Середа, 05 серпня 2020
Корисна інформація

В Україні 25 грудня буде вихідним днем — рішення Верховної Ради

В Україні 25 грудня буде вихідним днем — рішення Верховної Ради
Верховна Рада схвалила законопроект про оголошення вихідним 25 грудня, коли відзначається Різдво Христове за григоріанським і новоюліанським календарем.


За схвалення законопроекту №5496 проголосували 238 народних депутатів за мінімально необхідних 226.

Документом також скасовано святковий день 2 травня, святковим днем вважається 1 травня — День праці.

В Україні вихідним є 7 січня, коли відзначають Різдво Христове за юліанським календарем (святкують Українська, Російська, Грузинська, Сербська, Польська православні церкви, православний Єрусалимський патріархат в Ізраїлі і Йорданії, а також нечисленні громади в інших країнах; крім того, юліанського календаря дотримується й більшість східно-католицьких церков, серед них і Українська греко-католицька церква; також в Україні цим календарем користуються УПЦ-КП і УАПЦ). Водночас Різдво за григоріанським календарем, яке відзначають не лише римо-католики, але й протестанти, і за схожим до нього новоюліанським календарем, яким користується значна більшість помісних православних церков, 25 грудня, було в Україні робочим днем.

Ідея "оптимізувати" святкування Різдва в Україні не є новою, серед депутатів і громадськості також висловлювалась пропозиція про відмову від святкування релігійних свят за старим юліанським календарем і перейти на чинний — григоріанський. Точніше, для православних і греко-католиків ідеться про перехід на так званий реформований новоюліанський календар, який уже здійснила значна більшість помісних православних церков. Цей календар на практиці і стосовно нерухомих церковних свят із фіксованою датою збігається з загальновживаним григоріанським, але Великдень і пов’язані з ним церковні свята залишилися на традиційному місці, як то було за юліанським календарем.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

    Група: Користувачі
    Реєстрація: 31.07.2010 | 351 комментар | 0 публікацій
Конституция Украины, ст. 35 - "...Церковь и религиозные организации в Украине отделены от государства, а школа - от церкви. Никакая религия не может быть признана государством как обязательная..."

И потом, как быть с Ханукой, Пуримом, Ашурой и прочими Курбан Байрамами? feel
  • Нравится
  • 17


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top