Вівторок, 18 червня 2019
Влада

Безпека життєдіяльності населення — на контролі влади

19 лютого 2010 року в кабінеті першого заступника міського голови Юрія Лукинського відбулося засідання міської ради з питань безпеки життєдіяльності населення. Розглядалися питання: про затвердження плану роботи міської ради на 2010 рік; про стан виробничого травматизму у 2009 році; про стан протипожежного захисту лікувально-профілактичних закладів міста; про стан умов праці та професійної захворюваності в місті.
Юрій Лукинський ознайомив присутніх з планом роботи міської ради на 2010 рік. Начальник виконавчої дирекції Фонду соцстрахування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Світловодському районі Сергій Якименко, головний лікар ЦРЛ Юрій Котенко, начальник Світловодського райвідділу Міністерства з надзвичайних ситуацій Ярослав Любецький, головний лікар СЕС Ірина Кріпак доповідали з вищеназваних питань.


На підприємствах, в установах і організаціях, що знаходяться на території міста, Світловодського та Онуфрієвського районів, 2009 року зареєстровано 6 нещасних випадків (у Світловодську – 4, в Онуфрієвському районі – 2). Два нещасних випадки мали смертельний наслідок. Переважна більшість випадків сталася з організаційних причин: невиконання вимог інструкцій з охорони праці, невиконання посадових обов'язків. Середній вік потерпілих складає 42,3 роки.

У січні 2010 року державним пожежним наглядом здійснено позапланову перевірку об'єктів, підпорядкованих управлінню охорони здоров'я. Встановлено, що певна робота щодо виконання вимог "Правил пожежної безпеки в Україні", приписів ДПН, наказів та розпоряджень проводиться. У лікувальних закладах міста проведені випробовування електромережі на опір ізоляції та заземлення контурів, але ряд недоліків, які створюють загрозу виникнення пожежі, перешкоджають її гасінню та евакуації людей не усунуто. Розроблено план заходів щодо зміцнення пожежної безпеки ЦРЛ у 2010 році. На ці цілі у бюджетному запиті передбачено 86 тис. грн. Буде проведено навчання та перевірка знань посадових осіб з питань пожежної безпеки за відповідними програмами.

Протягом 2009 року фахівцями СЕС проведено обстеження працюючих об'єктів нагляду. Суттєвих змін щодо поліпшення умов праці та санітарно-побутового забезпечення працюючих не сталося. На промислових підприємствах не розробляються нові технології, не оновлюється застаріле обладнання, несвоєчасно перевіряється ефективність роботи вентиляційних систем. Перевірялися умови праці з токсичними відходами, роздрібної торгівлі пестицидами. Реалізація пестицидів здійснюється переважно у невстановлених місцях, не створено умов для зберігання товару та дотримання правил особистої гігієни реалізаторам. Обстежено 11 об'єктів, де використовуються джерела іонізуючого випромінювання. Протягом 2009 року за невиконання приписів, порушень вимог санітарного законодавства винесено 7 постанов про застосування адміністративних запобіжних заходів, накладено 10 штрафів.

Світлана ТРЄЩИНСЬКА,
головний спеціаліст відділу з питань праці та соціально-трудових відносин.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top