Ми разом відроджуємо наше місто


Ми разом відроджуємо наше місто


16 жовтня 2008
Ми разом відроджуємо наше містоВ середу 15-го жовтня у кабінеті міського голови відбулася чергова зустріч представників міських засобів масової інформації та працівників виконавчого комітету. На ній було озвучено та прокоментовано основні питання життєдіяльності міста. Далі – коротко про основні… ПРО ПІДГОТОВКУ ДО ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ

Заступник міського голови з комунальних питань Роман ПЕТРОВ:
– Опалювальні мережі міста перевірено, заповнено водою, система готова до опалювального сезону повністю. Питання в тому, що погода сьогодні дозволяє не починати опалювальний сезон, адже середньодобова температура значно вища за встановлені загальнодержавні нормативи у 8о Цельсію. Немає необхідності витрачати даремно газ та кошти споживачів на проплату непотрібного поки що опалення.

Секретар міської ради Геннадій ФРЕНКЕЛЬ:
– Так, в будівлях вже відчутна певна прохолода, але зважаючи на вартість опалювальної послуги, ми згодні із позицією інших міст України, що починати опалювальний сезон наразі зарано. Як тільки в цьому виникне необхідність – до наших систем почне надходити тепло. Тут немає жодних проблем. Ми готові на всі 100%.

Заступник міського голови з гуманітарних питань Ольга ЛИТВИНЕНКО:
– Проте, варто нагадати, що загальний борг за послуги опалення по місту ще з минулих років становить більше 3 млн., і це, в основному, фізичні особи. Тому звертаюся до боржників із проханням не зволікати і якнайшвидше виплатити борг, адже від цього одного дня може постраждати все місто.

ПРО КОМУНАЛЬНУ АПТЕКУ ТА ЦЕНТР ДІАЛІЗУ

Ми разом відроджуємо наше містоОльга ЛИТВИНЕНКО:
– 1 жовтня до Дня людей похилого віку ми втілили свою давню мрію про комунальну аптеку в реальному житті. Але сьогодні виникли деякі проблеми і аптека не може функціонувати належним чином. Справа в тому, що в Україні нещодавно припинили свою діяльність декілька банківських установ, а наша аптека, на жаль, є клієнтом однієї з них. До кінця цього тижня ми вирішимо питання із переходом на обслуговування до іншої фінансової установи, і з початку наступного тижня аптека запрацює.

Геннадій ФРЕНКЕЛЬ:
– Щодо медичного центру діалізу, то сьогодні там тривають ремонтні роботи і фактично на завершальній стадії вирішення питання стосовно необхідного обладнання, підбираються спеціалісти, які там працюватимуть. 22 чи 23 жовтня до нас завітає президент цієї компанії, щоб вирішити остаточні моменти. До кінця цього року центр діалізу повинен розпочати роботу.

ПРО ВОДОКАНАЛ І ТАРИФИ

Роман ПЕТРОВ:
– Хочемо ми того, чи ні, але тариф на водопостачання та водовідведення нам доведеться переглядати. Ми сьогодні зіткнулися із величезною кількістю чинників, зокрема, підвищення вартості енергоносіїв, мінімальної заробітної плати, вартість певних послуг, які значно підвищують собівартість послуг водоканалу. Компенсувати цей показник за рахунок міського бюджету ми не можемо, тому ціну на воду доведеться змінювати. Проте ми докладемо всіх зусиль, щоб зробити підвищення найменш болючим для населення міста.

Перший заступник міського голови Юрій ЛУКИНСЬКИЙ:
– Але варто врахувати, що коли у Кременчуці та Комсомольську більше 50% споживачів води становлять підприємства та різноманітні установи, то у світловодську 85% води споживають мешканці міста.

ПРО ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН

Керуючий справами виконкому Вадим ТУМАНОВ:
– Цього року вже зареєстровано близько 1700 звернень громадян. З них близько 900 від тих громадян, які постраждали внаслідок стихійного лиха в липні цього року. Ці звернення відпрацьовано, і люди вже отримали кошти на часткове відшкодування збитків внаслідок стихійного лиха. Щодо решти звернень, а це стосовно умов проживання, ремонту доріг, транспортних перевезень тощо, то всі ці питання опрацьовано і надано відповіді.

ПРО КОШТИ НА ЛІКВІДАЦІЮ НАСЛІДКІВ СТИХІЙНОГО ЛИХА ІЗ ДЕРЖБЮДЖЕТУ

Геннадій ФРЕНКЕЛЬ:
– Ми звернулися з проханням допомогти вирішити це питання до великої кількості депутатів, працювали з міністерством… Другий тиждень всі необхідні документи з позитивними висновками на 7,7 мільйонів гривень знаходяться в Кабінеті Міністрів на розгляді, але коли воно буде розглянуто – залежить від Уряду. Ми сподіваємося, що це станеться найближчим часом, адже наближається зима, а це кошти для ремонту покрівель, доріг і т.п.

ПРО САМОВІЛЬНЕ БУДІВНИЦТВО

Геннадій ФРЕНКЕЛЬ:
– Питання набуло принципового характеру. Якщо деякі мешканці нашого міста вирішили випробувати нерви виконавчих органів влади на міцність чи витратити таким чином зайві кошти, то реакція буде однозначно не на їхню користь. Ми не проти того, аби впорядкувати територію міста, але робити це треба в рамках чинного законодавства. Минулого року ми знесли більше десяти самовільно встановлених гаражів, на початку цього року в судовому порядку було знесено прибудову по вул.Приморській. Вважали, що це буде певним уроком для населення міста. Виявилося, що ні! Останній випадок – прибудова по вул.Леніна, 24, яку було зруйновано тиждень тому. Наразі ще декілька подібних справ вирішуються у прокуратурі. Надалі до порушників застосовуватимуться більш суворі санкції. По-перше, не варто вирішувати свої проблеми за рахунок інших мешканців міста. По-друге, у будь-яких протизаконних діях повинна стояти крапка.

ПРО ЗУСТРІЧІ З ГРОМАДСЬКІСТЮ У РАМКАХ ЗВІТУ СЕКРЕТАРЯ МІСЬКРАДИ

Геннадій ФРЕНКЕЛЬ:
– Кожна така зустріч приносить чимало задоволення, адже жодна аудиторія, де вони проводилися, не була порожньою, і жодна з них не проходила у вигляді монологу. Кожна зустріч у рамках звіту була насичена відкритим діалогом і приносить тільки користь, адже «живе» спілкування є щирим і відкритим (особливо, з огляду на безліч різноманітних чуток, що поширюються містом останнім часом). Головне – я відчув на цих зустрічах, що громадою ми разом відроджуємо наше місто. Зустрічі тривають, і ви самі можете стати тому свідками.
Також було піднято питання транспортного перевезення, де проблеми полягають у відсутності конкурентного середовища та оновленні транспорту. Певні кроки в цих напрямках здійснюються і ситуація поступово покращуватиметься.
Чимале здивування викликала новина про відміну проведення дискотек в міському Палаці культури. Виявляється, «діточки» так «потанцювали», що довелося два дні ремонтувати нанесені пошкодження.

Микола ШВЕРНЕНКО,
Богдан ДРОЗДОВ (фото).