Четвер, 13 травня 2021
ТОП-новини Економіка

Кіровоградщина підбила підсумки 2017 року: Світловодськ посів останнє рейтингове місце

Кіровоградщина підбила підсумки 2017 року: Світловодськ посів останнє рейтингове місце
Найкращою вважається територія, середнє арифметичне значення суми рейтингових оцінок якої має найнижче значення. Як бачимо, нам вдалося "добитися" найвищого показника. Зокрема, у Світловодську найнижча середня заробітна плата, найвища заборгованість із заробітної плати, місто відстає за переважною більшістю показників. Світловодський район відзначається як такий, що має позитивну тенденцію розвитку.


Традиційно у лютому обласна державна адміністрація підбиває підсумки економічного і соціального розвитку минулого року. За графіком голови РДА, міст, а тепер і об’єднаних територіальних громад, їдуть до керівництва області звітувати за зроблене і розповідати про плани на наступний рік. Риску під цими перемовинами Сергій Кузьменко підвів своїм розпорядженням №134-р від 1 березня.

У тексті розпорядження, зокрема, йдеться про таке.

Результати розвитку економіки області у 2017 році свідчать про наявність позитивних тенденцій у реальному секторі економіки, зовнішньоекономічній та інвестиційній діяльності, в наповненні місцевих бюджетів, поступове відновленні споживчої активності, поліпшення умов життєдіяльності населення та матеріально-технічного стану об’єктів соціальної інфраструктури, впровадження заходів із енергоефективності та енергозбереження тощо.

У регіональний розвиток у 2017 році залучено кошти із різних джерел фінансування, зокрема із державного бюджету — 541 млн.грн (державного фонду регіонального розвитку — 63,4 млн грн, видатків на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг — 477,6 млн грн), із місцевих бюджетів — 987,9 млн грн капітальних видатків (з урахуванням видатків за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій — 147,4 млн грн, на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад у сумі 18,7 млн грн та ін.), які спрямовано в об'єкти будівництва і реконструкції соціальної інфраструктури та житлово-комунального господарства, а також на проведення ремонтних робіт і зміцнення матеріально- технічної бази (придбання спецтехніки, обладнання, товарів довгострокового використання тощо) у закладах соціально-культурної сфери, об'єктах житлово-комунального господарства, дорожньо-транспортної інфраструктури, виконання робіт у природоохоронних об'єктах, тощо.

У 2017 році забезпечено збільшення обсягів виробництва промислової продукції (на 4,2%), поставок продукції і товарів на експорт (на 3,1% за січень- листопад 2017 року), обсягів капітальних інвестицій (на 15,8 % за січень- вересень 2017 року), прямих іноземних інвестицій (на 12,7 % за січень-вересень 2017 року), виконаних будівельних робіт (у 1,5 рази), обороту роздрібної торгівлі (на 3,9%). Позитивні результати у цих галузях і сферах діяльності у поєднанні із результатами бюджетної децентралізації обумовили збільшення надходжень до зведеного бюджету області на 28,3%, у тому числі до місцевих бюджетів - на 1,4 млрд.грн, або на 38,9% порівняно із 2016 роком (у співставних умовах). Підприємствами транспорту області перевезено вантажів у 1,7 рази більше ніж у 2016 році.

Незважаючи на комплекс вжитих заходів розмір середньомісячної заробітної плати працівників області є меншим від середнього в Україні. За III квартал 2017 року найменшим розмір середньомісячної заробітної плати був у 5 районах: Новоархангельському, Вільшанському, Благовіщенському, Новомиргородському, Долинському районах (від 5149 грн до 5355 грн) та у м.Світловодську (5149 грн).

Попри значне зменшення заборгованості із заробітної плати за 2017 рік (на 19,3 млн.грн, або на 64,5% до початку 2017 року), заборгованість із заробітної плати в області станом на 01 січня 2018 року становила 10,6 млн.грн. Найбільші суми боргу з оплати праці мають підприємства 3-х міст обласного значення: м.Світловодськ (5,1 млн.грн), м.Олександрія з (3,4 млн.грн) та м.Кропивницький (1,3 млн.грн) та Світловодського району (0,6 млн.грн).

З урахуванням результатів соціально-економічного розвитку області за 2017 рік та з метою забезпечення позитивної динаміки галузевого і регіонального розвитку відзначається, що за показниками щоквартальної оцінки стану економічного та соціального розвитку районів і міст області у 2017 році: позитивні тенденції розвитку мають — Кіровоградський, Світловодський, Олександрійський, Петрівський та Маловисківський райони і місто Кропивницький; суттєво відстають за переважною більшістю показників: Вільшанський, Онуфріївський, Благовіщенський, Бобринецький, Гайворонський райони, міста Олександрія і Світловодськ, зокрема за напрямами:

"Економічна ефективність" — Вільшанський, Добровеличківський, Маловисківський, Новоархангельський, Новоукраїнський райони і місто Знам'янка;

"Інвестиційно-інноваційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця" — Вільшанський, Онуфріївський, Бобринецький, Добровеличківський, Благовіщенський райони і місто Світловодськ;

"Фінансова самодостатність" — Гайворонський, Благовіщенський, Устинівський, Бобринецький, Новомиргородський райони і місто Кропивницький;

"Ефективність ринку праці" — Новоархангельський, Вільшанський, Онуфріївський, Благовіщенський, Долинський райони місто Світловодськ;

"Розвиток інфраструктури" — Вільшанський, Добровеличківський, Бобринецький, Петрівський, Компаніївський райони і місто Знам'янка.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top