«Громадський бюджет, практичне впровадження у своєму місті»


«Громадський бюджет, практичне впровадження у своєму місті»


20 вересня 2015
«Громадський бюджет, практичне впровадження у своєму місті»
Як ми вже повідомляли, семінар з такою назвою відбувся 16 вересня у Світловодську як продовження реалізації проекту Полтавської філії Суспільної служби України "Наше місто — наш бюджет — наше майбутнє". У затишному приміщенні міської дитячої бібліотеки зібралися найактивніші представники громади нашого міста, що вболівають за долю міського бюджету: 5 депутатів міської ради — Костянтин Каспров, Олександр Губарєв, Володимир Солонін, Михайло Бур’янський та Віктор Макаров, від виконавчої влади — 1-й заступник міського голови Сергій Філоненко, від громадськості — 5 членів Громадської ради при міськвиконкомі та громадські активісти кількох громадських організацій: "Наше місто", Світловодський осередок Суспільної служби України, Спілка жінок "Надія", Спілка офіцерів.

Тренери Суспільної служби України з Полтави Ярослав Карпенко та Роман Широких ознайомили присутніх з історією і розвитком громадського бюджету у світі, впровадженням у різних країнах. Приклади запровадження громадського бюджету в Україні свідчить про розвиток громадянського суспільства.

У своєму виступі перший заступник міського голови Сергій Філоненко зазначив, що громадськість для виконавчої влади — це партнери, з якими вона (влада) готова співпрацювати. В зв’язку з відсутністю представника фінансового управління, перший заступник міського голови коротко проаналізував стан міського бюджету 2015 року.

Виступаючі депутати палко підтримали переваги громадського бюджету. А Костянтин Каспров, зокрема, зазначив, що такий семінар потрібно було провести ще на початку їхньої каденції (у 2010 році), можливо, результативніше використовувався б міський бюджет при наявності інструменту участі громадськості.

Тренери ознайомили присутніх з алгоритмом впровадження громадського бюджету та річним циклом. Також було обговорено методи та способи організації зустрічей і голосування. Потім була робота в 5 групах: розроблявся План впровадження громадського бюджету у своєму місті. Були досить цікаві думки та пропозиції. Для активізації громадськості потрібно проводити освітню роботу, промоції та інформування. Це дуже важливо для складання та реалізації проектів.

Потім була робота в групах: тренінг по розробці плану промоційної кампанії та порядку голосування за проекти. І тренери, і учасники тренінгу-семінару були задоволені: перші — активністю учасників, другі — отриманими знаннями, які захотіли негайно запроваджувати. Нам дуже імпонує приклад Полтави, де напередодні нашого семінару сесією Полтавської міської ради було затверджено Положення "Про громадський бюджет".

В результаті, за пропозицією кількох учасників, була створена ініціативна група для розробки проекту Положення "Про громадський бюджет", до якої увійшли 25 учасників з 39 — які були присутні до обіду. Головою цієї групи одноголосно було обрано мене, як — голову Світловодського міського осередку Суспільної служби України, заступника голови Громадської ради, яка є ініціатором і організатором цього семінару.

Присутні представники Громадської ради запропонували розглянути на засіданні ГР напрацьовані пропозиції Ініціативної групи проекту Положення "Про громадський бюджет" і винести на ОСТАННЮ сесію міської ради. Сподіватимемося на підтримку наших депутатів.

Надія Мальцева,
голова Світловодського міського осередку Суспільної служби України,
заступник голови Громадської ради при виконавчому комітеті Світловодської міської ради.