Вівторок, 29 вересня 2020
ТОП-новини Освіта

Власна розробка робототехніки у Світловодському політехнічному коледжі Новина з фото Новина з відео

Власна розробка робототехніки у Світловодському політехнічному коледжі
18 вересня Світловодський політехнічний коледж уже вдруге презентував розробки учнів та викладачів, які допомагають розширити знання студентів та вийти за програму навчального курсу. Два роки тому це був 3D-принтер, цього разу презентували автоматизовану конструкторську модель руки.


Виріб було створено викладачем радіотехнічного направлення Віталієм Вороніним, який працював над виготовленням моделі руки, використовуючи попередній свій винахід — 3D-принтер, та учнем третього курсу групи радіокомунікації та радіотехніки Костянтином Шрубенком. Хлопець узяв на себе зобов’язання розробити електронну систему управління. Над проектом винахідники працювали близько трьох місяців, адже усі роботи проводилися у вільний від роботи і навчання час.

Віталій Воронін розповів:

"Обрати пластик, щоб мав гарні механічні характеристики, був простим у використанні, не деформувався після охолодження і до цього ще й мав бюджетну ціну, допомогла київська компанія з виробництва пластику MONOFILAMENT. А коли дізналися, що проектом займається студент коледжу, то подарували коштовну підкладку для друку, яка спростила процес виготовлення макету руки".


Задоволений результатом і сам Костянтин Шрубенко:

"Під час проекту навчився багатьом новим речам. Зміг налаштувати пристрій так, щоб рукавицю, яка передає дані руці, можна було налаштувати на будь-який розмір користувача. Система має мінімальне і максимальне положення руки і за цим знаходить необхідний коефіцієнт, задає параметри і кут згину пальців".


Конструкторську модель руки створювали для навчальних цілей та підвищення рівня знань. У планах винахідників ще багато ідей, але на їх здійснення потрібні меценати, які матимуть бажання бачити нові розробки в навчальному закладі. А поки що проект з виготовлення електронної руки був реалізований за рахунок викладача-ентузіаста Віталія Вороніна, який витратив на винахід близько 5 тисяч гривень.А ще у Костянтина Шрубенка є товариш Максим Архипов, який також вчиться у Світловодському коледжі на спеціальності програмна інженерія і є розробником комп’ютерних програм. Наразі хлопці займаються спільним проектом по вивченню інерційно-навігаційної системи.

"Розробляємо систему, яка повинна відстежувати рух транспорту за допомогою датчиків гіроскопа, акселерометра і магнітометра, тобто не треба буде використовувати GPS модулі, що набагато здешевить технологію і буде компактнішим у використанні. Але це не щось нове у світі науки, просто так ми вчимося і робимо кроки вперед до більш важливих знань", — розповів Костянтин Шрубенко.


Директор Світловодського політехнічного коледжу Ігор Петров пишається розробкою робототехніки у закладі і каже, що задоволений ініціативою і співпрацею колег зі студентами закладу, адже подібні спільні винаходи мотивують досліджувати та працювати у цьому напрямку й надалі.
Власна розробка робототехніки у Світловодському політехнічному коледжі
Власна розробка робототехніки у Світловодському політехнічному коледжі
Власна розробка робототехніки у Світловодському політехнічному коледжі
Власна розробка робототехніки у Світловодському політехнічному коледжіДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top