, які були просто в жахливому стані — це ділянка по вулиці Дружби, Комсомольській, третій об'їзній, та перехрестя вулиць Комсомольської та Дружби, залізничний переїзд у напрямку Кременчука. На черзі — вулиця Комарова, яка буде відремонтована частково за рахунок місцевого бюджету, частково — за кошти ПП "Каскад".

Жителі мікрорайону вдоволені, адже бачать реальні справи, а не порожні обіцянки. Візьму на себе сміливість сказати, що з приходом нашої команди в Табурище прийшла цивілізація.

Кореспондент: Більше того, нам відомо, що реалізується ще одна передвиборча обіцянка відносно реконструкції сходів від вулиці Павлова до Української.

Юрій Котенко: Дійсно, у вівторок розпочались роботи по реалізації цього проекту. Ним передбачено ремонт сходів від поліклініки по вулиці Павлова до вулиці Української. Тут будуть відремонтовані і поручні, і сходинки, і лавочки встановлені, а також буде зроблено підпірну стінку вздовж яру. Паралельно плануємо зробити і освітлення. Підрядчиком цих робіт виступає завод "ЗБВ" ТДВ "ОДЕБП" (директор М. Литвиненко).

Кореспондент: Повертаючись до теми ремонту міських доріг. Що планується ще зробити, доки дозволяє погода?

Людмила Гетманець: На сесії міської ради було виділено 200 тис. на проведення ямкового ремонту міських доріг, відбувся тендер, визначено виконавця послуг і цього тижня мають розпочатись ремонтні роботи по вул. Комарова, а також частково по вул. Гагаріна і В. Бойка — в районі ЗШ №1.

Юрій Котенко: Ми здійснюємо ремонт доріг по мірі надходження коштів. Як я вже говорив, в цьому році вдалося зробити дуже важливу справу — відремонтувати аварійні ділянки вул. Дружби та Комсомольської, причому — капітально. Роботи виконано на загальну суму 750 тис. грн. і дуже якісно — це може оцінити кожен, хто їздить по третій об'їзній. Все це — завдяки ГО "Рідне місто". Який автошлях буде ремонтуватись за рахунок цієї організації наступним — вирішуватиме її ініціативна група, яку очолює Микола Олійник.

Кореспондент: Щодо ремонту об'їзних автошляхів — вул. Миру, Єгорова, Новогеоргіївської?

Людмила Гетманець: На проведення цих робіт з державного бюджету в 2011 році передбачено виділення 750 тис. грн. Обласним управлінням було проведено тендер на виконання ремонтних робіт, який виграла служба автомобільних доріг України — підрядник "Облавтодор", але вони й досі не почали роботи у зв'язку з проблемами в надходженні коштів.

Юрій Котенко: Хочу зауважити, що це питання знаходиться на особистому контролі губернатора області Сергія Ларіна та Народного депутата України Олександра Єдіна (див. лист на адресу О. Єдіна на 2 стор. газети "Світловодськ вечірній" №76-77 — Ред.), тож, ми сподіваємось, що до настання холодів ці ремонтні роботи буде виконано. Крім цього, ми звернулись до Народного депутата та губернатора Кіровоградщини з проханням сприяти проведенню ремонту дорожнього покриття вул. Б. Хмельницького, якою сьогодні пересувається велика кількість маршрутних таксі.

Кореспондент.: Ваші коментарі відносно ремонту Набережної вулиці?

Юрій Котенко: Нагадаю, що з цього питання ми звертались до Народного депутата Олександра Єдіна, зустрічались із колишнім керівником "Укргідроенерго" Семеном Поташником, проект був підписаний міністром палива та енергетики Юрієм Бойком, але так сталось, що після підписання — змінився керівник "Укргідроенерго" і вирішення питання призупинилось. Тому ми ще раз звернулись до Олександра Єдіна, який в свою чергу повторно звернувся до міністра. Чекаємо відповіді з міністерства.

Кореспондент: Як просувається будівництво торгового комплексу, який має з'явитись на місці колишнього Будинку піонерів?

Юрій Котенко: Цей торговельний комплекс на розі вулиць Б. Хмельницького та В. Бойка активно будується. Тут заплановано розміщення і аптеки, і піцерії, і кав'ярні, і інших об'єктів — наразі власник вивчає попит споживачів мікрорайону, а через місяць обіцяє перейти вже до виконання внутрішніх робіт новозбудованого приміщення.

