Вівторок, 27 лютого 2024
ТОП-новини Фоторепортаж Культура

Картини, що змушують замислитись Новина з фото

Картини, що змушують замислитись
28 січня у культурному житті Світловодська відбулася дійсно важлива і знакова подія — відкриття персональної виставки Віктора Чумаченка — художника, чиє ім’я відоме далеко за межами міста.


Його незвичайні картини нині знаходяться у приватних колекціях не лише в Україні, але і в Греції, Німеччині, Великобританії та США. Його роботи демонструвалися на різних виставках і в рідній державі, у тому числі неодноразово в Києві, і далеко за її межами, а от у Світловодську, де художник живе і працює вже понад 30 років, його персональна виставка відкрилася вперше, за що автор щиро вдячний Арт Галереї "Наше місто" та її засновнику Костянтину Каспрову.

Та й для самої Арт Галереї, яка нещодавно відкрилася у Світловодську, відкриття персональної виставки Віктора Чумаченка — подія вкрай важлива і неординарна, адже це перша персональна виставка, організована цим мистецьким закладом.

"Для нашої галереї — це перша персональна виставка, але не остання, — завірила "Вісник Кіровоградщини" куратор Арт Галереї Ксенія Бондаренко. — У наших планах — організація виставок робіт і інших талановитих світловодських художників. Тож, Віктор Чумаченко, зі своєю оригінальною, некласичною творчістю, відкриває цілу низку заходів, які ми плануємо організувати в нашій Галереї".


Дійсно, Віктор Чумаченко — випускник Харьківського Художнього інституту, давно відійшов від класичного мистецтва. Він працює у стилі постмодернізму, і своєю творчістю, за його словами, намагається змусити глядачів замислитися над найважливішими в житті запитаннями.

Презентуючи свою виставку, автор зазначив:

"Я не буду говорити зараз про живопис і зміст та значення картин. Будь ласка, дивіться самі, вдивляйтеся і задавайте собі питання, адже сенс мистецтва саме в цьому: "Бути чи не бути? Що таке життя? Що таке смерть?", а не просто у дзеркальному відтворенні навколишнього. Чесно кажучи, у цих роботах я сам собі задаю питання, на більшість з яких я і сам не знаю відповіді, але я намагаюся бути сміливим і не працювати за трафаретом. Для мене це найголовніше".


Дійсно, картини Віктора Чумаченка не залишають байдужими. Сміливі, яскраві, колоритні, вони і справді змушують замислитися, знаходять свій відгук у кожного в душі. Особисто мені прийшлася до вподоби ніжна і романтична робота автора "Квітучі персики", а головний архітектор міста Сергій Батяшов, ділячись з нами своїми враженнями від огляду виставки, зауважив, що його дружині дуже сподобалася робота "Золота рибка":

"На цій картині, як я зрозумів, зображені щасливі чоловік і жінка, а на столі — приготована Золота рибка. Тобто, вони не стали випробовувати долю і загадувати свої три бажання, а вирішили просто бути щасливими. Але це моє сприйняття цієї роботи. Хтось інший, можливо, побачить в ній зовсім інший зміст. Взагалі, роботи Віктора Чумаченка — це його характер, його почерк, його мислення. І кожна його робота певним чином закодована, тож, її потрібно уважно роздивлятися, замислюватися і намагатися зрозуміти, що саме художник хотів нам передати".


Глибоким змістом наділені і інсталяції автора: "Гніздо для медитації" та "Коріння дерев Новогеоргіївська". Щодо останньої, в ній автор використав і годинник та предмети побуту нині затопленого міста Новогеоргіївськ, і "Стільці для друзів", виготовлені ним без єдиного гвіздка, і гілки засохлого дерева, які, за задумом художника, зможуть ожити, якщо поливати їх добром і любов’ю, і навіть жива бабуся-в’язальниця (її роль майстерно виконала Світлана Миколаївна Горіненко).

