Субота, 27 лютого 2021
Економіка

Ви тут чхнули, а у нас там роги відвалюються

Людмила Кондратенко і Володимир ПавловЛюдмила Кондратенко і Володимир Павлов]До такої алегорії вдався голова Об’єднання громадських організацій "Громадська рада м. Світловодська" Володимир Павлов, критикуючи рішення обласного Територіального відділення Антимонопольного комітету України щодо СП ТОВ "Світловодськпобут".
Навесні цього року обласний Антимонопольний комітет розглянув 60 заяв світловодців, що відключили свої квартири від централізованого опалення, щодо плати за послуги ЦО (у тому числі — місць загального користування), яку виставив їм "Світловодськпобут".


Ці дії, за рішенням ТВ АМКУ, визнано незаконними, бо порушуються ст. 13 і 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції". Власне це і стало приводом для голови та заступника "Громадської ради м. Світловодська" Володимира Павлова та Віталія Мєльохіна поїхати до Кіровограду аби поспілкуватися з обласними антимонопольними очільниками.
"Ми, — сказав Павлов, ледь переступивши поріг кабінету заступниці голови ТВ АМКУ Людмили Кондратенко, — приїхали до вас захищати не інтереси "Світловодськпобут", а тих 11—тисяч споживачів, які користуються його послугами. Адже ви своїм рішенням дали "зелене світло" на інтенсифікацію подальшого незаконного відключення громадян від централізованого опалення. А в умовах Світловодська, будинки та мережі якого сплановані для споживання саме централізованого виду опалення, це врешті може призвести до непередбачуваних, а то й катастрофічних наслідків. Бо ж наші газові мережі попросту не витримають гігантського, у порівнянні з нинішнім, збільшенням тиску газу, яке станеться у разі масового переходу громадян на індивідуальне опалення".

На що Кондратенко висловила жаль, що дії АМК можуть кимось трактуватись як намагання зруйнувати систему ЦО Світловодська.
"Комусь вигідно спотворювати наші рішення. Але треба усвідомити, що працюємо ми виключно в межах, відведених нам чинним законодавством", — сказала вона.

Разом з тим заступниця голови ТВ АМКУ зазначила: раз надійшов сигнал — ми маємо на нього відреагувати. А АМК відреагував… Ми, продовжила вона, вивчаючи ситуацію у Світловодську з опаленням, встановили, що виконкомівська міжвідомча комісія з питань відключення споживачів від мереж ЦО працювала далеко не регулярно. А між тим споживачі, не "чекаючи з моря погоди", відключалися від ЦО у самовільний спосіб.
"Чого ж тоді ваші органи місцевого самоврядування не реагували на всі ці порушення відповідним чином? — запитала Кондратенко. — Ми переконані, що в ситуації, яку ми зараз обговорюємо, є значна доля і їхньої провини".

Віталій Мєльохін і Володимир ПавловВіталій Мєльохін і Володимир ПавловЗ чим погодився і Павлов. Дійсно, сказав він, починаючи від 2006 року Світловодськ залишався фактично без голови. І виконуючі його обов’язки, і депутатський корпус міста жили весь цей час у передчутті виборів міського очільника. Тому у їхніх рішеннях переважала політична (популістська) складова, аніж суто економічна (раціональна), що безумовно позначалося і на діяльності "Світловодськпобуту".
"Але ж не на них, а лиш на "Світловодськпобут" ви "навішали усіх собак". Хоча, яка його провина, що комісія з відключення не працювала всі ці роки?", — зазначив Павлов.

"Я погоджуюсь із вами, — відповіла Кондратенко, — але ми розглядали конкретне питання: мав чи не мав "Світловодськпобут" нараховувати плату за ЦО квартирам, які від нього відключилися і за опалення місць загального користування у 100—відсотковому обсязі? І ми встановили — не мав, а особливо — за обігрів підвалів та під’їздів, де часто—густо і батареї відрізано"…

Але ж даруйте, заперечив Павлов, до внутрішньобудинкових мереж "Світловодськпобут" не має доступу — це вже "парафія" ЖЕКів чи ОСББ. А договір про розмежування відповідальності у теплопостачальників укладено лише з двома ЖЕКами з семи і з жодним із понад десятка ОСББ… І за це заступниця голови ТВ АМКУ поклала відповідальність на місцеві власті, які мали б зобов’язати підпорядковані їм ЖЕКи укласти такі договори із "Світловодськпобутом".
"От бачте, — сказав Павлов, — ми й тут досягли консенсусу. Відтак, стає ще більш незрозуміло: за що ж таки ви засуджуєте "Світловодськпобут"? Ви тут чхнули, а там у нас роги відпадають — чимало світловодців оце ваше рішення сприйме як додатковий стимул до несанкціонованого відключення від централізованого опалення. Разом із буквою закону вам не зашкодило хоч трішки враховувати і його дух!".

На що антимонопольна начальниця відповіла, що АМК виступає категорично проти несанкціонованого та хаотичного відключення квартир від ЦО. Водночас вона повторила тезу про те, що повноваження її установи регламентуються чинним законодавством — не більше і не менше. А щоби "буква" закону (рішення) не суперечила її "духові" (ймовірним наслідкам) — за цим мають уважно стежити органи місцевого самоврядування, підсумувала заступниця начальника ТВ АМКУ.

Віталій АСАУЛЕНКОДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

 • ovoznii Користувач offline

 • 2 вересня 2011 10:31
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 24.12.2010 | 33 комментарів | 0 публікацій
Цікаво - чи були при зутрічі кореспонденти? Чи Павлов записував на диктофон? Чи "очільниця" давала інтерв'ю?

Здається все ж що Павлов таки представляв Світловодськпобут, а не 11 тис.споживачів
 • Нравится
 • 0
 • svpobut

 • 3 вересня 2011 12:30
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Рішення Антимонопольного комітету стосовно Світловодськпобуту визнано незаконним та скасовано в апеляційному суді м. Дніпропетровськ 1 вересня 2011 року.
 • Нравится
 • 0
 • yelka

 • 3 вересня 2011 21:37
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Цитата: svpobut
Рішення Антимонопольного комітету стосовно Світловодськпобуту визнано незаконним та скасовано в апеляційному суді м. Дніпропетровськ 1 вересня 2011 року.
Кто бы сомневался...!!!
 • Нравится
 • 0
 • megabud Користувач offline

 • 5 лютого 2012 19:14
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 1.02.2012 | 45 комментарів | 0 публікацій
Мне интересно узнать, фамилии людей, которые с 2006 года и по сей день возглавляли межведомственную комиссию...
 • Нравится
 • 0


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top