Флеш-моб «Ми — за легальну зайнятість!» провели державні службовці біля приватного підприємства


Флеш-моб «Ми — за легальну зайнятість!» провели державні службовці біля приватного підприємства


8 квітня 2016
Флеш-моб «Ми — за легальну зайнятість!» провели державні службовці біля приватного підприємства
Робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення на чолі з першим заступником міського голови Оленою Балюк провела флеш-моб "Ми — за легальну зайнятість!" біля офісу приватного підприємства "ВК і К". Заступник начальника Управління Пенсійного Фонду у м. Світловодську, Світловодському та Онуфріївському районах Олена Колонтаєва з Вікторією Плоткіною, в.о. начальника Управління соціального захисту Інна Попович з Ольгою Квіткою, головний державний інспектор Управління Держпраці у Кіровоградській області Людмила Філоненко впродовж години з 7:50 проводили роз’яснювальну роботу з працівниками підприємства перед початком робочого дня з приводу важливості отримання заробітної плати в повному обсязі через касу підприємства, не в "конвертах".

"Легальна заробітна плата — це ваші соціальні гарантії!" — акцентували увагу робітників держслужбовці.


"Відповідно до законодавства, право громадян на соціальний захист у нашій державі гарантується загальнообов’язковим соціальним страхуванням за рахунок сплати єдиного внеску громадянами, підприємствами, установами і організаціями.

Розмір пенсії за віком залежить від величини страхового стажу і розміру заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески до Пенсійного фонду України.

Страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому соціальному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок. Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня і з неї сплачено єдиний соціальний внесок", — про такі прості і водночас надзвичайно важливі речі вели мову учасники флеш-мобу і роздавали слухачам буклети.

Після "вуличної" акції, робочу групу запросили до конференц-зали, де розмова продовжилася з керівним складом підприємства на чолі з директором Денисом Назімовим. Нещодавно 35,4% від загальної кількості працівників ПП "ВК і К" нараховувалася заробітна плата менше мінімальної. Тепер ситуація докорінно змінилася, запевнив директор.

Користуючись нагодою, спеціалісти підприємства мали змогу поставити запитання фахівцям управлінь. Мова йшла про недосконалий закон про субсидії і повну відсутність заохочення до праці; про оформлення трудових книжок українською і російською мовами; про фінансування і подальшу долю СПТУ №5; перерахунок пенсій тощо. Відповіді на деякі з запитань належать до компетенції вищих органів влади, це було зрозуміло кожному, але люди із задоволенням спілкувалися.

Розповівши про роботу робочої групи, Олена Балюк запевнила:

"Ми відкриті для всіх! Звертайтеся за допомогою".


А заклик Інни Попович:

"Народжуйте! Будемо вас захищати." — підняв настрій навіть старшому поколінню.

Тож перша зустріч з колективом великого підприємства пройшла вдало, можна сподіватися, що гасло флеш-мобу: "Ми — за легальну зайнятість!" стане правилом, як для робітників, так і керівників ПП "ВК і К".