Субота, 23 вересня 2017
Здоров'я

Кишкові інфекції — «на хвилі»!

Кишкові інфекції — «на хвилі»!

Незважаючи на те, що спека відступила, актуальність кишкових інфекцій в Україні не зменшується. Мало того, за інформацією Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів останні три роки в країні ризик захворюваності на харчові отруєння та гострі кишкові інфекції (ГКІ) залишається доволі високим.
Для підтвердження — статистичні дані. Так, за даними служби всього на території України за І півріччя 2017 року зареєстровано 79 спалахів ГКІ, внаслідок яких постраждало 942 особи, серед яких — 750 дітей. Проти 71 спалаху за аналогічний період 2016 року з 1587 постраждалими, серед яких 816 дітей; у 2015 році відповідно 93 та 1304.

Усі спалахи ГКІ поєднує “харчова складова” нашого життя: вживання недоброякісних продуктів харчування та готових страв, недотримання правил особистої гігієни при поводженні з харчами. При цьому у статистиці фігурують як страви, виготовлені на підприємствах ресторанного господарства, харчоблоках в організованих колективах (частіше — дитячих), об’єктах торгівлі і харчової промисловості, так і страви домашнього виготовлення.

У Кіровоградській області за І півріччя поточного року зареєстровано 2 спалахи ГКІ ротавірусної етіології в дитячих дошкільних закладах, внаслідок яких постраждало 12 осіб, і томі числі 11 дітей віком до 18 років (ДНЗ №3 “Колобок” в м.Долинська та ДНЗ №3 “Капітошка” в м.Помошна Добровеличківського району). За результатами проведеного спеціалістами Держпродспоживслужби розслідування в закладах були виявлені порушення дезінфекційного режиму в закладах, правил зберігання та миття кухонного інвентарю та столового посуду.

За даними ДЗ “Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України“ за 5 місяців 2017 року загальна захворюваність населення області на гастроентероколіти зросла на 18% у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.

Така ситуація вимагає особливої пильності у відношенні харчових продуктів, тому нагадуємо основні правила профілактики кишкових інфекцій:
1. Дотримання правил особистої гігієни — основний бар’єр на шляху потрапляння збудників кишкових інфекцій до організму, які ви можете “отримати на руки” при відвідуванні туалету, громадського транспорту та інших небезпечних у цьому відношенні місць.
2. Правильне зберігання продуктів — запорука того, що продукт або страва не лише збережуть свої смакові якості, але й не стануть джерелом кишкового захворювання.
3. Підвищена увага при покупці продуктів (щодо строків використання, умов зберігання, цілісність упаковки тощо) — гарантія того, що у ваш кошик не потрапить прострочений, явно неякісний або невідомий за походженням продукт. Особливо небезпечні у цьому плані продукти зі стихійних місць торгівлі, дикорослі гриби, в’ялена риба та консервація.
4. Дотримання технології приготування страв — убезпечить від можливого ризику перетворити страву на джерело захворювання.
Зробіть ці прості правила “харчової поведінки” своєю звичкою — це найкращий спосіб захистити себе та своїх близьких від кишкових інфекцій!

Тетяна Кривошея, начальник Світловодського міського управління
Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області

Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Voda Вчора, 20:45
  Люди з «печери». Соляної 1
  Voda-фото
  2 дні тому придбала абонемент. Спочатку відвідала один раз, проаналізувала відчуття після сеансу - мені сподобалось! страждаю на сезонну алергію, та часті бронхіти. Поки що взяла 10 сеансів, побачимо, сподіваюся, моїм бронхам буде легше.

  Хочу залишити схвальний відгук про персонал - обидві жінки, які працють на ресепшені, виключно ввічливі, дуже уважні. враховують побажання відвідучів, приємні у спілкуванні, україномовні. Мало де у Світловодську мене так обслуговували, як у цій кімнаті.

  За відвідання Вам видають чек. що теж приємно дивує. Ви отримуєете чек у перукарні чи салоні? а в приватній клініці?

  Коротше кажучи, не знаю, чи допоможе, але рівень-достойний, грошей не шкода за таке.
 • Filya14 21 вересня 2017
  А так все добре починалося… 2
  Filya14-фото
  Профессионализм, как качество, уходит в небытие. На первое место поставлена преданность нужным в данный момент идеалам. Вот и пожинаем плоды.
 • cergiv city 21 вересня 2017
  Юрій Сапянов та Анатолій Кучугурний – кожен про своє 2
  cergiv city-фото
  Дур@ков на свете мало, но расставлены они так грамотно, что встречаются на каждом шагу.
 • Вова Корд 20 вересня 2017
  Програма "Ревізор: Магазини" завітала на ринок "Світанок" у Світловодську (ФОТО, ВІДЕО) 2
  Вова Корд-фото
  Интересно, как отреагировал мясной ряд на проверку. Мне там и мясо брать стремно, особенно днем. О необходимости холодильников там многие не задумываются. Как пройдешь летом при +30 в тени, насмотришься на заботливо выложенное салко, которое коптится прямо на прилавке под солнышком в собственном саке, и на мяско, которое от лежания на свежем воздухе вялится. А от аромата ванили едва вегетарианцем не становишься.
  А продавцы лениво отгоняют налетевших на пир ос и мух.
 • Filya14 20 вересня 2017
  Юрій Сапянов та Анатолій Кучугурний – кожен про своє 2
  Filya14-фото
  Интриги интриги.
 • Вова Корд 19 вересня 2017
  Програма "Ревізор: Магазини" у Світловодську (ФОТО, ВІДЕО) 5
  Вова Корд-фото
  А я и не говорил, что проверкой надо сравнять ресторан с овном. Там еще и таблички раздают wink
  Просто надо было кого-то назвать, я и назвал самый известный ресторан города.
 • cergiv city 19 вересня 2017
  А так все добре починалося… 2
  cergiv city-фото
  Спочатку треба меру недовіру оголосити, потім секретарю, а далі треба вже собі незрівнянним обранцям недовіру оголошувати, а як це зробите то одразу ідіть усі і топіться
 • admin 19 вересня 2017
  Програма "Ревізор: Магазини" у Світловодську (ФОТО, ВІДЕО) 5
  admin-фото
  Не в этот раз)
  Да и что ее проверять? Отличное заведение, кухня, обслуживание... все!
 • Вова Корд 19 вересня 2017
  Програма "Ревізор: Магазини" у Світловодську (ФОТО, ВІДЕО) 5
  Вова Корд-фото
  И все? И мы не увидим, как проверяют "околицу"?
  А, всё, увидел дополнение

Top