Понеділок, 28 вересня 2020
Економіка

На часі — злиття водоканалів

На часі — злиття водоканалівПередача КП "Світловодський міськводоканал", разом ще двома (трьома) водоканалами райцентрів Кіровоградщини й водогону "Дніпро-Кіровоград", до обласного підпорядкування у Світловодську оцінюється застережено-стримано.
8 вересня (тобто, на день виходу газети "Світловодськ Інформ") у Світловодську мають відбутися громадські слухання, анонсовані нашим міським головою, щодо об’єднання водоканалів Світловодська, Олександрії, Знам’янки, Кіровограду та водогону "Дніпро-Кіровоград" в єдине комунальне підприємство…


Олександрія, наскільки відомо зі слів Юрія Котенка на зустрічі з представниками Об’єднання громадських організацій "Громадська рада м. Світловодська" наприкінці липня, взагалі відмовилась від цього кроку, мотивуючи тим, що вони там зосередженні на переході на свердловинний видобуток води. Якщо за цей час нічого не змінилося — Олександрія в цього об’єднавчому списку вже не фігурує…

Вищеназване громадське об’єднання, яке поєднало у своїх лавах понад десятка ГО з сукупним числом "багнетів" у понад 15 тисяч членів, неодноразово і в категоричній формі висловлювалось проти як в усній, так і в письмовій формі. Так, на останньому своєму засіданні минулого четверга активісти Об’єднання вже вкотре заявили свій рішучий протест, адресований міській владі*.

За словами голови цієї організації Володимира Павлова, водоканали Знам’янки й облцентру перебувають у ще гіршому стані, аніж наш. Наприклад, у Кіровограді вода подається погодинно, а борг знам’янського водоканалу дорівнює майже 20 мільйонів гривень (нашого — на межі 12-ти мільйонів). Об’єднання бідного із ще біднішим призведе до ще більшого зубожіння всіх учасників цієї "унії" з вкрай негативними наслідками для світловодців, наголосив Павлов…

Разом із критикою обласної ініціативи по злиттю водоканалів, "Громадська рада м. Світловодська" пропонує альтернативний шлях, який дозволить протягом перший двох років навіть знизити тариф на воду принаймні на 5% — це передача нашого МВК в оренду якомусь більш успішному підприємству, яке, начебто, не проти. (Павлов мав на увазі єврейську I.R.S. — відомого в місті дроворуба на розі Лєніна-Ювілейної і власника лікувально-діагностичного центру поряд з ЦРЛ. Та, як стало відомо, за лічені дні до слухань чужоземці похололи до МВК. Прим. ред.). Або, як перспективний варіант, Об’єднання пропонує розглянути питання приєднання МВК до СП ТОВ "Світловодськпобут" — знаного в Україні підприємства теплокомуненергетики.

*Другий протест Об’єднання громадських організацій "Громадська рада м. Світловодська" на зазначеному вище засіданні стосувався значного скорочення працівників бібліотечної системи міста, яке планує вчинити міська адміністрація осінню поточного року. Основна мотивація — брак коштів міського бюджету… Шукати розради до поважного Об’єднання прийшла також і директорка СМБС Єлизавета Ялова. Вони (власті), сказала вона, хочуть скоротити аж 16 бібліотекарок — понад 80% їх сукупного числа, що, власне, призведе до краху всієї бібліотечної системи міста.

Передати можна але із застереженнями
Натомість у відомої у Світловодську своїми теоретичними напрацюваннями у сфері комунального господарства ГО "Муніципальний центр маркетингового планування та стратегічних досліджень" своя — більш поміркована — точка зору щодо об’єднання водоканалів області. Її голова Юрій Лукінський заявив нашій газеті, що об’єднування водоканалів викликано, дійсно, їхнім крайнім занепадом. Що ж до світловодського, то з такими боргами, які він зараз має, стає фактично неможливим фінансування його поточної діяльності. Тому вихід із ситуації, що склалася, буде можливий у разі об’єднання даних водоканалів із залученням коштів обласного бюджету — напевне задля цього буде розроблена відповідна обласна Програма.

Водночас Лукінський зазначив, що Світловодськ має залишити за собою запобіжні важелі впливу на свій водоканал у разі, якщо майбутнім його обласним очільникам заманеться пустити його "по руках". Як один із варіантів такого перестрахування, голова ГО МЦМПСД запропонував передати області не увесь водоканал з усіма "потрухами", а таки залишити у комунальній власності міста водозабір, що поряд із шлюзом знаходиться.

Віталій АСАУЛЕНКОДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

  • tolok Користувач offline

  • 6 вересня 2011 21:49
    Група: Користувачі
    Реєстрація: 14.12.2010 | 6 комментарів | 0 публікацій
Як один із варіантів такого перестрахування, голова ГО МЦМПСД запропонував передати області не увесь водоканал з усіма "потрухами", а таки залишити у комунальній власності міста водозабір, що поряд із шлюзом знаходиться.
Згодєн на всі 100%! Тільки нє варіант з ТОВ "Світловодськпобут" цє будє <капєць>
  • Нравится
  • 0


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top