Вівторок, 03 серпня 2021
Влада

Мін’юст дозволив автоматичне списання боргів з рахунків громадян Новина з фото

Мін’юст дозволив автоматичне списання боргів з рахунків громадян
Із 6 липня банки можуть автоматично списувати із рахунків громадян борги на вимогу державних і приватних виконавців за рішенням суду.


Раніше ця процедура застосовувалася тільки щодо боржників із аліментів. Однак тепер її розширили на інші види боргів: за житлово-комунальні послуги; штрафи (зокрема, за порушення правил дорожнього руху); зарплати. Це передбачено наказом Мін'юсту від 23 березня 2021 року №1061/5 "Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 16 квітня 2019 року №1203/5".

У лютому цього року Національний банк України вніс зміни до своїх правил. Серед іншого тепер фінустанови зобов’язані на вимогу виконавця надати інформацію про реквізити рахунків боржника та про суму коштів на них. Банки і виконавці будуть взаємодіяти в електронному вигляді — через Автоматизовану систему виконавчого провадження.

Банки, які можуть автоматично списувати борги з рахунків: "ПриватБанк", Monobank, "ТАСкомбанк", "Оксі Банк", "Банк Восток", "Індустріалбанк", "ПроКредит Банк". За даними Мін’юсту, ще 44 банківських установи підключені до тестового режиму, одинадцять банків перебувають на стадії попередніх налаштувань для початку тестування. Таким чином, найближчим часом 62 з 73 банків приєднаються до системи автоматизованого списання боргів.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top