На сесійній трибуні представник "Галнафтогазу" у Кіровоградській області Владислав КоваленкоСвітловодські обранці на 8-й своїй сесії дві третини її часу присвятили дебатам: пускати чи не пускати інвестора, який вже три роки "топчеться на порозі" міста. Майже півтори години тривала сесія міськради, яка розпочалася з привітання депутата від "Батьківщини" Юрія Сап’янова з його 50-річчям. Серед традиційних доповнень до порядку денного виділились дві пропозиції.
^ Реклама ^
Перша — від ще одного "батьківщинця", директора КП "Світловодський міськводоканал" Володимира Дем’янюка внести до статуту його підприємства "пунктик" про те, що там офіційно в цілях лабораторного дослідження якості води застосовуються так звані прекурсори — речовина, зберігання та застосування якої без відповідних дозволів карається Кримінальним кодексом, бо вона є важливим складником у виробництві наркотиків...
Другу внесла спікер Зінаїда Климчук. Вона зачитала заяву представниці фракції "Сильної України" Ольги Литвиненко про дострокове складання нею депутатських повноважень через зміну місця проживання...
І перше, і друге обранці вирішили розглянути наприкінці сесії. А у депутатських запитах, найбільш резонансним виявився запит вже згадуваного ювіляра Сап’янова — він взяв під захист мешканців багатоповерхівки на Калініна, 12, які потерпають без ліфта протягом... 13 років. На що його колеги доручили головній міській комунальниці Людмилі Гетьманець перевірити цей факт і зробити протягом місяця все необхідне аби ліфт у тому будинку таки почав функціонувати...
Свідченням того, що обранці по-серйозному переймаються інвестиційними питаннями як важливим фактором пожвавлення ділової активності у Світловодську стало створення Наглядової ради з розгляду інвестиційних проектів малого підприємництва та їх фінансової підтримки. До її складу увійшли сім міськдепів та "патріарх" тутешнього парламентаризму, а нині віце-президент міського відділення УСППР Михайло Шаповал.
І не лише цим обранці довели собі і громаді, що вони конче зацікавлені приходу до міста вагомих інвесторів. В даному випадку мова йшлася про ПАТ "Концерн Галнафтогаз", який володіє в Україні мережею автозаправних комплексів "ОККО" і який "накинув оком" збудувати подібне і на території світловодської автостанції. (У №5 газети "Світловодськ Інформ" вже повідомляли, що концерн планує збудувати там європейського зразку заправну станцію та сервісний центр з обслуговування авт, у тому числі й іноземного виробництва, на що ним планується витратити 18 мільйонів гривень. Десять відсотків від цієї суми буде спрямовано на підтримку забезпечення життєдіяльності міста. Також ми писали, що цей інвестор чекає на позитив міських властей вже протягом трьох років. І не лише чекає — у якості "закріплення" на облюбованій території, він викупив автостанційні естакаду і вуличний туалет)...
Категорично проти виступили "регіонали-важковаговики" Любов Чекаленко, Григорій Золотаревський, "вагу" яким додав ще й і їхній старший партійний товариш, депутат облради Іван Марон.
Ні, вони не проти появи нового об’єкту як такого на теренах міста — вони налаштовані проти нього на території саме автостанції.
"Навіщо ви нам третій рік морочите голову? Та ще й викупили естакаду на автостанції. Невже для свого об’єкта неможливо віднайти інші місця у нашому місті — подалі від житлових будинків?"
, — не без емоційності, запитала пані Чекаленко у присутнього на сесії представника цього концерну у Кіровоградській області Владислава Коваленка. У відповідь він нагадав, що ще у 2006 році підприємство "Кіровоградавтотранс" звертався до міськради з пропозицією вилучити у нього земельну ділянку на якій знаходиться естакада, через, буцімто, збитковість сплати за неї земельного податку. Та назустріч не пішла. Опісля чого "Кіровоградавтотранс" звернувся до концерну і він її викупив з прицілом побудувати там свій об’єкт. Але тоді ніхто із влади не заперечував, наголосив представник інвестора. А щодо території автостанції, зазначив він, то її визначено керівництвом концертну як пожвавлену місцину на перехресті автошляхів. А відносно близькості житлових будинків, то тут, підкреслив кіровоградський гість, дотримано усіх необхідних санітарних норм...
