Молочниця: чому ця проблема виникає у жінок
Жінки, на жаль, дуже часто стикаються з такою неприємною хворобою як молочниця. Чоловіки теж зазнають неприємностей від грибків Кандиди, але в них негативних проявів набагато менше. Чому так стається? Слизова піхви зазнає зміни кислотності під дією різних факторів. Це стає причиною активного розмноження патогенної флори.
Лікування вагінального кандидозу має бути комплексним. Лікар може призначити Флуконазол у вигляді капсул, а також додаткові місцеві препарати: супозиторії, гелі. Молочниця потребує ретельного підбору лікарських засобів. Недостатньо прибрати тільки симптоми. Потрібно з’ясувати, що саме спровокувало появу хвороби.
Причини розвитку молочниці
Мікрофлора піхви може змінюватись з різних причин. Найпоширеніші з них:
- гормональні збої;
- механічні травми слизової;
- натирання тісною білизною;
- внутрішньоматкова спіраль.
Невдало підібрані препарати гормональної контрацепції можуть спровокувати розвиток грибкової інфекції. У вагітних, особливо в третьому триместрі, природна зміна гормонального фону теж підвищує ризики активного розмноження грибка.
Інтимна гігієна відіграє надважливу роль у профілактиці молочниці. Всі предмети особистої гігієни мають бути індивідуальними: рушники, кускове мило, білизна. Жінкам, що схильні до розвитку молочниці, треба ретельно підібрати щоденні прокладки. Проблеми з ШКТ теж можуть спровокувати рецидиви вагінального кандидозу. Патогенна флора кишківника легко потрапляє до слизової статевих органів.
Антибактеріальна терапія набагато підвищує ризики захворіти, тому антибіотики не можна приймати без призначення лікаря, тобто безконтрольно. В особливій групі ризику знаходяться жінки з супутніми захворюваннями: цукровим діабетом, ендокринними патологіями, онкологічними хворобами.
Лікування молочниці
Лікування молочниці починається з обстеження, щоб виявити конкретний патоген, та підібрати ефективні ліки. Препарати призначають перорально та місцево. Потрібно проводити терапію для обох статевих партнерів. Лікарські засоби досить швидко знімуть неприємні симптоми: свербіж та набряк слизової оболонки піхви, та відновлять нормальну мікрофлору.
Важливо приділяти увагу профілактиці хвороби:
- вести здоровий спосіб життя;
- відкоригувати харчування;>
- підібрати засоби інтимної гігієни;
- носити натуральну білизну за розміром.
Такий комплексний курс терапії та профілактика допоможе уникати повторних проявів кандидозу. Головне, вчасно звернутись до лікаря, щоб запобігти перетіканню молочниці у хронічну форму.
Розміщено на правах реклами