Свято Масляної у Центрі військово-патріотичного виховання


Свято Масляної у Центрі військово-патріотичного виховання


14 березня 2016
Свято Масляної у Центрі військово-патріотичного виховання
12 березня у Центрі військово-патріотичного виховання відбулося свято Масляної. Метою заходу було відтворення і поширення старослов’янських звичаїв та традицій, популяризація святкових конкурсів та розваг, а також розвиток творчого потенціалу дітей. Захід був досить цікавим та різнобарвним. Святкування розпочалось із ознайомлення вихованців з історією створення свята Масляної. Присутні дізнались, що дане свято має старослов’янське походження і воно передує Великому посту та Великодню. Основним атрибутом Масляної є млинці, які готуються щодня на протязі тижня, а також спалювання солом’яної баби – Морени. Так прощались із зимою.

Згодом розпочались рухливі ігри та конкурси, де учасниками стали дві команди вихованці Центру – команда "Зима" та команда "Весна". Ведучий свята Набивач О.А. провів з дітьми різноманітні спортивні естафети: "Переправа через річку", "Гойдалки", "Обруч", "Битва на мішках", "Хто швидше на мітлі", "Тачка", "Однією рукою", "Біг в мішках" тощо. Обидві команди залишились задоволеними, хоч переможцем стала команда "Весна".

Наступним етапом святкування була театралізована постановка казки "Ріпка" в новій інтерпретації. Вистава виявилась досить кумедною та цікавою для всіх присутніх. Учасники казки – головні герої, показали свої творчі вміння, талант, і саме цим доказали, що вони всебічно розвинені діти.

Традиційним та, мабуть, не менш цікавим видовищем, стало "спалювання зими" у вигляді чучела-баби – Морени, яка була заздалегідь зроблена вихованцями із очерету та одягнена в сукню.

На завершення всі присутні свята були запрошенні до святкового столу, де кожен зміг поласувати різноманітними млинцями та теплим чаєм.