Подивитися картини Віктора Чумаченка ті його інсталяції шанувальники художнього мистецтва зможуть впродовж кількох тижнів, адже виставка триватиме в Арт Галереї до 22 лютого. А першими її глядачами стали численні друзі художника, його колеги та близькі йому люди, а також його учні, яких він радо і щиро вітав.

До речі, багато вихованців художника закінчили профільні вищі навчальні заклади і самі стали дизайнерами, художниками та архітекторами. Цього дня багато з них прийшли до Арт галереї, аби привітати свого улюбленого вчителя з презентацією власної виставки та розділити його радість.

Сам же автор, під час своєї вітальної промови, щиро завдячував своєму духовному наставнику — Віталію Миколайовичу Кулікову, настанови якого він і сьогодні передає своїм учням:

"Бути сміливим і відвертим, малювати те, що бачиш…".


До речі, вже наступного дня, 29 січня, в Арт Галереї "Наше місто" відбулася урочиста презентація альбомів Віталія Кулікова, один з яких був подарований міському краєзнавчому музею.

Для бажаючих відвідати виставку, повідомляємо графік роботи Арт Галереї "Наше місто":
вівторок-п’ятниця: з 11:00 до 17:00;
субота-неділя: з 10:00 до 15:00;
понеділок — вихідний.
Вхід — вільний!
Контактний телефон: (096) 696 76 78 (Ксенія Бондаренко).
Картини, що змушують замислитись
Картини, що змушують замислитись
Картини, що змушують замислитись
Картини, що змушують замислитись
Віктор Чумаченко
Картини, що змушують замислитись
Картини, що змушують замислитись
Віктор Чумаченко
Віктор Чумаченко
Картини, що змушують замислитись
Картини, що змушують замислитись
Картини, що змушують замислитись
Картини, що змушують замислитись
Картини, що змушують замислитись
Картини, що змушують замислитись
Картини, що змушують замислитись
"Коріння дерев Новогеоргіївська"
"Думать о хорошем", 95х95 см, цветной карандаш, акрил на холсте. 2017.
"Беременны весной", 95х95 см, цветной карандаш, акрил на холсте. 2017.
"Самолет - улет", 110х220 см, акрил на холсте. 2014.
"Гипер активный ребенок", 110х220 см, акрил на холсте. 2014.
"Кислород - 1", 95х95 см, цветной карандаш, акрил на холсте. 2017.
"Кислород - 2", 95х95 см, цветной карандаш, акрил на холсте. 2017.
"Кислород - 3", 95х95 см, цветной карандаш, акрил на холсте. 2017.
Картини, що змушують замислитись
"Рыбак и рыбачка", 110х220 см, цветной карандаш, акрил на холсте. 2014.
"Волшебное кольцо", 110х220 см, цветной карандаш, акрил на холсте. 2014.
"Приют для ветра", 84х135 см, масло на картоне. 1990.
"Абстракция в природе", 84х135 см, масло на картоне. 1993.
"Лирическая структура", 85х105 см, масло на холсте, 1993.
"Красавица", 95х95 см, акрил на холсте. 2017.
"Родители", 15х20 см, гуашь на бумаге. 1995.
"Радость", 17х20 см, гуашь на бумаге. 1995.
"Гніздо для медитації"
Картини, що змушують замислитись
"Оксана", 81х50 см, масло на картоне. 1990.
Картини, що змушують замислитись
"Андрей", 81х50 см, масло на картоне. 1990.
"Цветущий персик", 70х90 см, масло на холсте. 1993.
"Периферийный пейзаж", 100х110 см, масло на холсте. 1990.
"Из жизни города S", 81х50 см, масло на холсте. 1991.
"Осень", 100х110 см, масло на холсте. 1993.
"Золотая рибка", 81х50 см, масло на картоне. 1990.
"Кто там?", 60х80 см, масло на картоне. 1991.
"Кузнечик над городом", 60х80 см, масло на картоне. 1990.


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Партнери:


Top