Середа, 20 січня 2021
Здоров'я

Головний лікар Світловодської ЦРЛ щодо медобслуговування населення смт.Власівка Новина з фото

Головний лікар Світловодської ЦРЛ щодо медобслуговування населення смт.Власівка
30 серпня 2018 року сесія Власівської селищної ради, де планували за участю громади розглянути питання змін щодо медичного обслуговування населення, не відбулася через відсутність кворуму, але селищний голова Анатолій Бабаченко запропонував обговорити це питання. За запрошенням селищного голови я виступив перед громадою смт.Власівка та відповів на безліч запитань щодо надання медичної допомоги населенню. Питання стосувалися, як надання медичної допомоги на первинному, так і на вторинному рівні.


В 2013 році відокремлено від Світловодської ЦРЛ та утворено комунальний заклад "Центр первинної медико-санітарної допомоги м.Світловодськ", який має основні повноваження з медичного обслуговування населення, в т.ч. селища Власівка.

Згідно наказу МОЗ України від 19 березня 2018 року №504 "Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги" працівники амбулаторії №6 ЦПМСД м.Світловодськ повинні проводити наступні лабораторні та інструментальні дослідження:
  • загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою;
  • загальний аналіз сечі;
  • глюкоза крові;
  • загальний холестерин;
  • вимірювання артеріального тиску;
  • електрокардіограма;
  • вимірювання ваги, зросту, окружності талії;
  • швидкі тести на вагітність, тропоніни, ВІЛ, вірусні гепатити.

Саме сімейний лікар відповідно протоколів лікування повинен обстежити пацієнта та провести вищевказані дослідження. Згідно вимог даного наказу та в зв’язку з перетвореннями, які відбуваються в галузі медицини, ще в квітні 2018 року ми повинні були переглянути структуру надання вторинної медичної допомоги на території смт.Власівка. Світловодська ЦРЛ забезпечує надання необхідного обсягу вторинної медичної допомоги населенню м.Світловодська, в т.ч.Власівки, та Світловодського району. До речі, з 1 серпня 2018 року в КНП"ЦПМСД Світловодської районної ради" не надається стоматологічна медична допомога, і лікарі-стоматологи мають право відкрити приватну лікарську практику; для забезпечення проведення лабораторних досліджень буде закуплено додаткове лабораторне обладнання. Населення району проходить рентгенологічні обстеження у відділенні променевої діагностики Світловодської ЦРЛ і, навіть, у віддалених населених пунктах немає рентгенкабінетів. Реформа, що набирає обертів, не передбачає утримання рентгенслужби Світловодської ЦРЛ на первинному рівні.

В зв’язку з цим, керуючись Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", депутати Власівської селищної ради мають право самостійно визначитися які медичні послуги буде отримувати населення, але вони повинні прийняти участь в організації робочих місць та утримувати фахівців відповідно до напрямку діяльності. Адміністрація Світловодської ЦРЛ не претендує на обладнання, яке знаходиться на площах амбулаторії №6 ЦПМСД м.Світловодськ, а тому за погодженням міської влади та депутатського корпусу не проти зняти дане обладнання з балансу лікарні.

Ми добре усвідомлюємо те, що КЗ "ЦПМСД м.Світловодськ" не пройшов перетворення згідно реформи, тому ведемо діалог з Центром щодо тимчасового компромісного рішення організації лабораторного обстеження жителів селища, але, повторюю, воно буде тимчасовим, бо суперечить положенням реформи, яка активно впроваджується в життя. На наступному тижні заплановано зустріч голови селищної ради Анатолія Бабаченко з головними лікарями лікарні та ЦПМСД м.Світловодськ з метою остаточного опрацювання даного питання та прийняття рішення.

Юрій Котенко,
головний лікар Світловодської ЦРЛДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top