Вівторок, 02 березня 2021
Реклама

Цікаво, який дисплей встановлений в моєму смартфоні?

Цікаво, який дисплей встановлений в моєму смартфоні?
Прийнято вважати, що екран у телефоні є найголовнішим компонентом. Чи так це? По-перше, це частина телефона, яка поєднує в собі пристрій виведення зображення і сенсорну панель управління. Цього більш ніж достатньо для здійснення дзвінків, введення тексту або перегляду відеороликів на веб-ресурсах. Для подібних операцій зовсім не потрібні підтримка формату 4K або глибокого чорного кольору. Однак, з огляду на апаратні можливості сучасного електронного "монстра", все ж хочеться мати екран, який забезпечить максимальний комфорт під час повсякденної експлуатації.
Отже розберемося, які варіанти екранів краще, а які варто уникати.


Тип екрану

У телефонах, не тільки представників преміум класу, переважно встановлюються ємнісні дисплеї, особливість роботи яких заснована на зміні електричного поля після дотику, на відміну від старої резистивної технології. Ємнісний варіант більш точний і зручний у використанні, а в деяких моделях підтримується навіть робота в рукавичках.

Популярні моделі смартфонів оснащені ємнісними дисплеями різної конфігурації, відповідні варіанти екранів можна знайти тут https://www.aks.ua/uk/catalog/displei-ekrany/. Так, наприклад, дисплеї для Xiaomi побудовані на базі Super LCD, в яких відсутній повітряний прошарок між матрицею і верхнім склом. Це сильно покращує видимість в умовах яскравого освітлення. Корейська компанія Самсунг зупинилася на технології AMOLED, що відрізняється високою контрастністю і насиченістю кольорів. На даний момент виробник користується власної вдосконаленою розробкою Super AMOLED, такі екрани мають мінімальну відстань між шарами, що позитивно позначається на якості зображення і загальних габаритах смартфона.

Американська компанія Apple оснащує свою продукцію екранами Retina, які до сих пір вражають максимальною щільністю пікселів. У більшості бюджетних смартфонів ми часто зустрічаємо не менше якісні IPS матриці, що відрізняються високою надійністю і хорошими кутами огляду. До речі, до цих пір можна зустріти навіть TFT дисплеї. Ця технологія не відрізняється високою продуктивністю або низьким споживанням енергії, однак вона дуже дешева у виробництві.

Який екран кращий?

Справа смаку. Деякі скажуть, що AMOLED виграє за рахунок відмінних кольорів і контрастності; інші будуть скаржитися на їх перенасиченість і неприродність. Можна зустріти думки, що IPS — це "золота середина", універсальне рішення, яке є видатним винаходом. Його прихильники скажуть, що кращі кути огляду, ніж у IPS матриць, знайти складно. Що ж, у кожного варіанта знайдуться свої прихильники, а вибір здійснюється на основі переваг кожного користувача.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top