Середа, 22 січня 2025

^ Реклама ^
Здоров'я

Світловодчанка скаржиться на відсутність кисню у центральній районній лікарні Новина з фото

Світловодчанка скаржиться на відсутність кисню у центральній районній лікарні
Жителька міста Світловодськ Кіровоградської області Ірина Лісіцька скаржиться на відсутність кисню у Центральній районній лікарні. Суспільному жінка розповіла, що її 63-річний чоловік Михайло з 1 листопада перебуває на лікуванні в реанімаційному відділенні з діагнозом двостороння пневмонія. З 8 листопада чоловік потребує кисневої підтримки. Головний лікар Юрій Котенко підтвердив, що кисню в лікарні не вистачає. Суспільне дізнавалось чому та як вирішують проблему.
^ Реклама ^

Кисень для хворого передають благодійники

У сім'ї Ірини Лісіцької коронавірус підтвердили у 16-річної доньки, у чоловіка — двосторонню пневмонію. Перші симптоми захворювання у Михайла з’явилися в кінці жовтня.

"У нього була температура 39, потім 37,2. Сімейна лікарка призначила антибіотики і сказала лікуватися вдома, але краще не ставало. Знову звернулися до сімейної, вона ще призначила ліки. Коли поверталися з лікарні додому — а живемо ми на четвертому поверсі, чоловікові стало важко дихати. Ми зайшли у квартиру, він сів на диван, дивлюсь — у нього посинів носогубний трикутник на обличчі та нігті. Поміряли сатурацію, вона була 75. Нам дали направлення в кардіологічне відділення. Кардіолог послухав нас і відправив в реанімацію".


За словами Ірини, комп’ютерну томографію Михайлу не робили, лише рентген, який привезли у палату — чоловікові підтвердили двосторонню пневмонію. Підключили до концентратора, але йому стало гірше.

"Концентратор виділяє десять літрів кисню, а з балона — 70 літрів на хвилину. Одного балона людині вистачає на дві години. Нам знайти кисень допоміг місцевий благодійник. За свої гроші він купив і передав більше 90 балонів".




Один балон кисню коштує більше тисячі гривень

Головний лікар Світловодської Центральної районної лікарні Юрій Котенко розповів Суспільному, що балони з киснем купують у двох місцевих постачальників, які мають ліцензію, з ними уклали договори. Нині кисню у них немає.

"Ми з ними зв’язуємось щодня, але нам нервово відповідають, що кисню немає і ми їх "дістаємо". Змінити постачальників немає можливості і ось чому: є підприємці з Кременчука, вони телефонують і кажуть, що привезуть нам 200 балонів кисню і вимагають відразу розрахуватися готівкою. Але в нас може і не бути такої суми грошей, бо якщо раніше один балон коштував 150 грн, то нині більше тисячі. Більше 200 тисяч гривень у нас в лікарні просто так не лежать".


За словами Юрія Котенка, вирішити проблему може будівництво кисневої станції. З цього приводу писали листа керівнику управління охорони здоров'я облдержадміністрації Олегу Рибальченку.

"Зі слів Олега Рибальченка, на будівництво кисневої станції потрібно два мільйони гривень, це враховуючи виготовлення проєктно-кошторисної документації".


В середньому у місяць в лікарні використовують 720 балонів кисню, сказав головний лікар.


Що кажуть постачальники

Один з постачальників Артур, який відмовився називати своє прізвище, розповів, що кисень купує на заводі у Черкасах.

"Я беру кисень для себе, а лікарня у мене періодично його купує. Нині кисень мені не дають, я не знаю з чим це пов'язано. Тому, наразі не скажу, коли зможу привезти його до світловодської лікарні".


Ще один постачальник Микола Городизький розказав, що переїхав з одного приміщення в інше, але наразі там немає електрики.

"Я переїхав у приміщення, яке розташоване поближче до лікарні. Але мені не можуть підключити світло, бо там погана проводка. Тож чекаю, коли електрики займуться цим питанням. Кисень мені привозять з Полтави або з Києва у рідкому вигляді. Ми його закачуємо собі і вже тоді постачаємо у центральну районну лікарню, іноді в Онуфріївку. Коли привеземо балони з киснем у світловодську лікарню — не можу сказати".


Сьогодні о 15:00 під час брифінгу в облдержадміністрації керівник обласного управління охорони здоров'я Олег Рибальченко розповів, що в неділю (14 листопада) у світловодську лікарню привезли 40 балонів з киснем з Польщі. Ним забезпечили шість реанімаційних ліжок.

"Проблем з постачанням кисню не було. Постачальник, який обіцяв привозити його своєчасно, тимчасово припинив поставку. Тепер це відбувається не щодня, а через день. І тому керівництву лікарні довелось терміново шукати іншого постачальника, щоб вирішити питання безперебійного постачання кисню для пацієнтів, які мають негативні ПЛР-тести, але хворіють на пневмонію. На сьогодні у лікарні є достатньо кисню".


За словами Ірини Лісіцької, скільки часу Михайло Лисицький потребуватиме кисневої підтримки, лікарі не прогнозують. Кисень їм і досі передають благодійники.
  • Нравится
  • 1


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.


Партнери:


Top