Четвер, 23 вересня 2021
ТОП-новини Економіка

Податок на надлишкову площу житла зріс Новина з фото

Податок на надлишкову площу житла зріс
Власникам будинків і квартир, площа яких перевищує так звані "пільгові норми", з 1 липня і впродовж двох місяців треба заплатити податок на нерухоме майно за 2020 рік. Його розмір цього року збільшився.


Про це йдеться у роз'ясненні Державної податкової служби. Зазначається, що у 2021 році податок на нерухомість становитиме 4 723 грн, виходячи з встановленого на 1 січня 2020 року розміру мінімальної заробітної плати, тож рахунок буде виставлено за минулий рік.


Хто повинен платити податок

Платниками є власники (якщо власниками нерухомості є неповнолітні діти, податок платять батьки або опікуни):
  • квартири площею понад 60 кв.м;
  • житлового будинку площею більше 120 кв.м;
  • різних типів об’єктів нерухомості, загальною площею понад 180 кв.м.

Платити податок потрібно за кожен квадратний метр понад цю норму.

25 тисяч гривень заплатять ті, у власності яких є квартира площею понад 300 кв. м або будинок понад 500 кв. м.


Скільки потрібно платити

Розмір податку самостійно визначають місцеві органи влади, але він не може перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня 2020 року — 4723 грн (сплачується ж податок за попередній рік). Тобто, максимальна ставка не може перевищувати 70,85 грн за кожен зайвий кв.м.

Якщо власник заборгує внесок до 30 днів, то його очікують штрафні санкції у розмірі 10% від суми. У разі несплати податку більше 30 днів — 20% від суми.

Якщо власників помешкань декілька, тоді податок заплатить кожна особа відповідно до належної їй частки. Якщо об’єкт нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений у натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top