Неділя, 13 червня 2021
Культура

Велике освячення води

Велике освячення води19 січня православні християни відзначають Хрещення Господнє (або Богоявлення)
У Водохресний святвечір і в саме свято Водохрестя в православних храмах відбувається особливий чин – велике освячення води. Ця вода іменується водохресною і має особливі властивості. Свято встановлене в пам'ять про євангельську подію, коли 30-річний Ісус Христос хрестився від Іоанна Предтечі. Своїм водохрещенням у ріці Йордан Рятівник поклав початок Таїнству водохрещення – одному із семи головних церковних таїнств. У церковно-слов'янській традиції Водохрещення вважалося святом, по своїй важливості аналогічним Різдву.


Вірують, що така вода лікує, додає бадьорості, захищає від пристріту і злих духів. Вважається, що така вода зберігає свої чудодійні властивості протягом багатьох літ. Водохресна вода є також особливо благодатним засобом для освячення будинків або робочого приміщення. Таке окроплення закликає на домівку особливу благодать Божу, оздоровлюючи внутрішню духовну атмосферу. В цю ніч, незважаючи на сильні морози, багато хто відзначає Водохрещення купанням в ополонках. За традицією зранку в день Водохрещення потрібно вийти на вулицю й вмитися снігом.

Однак священики попереджають, що купання в ополонці - хоч і традиція, але аж ніяк не обов'язкова. Крім того, вони закликають використовувати для ритуального омивання спеціально вирубані ополонки, біля яких чергують медики, рятувальники, а також представник церкви.

З водохресним святом багато хто зв'язує і обряд очищення душі.

Фото з архіву Богдана ДРОЗДОВА.

Запрошення*
19 січня 2010р. на Водохрест у вівторок недалеко від розважального комплексу «Бриз» / буде відкрито ополонку для купання в рамках традиційного щорічного свята здорового способу життя.
Ополонка глибиною 1,5 м, вхід по дерев’яній драбині. Буде облаштовано місце для переодягання / палатка/.. Бажано мати рушник, пляжні тапки, чай.
Учасникам купання організатори видадуть відповідні свідоцтва.
Години купання: 6.30 – 7.30 год., 12.00 – 14. 00 год.
Організатор: громадське об’єднання любителів спорту
Керівник: Олександр Форостяний Телефони для довідок: 2-17-95, 8-096-225-244-6

*стилістику збереженоДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top