Кореспондент: Щодо будівництва житлових будинків? Немає перешкод?

Людмила Гетманець: Ні, перешкод немає. Розпочато будівництво житлового будинку по вул. 9-го Січня, і в наступному році, за умови готовності об'єкту на 70%, є надія перевести його до державної програми "Доступне житло". І я хочу звернутись до всіх мешканців нашого міста: якщо ви бажаєте взяти участь у придбанні доступного житла — звертайтесь до каб. № 18 міськвиконкому, за адресою вул. Леніна, 14. Крім того, у нас створена черга по молодіжному будівництву. Поки що такого об'єкта немає, однак він може з'явитись, тому бажаючі можуть отримати у міськвиконкомі консультації і стати на чергу або по отриманню молодіжного, або доступного житла.

Юрій Котенко: Хочу додати, що будинок готовий уже на 57%, і таких об'єктів на Україні — лише 4. Його унікальність в тому, що в ньому передбачене безперешкодне пересування інвалідів, тож, сподіваємось вирішити і одну з проблем інвалідів міста.

Кореспондент: Яка ситуація наразі склалась на ринку "Світанок"? Чи було досягнуто домовленостей після проведеного страйку підприємців 14 вересня?

Людмила Гетманець: Ситуація непроста. Я говорила під час страйку, організованого ГО "Надія", і зараз повторюю: таких тарифів, як у нас не має ніде в Україні — 1 грн. 55 коп. за 1 кв. м. в день, тим більше, що до 1 січня 2011 року підприємці сплачували ще й ринковий збір, а за 8 місяців поточного року — ні, адже він був скасований. Навіть у сусідньому Кременчуці таке місце коштує 25 грн. на день, а ціни в нас на продовольчі та промислові товари не нижчі. Тому, думаю, питання тут в іншому — в праві власності на землю. Акт постійного користування на землю, де розташовані торгові ряди — має ККП, але ГО "Надія" вважає, що їм повинні безкоштовно її передати для проведення реконструкції. Ми пропонуємо їм інший варіант — виділення іншої земельної ділянки для облаштування власного ринку, адже сьогодні на території так званого ринку "Світанок" працює багато підприємців, які не мають власних торговельних точок і щодня заробляють собі на шматок хліба. І таких підприємців, які не бажають брати участь у проведенні реконструкції — дуже багато. У нас є дві заяви від підприємців ринку: одна — за підписом 98, друга — за підписом 120 чоловік, в яких вони просять не надавати дозвіл на проведення реконструкції торгових рядів, адже не мають коштів для участі в ній і бояться лишитись без робочих місць. Тому наша влада, і в першу чергу Юрій Миколайович, стоїть на захисті прав більшості наших підприємців. Нами запропоновано укладання договорів з усіма підприємцями — і власниками, і орендарями, які торгують на території "Світанку", терміном на 2 роки. Тож, майже 90% підприємців — задоволені.

Кореспондент: Чимало нарікань від світловодців лунало відносно пасажирських перевезень. Невдовзі відбудеться черговий конкурс перевізників — які вимоги буде висувати до учасників міська влада?

Юрій Котенко: Дійсно, невдоволень і обурень відносно якості пасажирських перевезень було багато. Тому ми провели кілька перевірок управлінням економіки міськвиконкому, в тому числі і за моєї особистої участі, і виявили низку недоліків у якості перевезень, зокрема відсутність на маршрутах до 50% транспортних засобів. Відповідно — було проведено роботу з перевізниками, яку ми не припиняємо і до цього часу. Направлено листи до перевізників, складено відповідні акти, попередження, і всі ці матеріали ми будемо враховувати під час проведення чергового конкурсу.

Кореспондент: Щодо вартості перевезень?

Юрій Котенко: Поки що вона залишається незмінною, адже не має якості пасажирських перевезень.

Зінаїда Климчук: Хочу закликати світловодців бути небайдужими, і коли водій відмовляє у перевезенні пільговим категоріям населення, навіть за наявності пасажирських місць — не залишатись осторонь, не боятись, а допомагати пільговикам відстоювати їх права. І якщо ми робимо зауваження водіям і перевіряємо їх роботу — це робиться для того, щоб мешканцям міста було комфортно їздити у транспорті, а діти і пенсіонери, соціально незахищені світловодці не були обмежені в своїх правах.

Олена ЄруноваДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top