Середа, 26 січня 2022
Здоров'я

Щеплення — найкраща профілактика грипу

Щеплення — найкраща профілактика грипу
За даними КНП "ЦПМСД СМР", по місту за медичною допомогою з приводу ГРВІ за минулий тиждень звернулось 502 світловодця, з них 53% — діти. Епідпоріг захворюваності не перевищено, випадків грипу не зареєстровано.


Відносно спокійною залишається ситуація і по області. Так, за даними Державної установи "Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України", показник захворюваності на третьому тижні 2019 року в Кіровоградській області не перевищував епідпорогу (мінус 1,7 %). За медичною допомогою з приводу ГРВІ до медичних закладів за цей період звернулось 4561 мешканців області, з них 53 % - діти. З початку епідсезону на території області вже зареєстровано 22 випадки грипу, в тому числі 9 випадків серед вагітних.

Що стосується країни в цілому, за даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, за минулий тиждень у країні на грип та ГРВІ захворіли 176381 українець, 51,8% з яких — діти віком до 17 років. Порівняно з минулим тижнем, рівень захворюваності серед дорослих збільшився на 20,1%, а серед дітей віком до 17 років — зменшився на 2,4%. Епідемічні пороги перевищено у чотирьох областях: Чернігівській (на 34,2%), Житомирській (на 13,7%), Сумській (на 10,7%) та Одеській (на 2%). Загалом по Україні захворюваність на 11,7% менше епідемічного порога.

Зареєстровано летальні випадки — загалом в Україні з початку цього епідемічного сезону (з жовтня 2018 року) від грипу загинули 19 українців, з них 11 померло від ускладнень цього захворювання вже у 2019 році. Для порівняння — за минулий епідсезон від грипу померло 7 укранців. Жоден із пацієнтів не був щеплений проти цієї недуги.

Така статистика спонукає вкотре нагадати основні заходи профілактики грипу, лідером за ефективністю серед яких залишається щеплення. Вакцина не впливає негативно на імунітет людини, а зміцнює його і змушує працювати більш активно і продуктивно.

Переваги вакцинації:
  • ймовірність тяжкого перебігу захворювання та ускладнень меншає на 60%;
  • ймовірність смертельних випадків меншає на 80%;
  • частота госпіталізацій меншає приблизно на 50%.

Цього року українцям доступні дві вакцини проти грипу: "Ваксігрип Тетра" (Франція) та "Джісі Флю" (Південна Корея), обидві якісні та безпечні. Вакцину "Ваксігрип Тетра" можна застосовувати для щеплення дітей віком від трьох років, а "Джісі Флю" — від шести місяців. Вони допоможуть сформувати імунітет до штамів вірусу грипу типу А (Мічіган, Сінгапур) та вірусу грипу В (Колорадо), які, за прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, ймовірно циркулюватимуть в цьому сезоні в Україні.

Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів. Найсприятливіший період щеплюватись проти грипу - до початку циркуляції вірусів грипу (це вересень-жовтень), щоби утворилися імунітет і достатня кількість захисних антитіл. Для цього потрібно приблизно два тижні. Однак щеплення можна робити й пізніше, навіть якщо у регіоні уже зафіксовано сезонні спалахи грипу.

Кому необхідно зробити щеплення проти грипу в першу чергу?
  1. Медичні працівники, вчителі, які мають більший ризик захворіти на грип через особливості професії.
  2. Вагітні, яким варто пам’ятати, що грип може мати серйозні наслідки під час вагітності. Натомість вакцинація проти сезонного грипу безпечна на всіх етапах вагітності.
  3. Діти до 5-ти років, імунітет яких ще не має достатньої сили протистояти вірусу грипу.
  4. Літні люди — імунітет із віком послаблюється і стає менш ефективним у боротьбі із грипом, який може мати серйозні наслідки, коли вам за 65.
  5. Люди із хронічними захворюваннями, яким слід пам’ятати, що за наявності хронічних недуг ризик ускладнень грипу значно підвищується, тому важливо захистити себе від них.

Бережіть своє здоров’я! Пам’ятайте, що попередити грип набагато легше, ніж лікувати його наслідки!

Начальник Світловодського міського управління
Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області
Тетяна КривошеяІнформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top