Коротко про важливе
Під час воєнного стану держслужбовці можуть виїжджати за межі України виключно у службові відрядження. Таке рішення ухвалила Рада Національної безпеки та оборони, повідомив у своєму щоденному зверненні 23 січня президент України Володимир Зеленський.

"Це стосується всіх посадових осіб центральної влади, різних інших рівнів місцевої влади. Це стосується правоохоронців, народних обранців, прокурорів і всіх тих, хто має працювати на державу та в державі", — зазначив він.
Якщо посадовці хочуть відпочивати під час війни або їздити за кордон з іншою, недержавною, метою, вони мають робити це поза межами державної служби, підкреслив голова держави.
***
Україна працює разом з партнерами у форматі ще двох так званих "Рамштайнів". Енергетичного — для відновлення обсягів генерації та фінансового — для забезпечення міжнародного фінансування та підтримки нашої держави. Про це проінформувало РБК-Україна з посиланням на прем'єр-міністра Дениса Шмигаля.
В "енергетичному Рамштайні" Україна працює разом з партнерами, щоб нарощувати постачання необхідної техніки та збирається збільшити імпорт енергії із Європи.
Щодо фінансового формату, йдеться про мультидонорську координаційну платформу, яка діятиме в трьох основних напрямках: стала короткострокова і довгострокова підтримка України; міжнародне фінансування; координація реформ і розвитку приватного сектору.
***
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Україна нібито пропонувала Білорусі підписати "пакт про ненапад". Про це з посиланням на Белту повідомляє ЛігаБізнесІнформ.
Під час спільного брифінгу президента Володимира Зеленського з президентом Фінляндії Саулі Ніїністьо українського лідера запитали, чи відповідає дійсності заява Лукашенка.
"Ми дійсно не збиралися і не збираємося нападати на Білорусь. І це головний сигнал від українського народу білоруському народу. Для нас дуже важливо, щоб Білорусь не втратила свою незалежність і не вступила, попри жодний вплив будь-кого, у цю абсолютно ганебну війну", — відповів він.
За словами президента України, новий наступ окупантів із території Білорусі можливий, але ЗСУ до цього готові.
"Я вважаю, що на цьому напрямку успіхів у них не буде", — сказав Володимир Зеленський.
***
Німецький Бундесвер перемістив два з трьох обіцяних комплексів протиповітряної оборони Patriot до Польщі. Про це інформує Tagesspiegel.
23 січня з Німеччини вирушили три колони, сорок машин та сто п’ятдесят німецьких військовослужбовців.
Зенітні системи мають бути розгорнуті в околицях міста Замосць на південному сході Польщі. Звідти приблизно 60 км до українського кордону та 110 км до Львова, зазначає видання. Третій комплекс також прибуде незабаром.
Метою цього переміщення є захист повітряного простору НАТО — польського населення та території. Спочатку мова йде про пів року знаходження комплексів.
***
Офіційно Болгарія з початку повномасштабної війни Росії проти України заявляла, що не підтримує постачання зброї ЗСУ. Але дослідження Welt показує, що Софія активно допомагала Києву з боєприпасами та дизельним пальним для військової техніки у вирішальні місяці війни, пише ЛігаБізнесІнформ.
***
Іран може вийти з Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ), повідомляє Anadolu.
За словами голови МЗС Аміра Абдоллахіян, Іран може відкликати свій підпис під Договором у відповідь на ініціативу Європарламенту включити до списку терористичних організацій Корпус вартових ісламської революції.
***
МАГАТЕ розмістило постійні місії на українських атомних станціях. Після їх перевірки голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив в Європейському парламенті, що місії не виявили українського військового обладнання на атомних станціях.
Це був другий випадок, коли МАГАТЕ змогло "розвінчати звинувачення в тому, що незаконні та дуже небезпечні речі відбуваються на цих об’єктах", наголосив він, маючи на увазі спростування попередніх звинувачень Росії у створенні "брудної бомби", інформує Радіо Свобода.
Ольга Мороз