Середа, 29 травня 2024

^ Реклама ^
Президентські вибори 2019

31 березня — вибори Президента України. Пам’ятка виборцю

31 березня — вибори Президента України. Пам’ятка виборцю
Уже в цю неділю, 31 березня, українські виборці зможуть проголосувати на президентських виборах. Як цього дня будуть працювати дільниці, що можна взяти з собою в кабінку для голосування, коли будуть відомі попередні й остаточні результати і чи можна отримати два бюлетені?
^ Реклама ^

Сподіваємося, що ви перевірили, чи є ваше прізвище у списках виборців. За законом заяву може бути подано не пізніше, як за п’ять днів до виборів, тобто до 26 березня 2019 року. Якщо ж ви не знайшли себе у списках до виборів і нічого не зробили або дізналися про свою відсутність вже прийшовши на дільницю 31 березня, на жаль, ніхто нічим допомогти не зможе, і здійснити волевиявлення не вдасться. У день голосування зміни до уточненого списку виборців не вносяться!

У п’ятницю 29 березня опівночі завершується передвиборна агітація. Субота і неділя — дні, коли діяльність, що спонукає за когось з кандидатів голосувати або не голосувати, заборонена. Це збори, мітинги, реклама, листівки, публічні заклики та оцінки, концерти. Список не є вичерпним, тому до агітації можна віднести навіть футболку або кепку з символікою кандидата.

У неділю 31 березня виборчі дільниці відкриваються о 8:00. Закриваються о 20:00. О 19:55 про закриття попереджає голова дільничної комісії. Той, хто станом на 20:00 ще знаходиться на дільниці, може проголосувати.

Як поводитися на виборчій дільниці

Отримати бюлетень можна на підставі паспорта або тимчасового посвідчення громадянина України. Дипломатичний паспорт, службовий паспорт і закордонний паспорт — лише для голосування на закордонних виборчих дільницях. Військовий квиток — тільки для військовослужбовців-строковиків.
Виборець голосує сам. Допомагати заповнювати бюлетень, читати, робити вибір або щось підказувати — заборонено. Навіть якщо літня людина щось не бачить, не може розгледіти і просить допомоги.

У кабінці для голосування можна користуватися своєю ручкою. Заходити в кабінку для голосування з дитиною і навіть з домашнім улюбленцям можна, але можуть зробити зауваження. Велику сумку можна взяти з собою, але правоохоронці, які чергують на дільниці, можуть оглянути її.
Голосування є таємним, тобто розголошувати результати заборонено.

Виборців, які залишають дільницю, можуть попросити взяти участь в екзит-полі.

Виборчий бюлетень

Вибрати можна тільки одного зі списку кандидатів, а для цього треба поставити будь-який зі значків, який дозволяє ідентифікувати вибір: плюс, галочка тощо.

Якщо проголосували не за того кандидата, за якого збиралися, порядок дій в цьому випадку такий:
  • звернутися до того члена виборчої комісії, який видав бюлетень;
  • написати заяву з проханням видати інший бюлетень;
  • зіпсований бюлетень віддати члену виборчкому, а натомість отримати новий;
  • отримати бюлетень замість неправильно заповненого можна тільки один раз;
  • зіпсований бюлетень погашається як невикористаний, про що складається акт.

Є дані, через які бюлетень може вважатися недійсним і які не залежать від виборця: відсутність печатки, розбіжність даних про округ і дільницю, не відірваний контрольний талон, не проставлені відмітки "вибув". Але іноді бюлетень псують і самі виборці. За законодавством недійсним бюлетень стає в тому випадку, якщо стоїть більше однієї позначки проти прізвищ кандидатів, немає жодної позначки, немає можливості встановити зміст волевиявлення громадянина.

Якщо кандидат знявся в останній момент, на бюлетенях повинен бути проставлений штамп "Вибув". Про зміну в бюлетені виборця повинні проінформувати при його видачі (ст. 72, частина 7 Закону "Про вибори президента України").

Як відбуватиметься підрахунок голосів

Підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці здійснюється відкрито і гласно членами дільничної виборчої комісії на її засіданні, яке проводиться у тому ж приміщенні, де відбувалося голосування.

Центральна виборча комісія на своєму засіданні протягом десяти днів встановлює результати виборів Президента України, про що складає протокол. Проте, якщо протоколи з усіх окружних виборчих комісій надійшли раніше, ЦВК підраховує голоси не пізніше ніж на третій день з дня їх отримання.
Обраним у день виборів Президентом України вважається кандидат, який одержав на виборах більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні.

За матеріалами сайтів nash.live, 112.ua, 5.ua
підготувала Тетяна Юганова


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.


Партнери:


Top