Не менш емоційно за пані Чекаленко виступила депутатка від "Батьківщини" Людмила Безрукава, але — на підтримку потенційного інвестора. До яких пір, у серцях виголосила вона, місто буде загнивати в угоду чиїхось лобістських інтересів!? І вона пригадала 1994 рік, коли її рідне підприємство ЗЧМ забажали купити солідні американські інвестори.
"Але один товариш перелякався, що інший товариш завдяки цьому стане вищим за нього, і доклав зусиль аби допустити цього. Врешті ми бачимо до чого це призвело"
, — підсумувала свій спомин пані Безрукава, не персоніфікуючи тих двох "товаришів". А щодо концернівської АЗС на автостанції, вона закликала колег вилізти із своїх лімузинів і пройтися повз сморід і калюжі автостанційної "вбиральні" на перон, де зупиняється дачний потяг...
На перший погляд, як не дивно, палкі аргументи пані Безрукавої підтримав лідер фракції "За Світловодськ" Валентин Козярчук — адже він і сам володіє кількома АЗС у місті. За його словами, не пустити такого поважного інвестора було би вкрай не по-хазяйськи — це додаткова привабливість міста, додаткові робочі місця та додаткові надходження у вигляді податків до міської скарбниці. Відносно ж ймовірної небезпеки, пан Козярчук навів приклад європейських міст, де санітарні та інші вимоги набагато жорсткіші за наші, а от АЗС там розташовуються ледь не на перших поверхах житлових будинків.
"А "Галнафтогаз", наскільки мені відомо, відповідає усім європейським нормам та стандартам"
, — підсумував міськдеп.
І ось — момент істини... 30 обранців із 43 присутніх, у тому числі, питома частина фракції ПР (головно, обранці-"первачки"), цього разу таки віддали свої голоси на підтримку будівництва "півгектарного" автозаправного комплексу на автостанції.
Серед інших резонансних рішень цієї сесії стала заборона на магазинний продаж алкоголю з 10-ї вечора до 8-ї ранку. Щоправда, незрозуміло, як бути з питвом у цілодобових крамницях: їх будуть "стягувати" щоночі з полиць та вітрин, а зранку знов туди виставляти, чи вони там так і залишатимуться, спокушаючи нічних покупців? Адже відомо, що вночі йти до магазину покупця може змусити лише потреба випивки і, вряди-годи, презервативів...
Також, заслуговує на увагу, що питання "оптимізації" музичної школи на Власівці шляхом її приєднання до світловодської музшколи відправили на доопрацювання до наступної сесії.
Завершилась же сесія тим, з чого й розпочалася — з дозволів: водоканалові — зберігати і застосовувати прекурсори, а Ользі Литвиненко — достроково припинити свої депутатські повноваження.
До побачення, пані Ольго Ми зв’язалися з Ольгою Литвиненко аби з’ясувати можливі подробиці складання нею свого депутатства...
Нічого сенсаційного пані Литвиненко нам не повідомила — вона дійсно переїздить до Кіровограду, де у неї залишається батьківська хата. Кіровоград же геть поряд — можна й на сесії приїздити, заперечили ми, тим більше, що в міськраді знайдеться у кого переймати щодо цього відповідний "досвід". На що візаві посміхнулася і відповіла, що депутатство у її розумінні це не лише щомісячні сесії, а щоденна робота, яку відповідальний за народну довіру обранець аж ніяк не може виконувати у "дистанційному" режимі.
А стосовно її наступника (за партійним списком) — начальника УЕГГ Володимира Шаповала — пані Литвиненко переконана, що він своєю принциповістю і відповідальністю буде їй гідною заміною. До того ж, підсумувала вже колишня депутатка, щойно пан Шаповал отримав диплом як випускник Президентської Академії державного управління.
Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.