Понеділок, 28 вересня 2020
Культура

Бібліотеки Світловодського району: основні завдання, методичні поради, допомога в розвитку бібліотечної справи Новина з фото

Бібліотеки Світловодського району: основні завдання, методичні поради, допомога в розвитку бібліотечної справи
29 серпня на базі районної бібліотеки для сільських бібліотекарів району відбувся семінар на тему: "Бібліотеки Світловодського району: основні завдання, методичні поради, допомога в розвитку бібліотечної справи".


У семінарі взяли участь бібліотечні фахівці з Великої Скельової (Надія Скринько), Григорівки (Марина Куліш), Озер (Наталія Харитонович), Глинська (Тетяна Стецунова), Іванівки (Тетяна Рубаненко), Микільська (Ольга Челнакова) та Золотарівки (Наталія Карпова). До семінару долучилася фахівець з Великоандрусівської ОТГ Марія Склярова.

У ході семінару директорка бібліотеки Юлія Похілова надала методичні рекомендації з теми "Бібліотеки та їхня роль у забезпеченні інформаційних потреб населення". Юлія Олександрівна розповіла про необхідність інформаційно-ресурсних центрів на селі та довела їхню роль для сільського населення на сучасному етапі. Бібліотекарі поділилися поточними проблемами сьогодення, які виникають у них через брак комп’ютерної техніки. Адже сьогодні, з досвіду сільських бібліотек різних областей країни, і, в тому числі нашого регіону, доведена роль існування інформаційних послуг, дистанційного навчання, доступ до соціальних мереж та баз даних для сільської місцевості.

Крім розглянутих насущних питань, отримали інформацію та методичні поради від бібліотекарки районної бібліотеки Тетяни Гуріної, обговорили про "Етику бібліотечного працівника", провели анкетування, міні-гру, методичний фаст-фуд із серії "Вивчаємо, щоб діяти", запропонували бібліотекарям декілька порад – закладок про найкращі розвиваючі сайти для дітей українською мовою, про виховання дітей за принципами гуманної педагогіки та пам’ятки користувачам "Книги для всебічного розвитку дитини" і як можна лікувати хвороби бібліотерапією.

Обговорювали поточні робочі питання: дотримування правил пожежної безпеки закладів культури, проблеми з опалення приміщень бібліотек у зимовий період, дотримування працівниками бібліотек заходів по збереженню бібліотечних фондів відповідно планових показників, склали графік виїздів на осінь для надання практично – методичної допомоги на місцях сільським бібліотекарям. Надаючи методичні рекомендації , звертали увагу на інновації, які втілюють бібліотекарі у свою роботу завдяки комп’ютерним технологіям. Так, наприклад, бібліотекарі забезпечують доступ медичного персоналу для допомоги сільському населенню в заповненні та підписанні декларації із лікарем. Першою ластівкою такої інновації у нашому районі стала Іванівська бібліотека. Світловодська районна бібліотека висловлює подяку бібліотекарю Тетяні Рубаненко з Іванівки за сприяння розвитку інноваційної діяльності.

Бібліотеки Світловодського району: основні завдання, методичні поради, допомога в розвитку бібліотечної справиДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top