Четвер, 28 березня 2024
Корисна інформація

Правила користування піротехнікою, щоб уникнути неприємностей

Правила користування піротехнікою, щоб уникнути неприємностейНаближаються Новорічні та Різдвяні свята, зустріч яких ми вже не можемо уявити без феєрверків: як дорослі, так і діти, затамувавши подих, насолоджуються таким яскравим чудодійством в небі.
Але щорічна статистика показує, що піротехнічні шоу приносять не тільки естетичне задоволення, але й фізичні та моральні страждання, у разі їх неправильного застосування. Щоб уникнути неприємностей та непорозумінь, нагадуємо основні правила.


Інформація для продавців. Діяльність, яка пов‘язана з торгівлею піротехнічними виробами, підлягає ліцензуванню, тобто піротехніку мають право продавати лише підприємці фізичні або юридичні особи, які мають відповідну ліцензію Міністерства Внутрішніх справ України. Продавці такої пожежонебезпечної продукції повинні мати дозвіл на початок роботи органу державного пожежного нагляду та Держнаглядохоронпраці. В зв‘язку з тим, що дана продукція включена до переліку продукції, що підлягає обов‘язковій сертифікації, на кожний вид такої продукції у суб‘єкта господарювання повинна бути копія сертифікату відповідності, а також в документах на цю продукцію повинні бути зазначені реєстраційні номери сертифікатів відповідності.

Працівники суб‘єкта господарювання, які здійснюють продаж піротехнічних виробів, повинні пройти відповідну підготовку та повинні мати документи (посвідчення), що підтверджують рівень освіти і кваліфікації.

Зберігання та реалізація побутової піротехніки може здійснюватись лише в відповідно обладнаних приміщеннях. Правилами забороняється продаж піротехніки на ринках та вулицях, в підприємствах дрібно роздрібної торгівлі (кіосках, палатках, з лотків тощо) та комісійної торгівлі.

Забороняється продавати побутові піротехнічні вироби без захищення фітинів для приведення у дію виробу, захисними ковпачками, плівками, або пакуванням, з простроченим терміном придатності або з простроченим гарантійним терміном та без інструкції із застосування (експлуатації).

Категорично забороняється продавати побутові піротехнічні вироби дітям!

Інформація для споживачів. Застосування побутових піротехнічних виробів здійснюється споживачем відповідно до інструкції, розміщеній на виробі або на пакуванні виробу.

Забороняється застосування піротехніки у встановлений законом нічний час з 22-00 до 8-00 години, за винятком дня святкування Нового року в ніч з 31 грудня на 1 січня.

Забороняється будь-яка переробка побутових піротехнічних виробів та їх розбирання, використання цих виробів другого і третього класу небезпеки (з підпальним пристроєм), особами молодше за 18 років; такі що створюють ефекти на висоті та/або шумові ефекти, ближче 100м.від лікарень, церков, дитячих установ, шкіл, будинків престарілих та інших громадських споруд і житлових будинків; кидати приведені в дію побутові піротехнічні вироби під ноги перехожих, із вікон та балконів, здійснювати феєрверки з дахів домів та інші дії, від яких можуть постраждати люди або майно, використання побутових піротехнічних виробів особами, які знаходяться в нетверезому стані. При поводженні з побутовими піротехнічними виробами, не пов‘язаними з приведенням в дію піротехнічних виробів, не допускається куріння та застосування відкритого вогню. Знищення непридатних побутових піротехнічних виробів споживачем має проводитись відповідно інструкції з експлуатації заводу-виробника.

У разі порушення вимог цих правил громадяни несуть наступну адміністративну відповідальність:

Продавці за статтею 195-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), а саме: порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів тягне за собою накладення штрафу від тридцяти п‘яти до шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 510 до 1020 грн.) з конфіскацією піротехнічних засобів. При повторному правопорушенні протягом року від шістдесяти до ста неоподаткованих мінімумів громадян (від 1020 до 17000грн.).

Громадяни-споживачі: за статтею 182 КУпАП, а саме: порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від п‘яти до п‘ятнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 85 до 255 грн.); повторні такі ж правопорушення протягом року тягнуть за собою накладення штрафу від п‘ятнадцяти до тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 255 до 510 грн.) із конфіскацією піротехнічних засобів.

Начальник управління економіки, ресурсів та розвитку міста І. Радченко

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Партнери:


Top