П’ятниця, 04 грудня 2020
Релігія

14 жовтня – Покрова Пресвятої Богородиці

14 жовтня – Покрова Пресвятої БогородиціЗа легендою, у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ'я – Константинополь, намагаючись захопити місто. Мешканці столиці Візантії у гарячій молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця, за оповіданнями, з'явилася перед людьми та вкрила їх своєю покровою (омофором). Після цього вороги вже не могли побачити цих людей.
Як вказують деякі джерела, вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення та стали християнами.


Відзначення свята Покрови має дуже глибоку історію в Україні. Особливе шанування Богородиці з Візантії також перейшло й до Русі-України після прийняття християнства князем Володимиром. Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорозьких козаків, котрі будували багато однойменних храмів та шанували особливо ікони Покрови.

Князь Ярослав Мудрий 1036 р. розбиває печенігів і з вдячності до Бога і Його Пресвятої Матері будує в Києві собор Святої Софії і храм Благовіщення на Золотих Воротах. В церкві Благовіщення він 1037 р. віддає увесь народ в опіку Божої Матері. І так, з волі нашого монарха, Пресвята Богородиця стає офіційною Заступницею, Покровителькою і Царицею нашого українського народу.

Напередодні найулюбленішого церковного свята нашого народу ми знову зустрілися з кандидатом богословських наук, настоятелем церкви Петра і Павла о. Олегом Тарахненком. Ось що він нам розповів:

– Наші предки з давньої давнини вірили, що Пресвята Богородиця прийняла під Свій Омофор Святу Русь. І хоча ми відзначаємо подію, яка мала місце у Візантії, такого свята немає ні на латинському заході, ні на грецькому сході. Свято Покрови Пресвятої Богородиці близьке нам особливим сподіванням на заступництво й опіку Божої Матері. Вона ніколи не залишає нас своїми молитвами, тільки би ми були здатні сприйняти ту благодать, котру Вона просить для нас у Сина Свого. Кожен християнин, котрий зі смиренним серцем молиться Їй про допомогу, знає, наскільки сильна молитва Божої Матері перед Богом. Отже, в цей день прославимо Пречисту за її постійну материнську опіку над нами грішними. Докладемо усіх зусиль до виправлення життя нашого за заповідями Божими.

У нашому місті милістю Божою є чудовий храм Покрови Пресвятої Богородиці. Тож святкового ранку під дзвін колокольний, який запрошує православних на молитву під голубі і золоті купола Покровського Храму, поспішать богомольці – прихожани усіх храмів міста. Бо 14 жовтня ц.р. ця церква – іменинниця, тут престольне свято. Разом з усіма будемо і ми – прихожани Храму Петра і Павла – ділить цю радість. Прийдемо до Покровського Храму, щоб помолитися Божій Матері за нашу православну церкву, за нашу Вітчизну, за наш трудолюбивий народ!

Її всесильне заступництво дасть нам благополуччя, розраду всім хворобам і стражданням, від яких не може врятувати ані багатство, ані могутність на Землі.

Хай же Божа Матір береже цей Святий Храм. Хай береже всіх нас, недостойних і грішних, припадаючих до її покрови в дні печалі, і в дні радості.

Підготувала Тетяна ДРОЗДОВА.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top