Понеділок, 23 грудня 2024

^ Реклама ^
Кримінал

Зупинити крадіїв кабелів

Зупинити крадіїв кабелівЗдавна залізничні шляхи називали "кровоносними судинами" країни, а зв'язок її нервовою системою, та останнім часом ця "нервова система" змушує нервувати і зв'язківців, і пересічних громадян, абонентів телефонних мереж.
У місті і районі, як і в сумнозвісні 90-і роки, почали діяти злочинні елементи, які вирізають діючі кабельні лінії, щоб переплавити металеві дроти з середини кабелю, здати за "гривні" кольоровий метал до пункту прийому металобрухту.
^ Реклама ^

Лише за три квартали поточного року телефонними злодіями здійснено 67 крадіжок, з них 6 у районі, на загальну суму 30 тисяч гривен. Втрати на відновлення зв'язку з боку Світловодського цеху телекомунікаційних послуг Кіровоградської філії ВАТ "Укртелеком" склали майже 100 тисяч гривен.

Не зважаючи на те, що у місті кількість крадіжок у 10 разів перевищує кількість, скоєних у районі, та їхня вартісна оцінка нижче і складає від 20 до 1000 гривен на одне пошкодження без врахування суми, витраченої на поновлення зв'язку.

До речі, на кілька днів і навіть тижнів залишались без зв'язку будинки і навіть кілька будинків у мікрорайонах міста, таких, як Садовий, Шевченківський, смт. Власівка. Той невеликий зиск, який мали горе-грабіжники, загрожував життю людей, їхньому спокою.

Ще гірші справи у селах району. У Павлівці було викрадено 1030 метрів багатопарного кабелю на суму 10110 гривень, у Миронівці – на суму 4669 гривень, Золотарівці – 4016 гривень. Села залишились без зв'язку по декілька тижнів, а там у більшості сімей є старі люди й діти, яким у будь-який час потрібна допомога.

Безперечно, звертатись до совісті крадіїв і тих, хто їм потурає, немає сенсу.

Але нам всім потрібно об'єднатись і дати бій крадіям, виявляти пильність, як це зробив хазяїн одного з дворищ у селі Григорівці, який не злякався і вийшов проти двох чи трьох негідників. Саме завдяки цій людині, кабель хоч і був перерізаний, та спроба крадіжки зірвалась.

Безперечно, не сидять склавши руки і зв'язківці, на плечі яких лягає весь тягар відновлення ліній. Зокрема взято під охоронну сигналізацію багатопарні кабелі в районі, телефонні шафи по всьому місту, створено також оперативну групу з працівників міліції і Укртелекому.

Але й жителі міста, і особливо сіл, мають стати добровільними помічниками і зв'язківців, і міліції, бо це на їхню користь. І саме вони першими почують, як їхній телефон спочатку задзеленчить, а потім замовкне, залишаючи їх домівки без зв'язку із зовнішним світом.

Не секрет й інше, люди знають, хто може займатися крадіжками кабелів, а може хто і бачить, як іде переплавка дротів на металобрухт, тож про це можна повідомити, як до міліції за телефоном 102, так і до Укртелекому за телефонами 2-14-14, 2-77-77. Анонімність дзвінків гарантована.

З приводу здійснення крадіжок відкрито 29 кримінальних справ. Та лише двох крадіїв притягнуто до кримінальної відповідальності, які засуджені за ст.185, ч.2 до 6 місяців арешту і до сплати штрафу у сумі нанесених збитків.

Зрозуміло, суд над двома дрібними злодіями не вирішує проблеми у цілому. Тільки з допомогою громадськості, загальної пильності будемо сподіватись на поліпшення стану щодо забезпечення збереження телекомунікаційних мереж від крадіжок кабелю.

А. Могильда,
відповідальний по захисту майна ЦТП №2 Кіровоградської філії ВАТ "Укртелеком".
  • Нравится
  • 10

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.


Партнери:


Top