Краєзнавчий музей запрошує на виставку «Керамічне виробництво нашого краю» (ОНОВЛЕНО)


Краєзнавчий музей запрошує на виставку «Керамічне виробництво нашого краю» (ОНОВЛЕНО)


4 серпня 2015
Краєзнавчий музей запрошує на виставку «Керамічне виробництво нашого краю» (ОНОВЛЕНО)
До кінця серпня триватиме виставка "Керамічне виробництво нашого краю" у міському краєзнавчому музеї. На виставці експонуються керамічні вироби як з фондів музею, так і зразки продукції місцевого підприємства "Елегія-Гранд". Виробництво кераміки в нашому краї розвинулося здавна, адже для цього тут були всі необхідні умови — матеріали для виготовлення виробів та працьовиті люди, які свої вміння в цій галузі успадкували від попередніх поколінь та, збагативши їх новітніми технологіями виробництва, зуміли поставити цю галузь на промислову основу. Високого розвитку керамічне виробництво досягло в 19 ст. в Новогеоргіївську та його околицях, де найбільше було розвинене виробництво різних гончарних виробів. У Світловодську працював завод керамічних виробів, відомий своєю продукцією далеко за межами міста.

У міському краєзнавчому музеї зберігаються чимало гончарних виробів як новогеоргіївських артілей, так і Світловодського керамічного заводу. Оскільки інтерес до гончарного виробництва є незмінно високим, то працівники музею вирішили зробити тимчасову виставку "Керамічне виробництво нашого краю".

Сувенірна продукція, виконана в національному стилі, приваблює історичним різноманіттям та яскравою гамою кольорів. Органічно доповнюють виставку оригінальні вироби, виконані в техніці мініатюрного живопису на фарфорі (жіночі портрети) місцевої художниці-кераміста Світлани Сіненко. Керамічні вироби із власних колекцій надали на виставку і мешканці міста. А світлини з альбому Світловодського керамічного заводу перенесуть відвідувачів музею в не такі вже й далекі часи, коли наш край славився своїм гончарним виробництвом.

Тож запрошуємо всіх охочих відвідати виставку. Телефон для довідок: 2-95-19.

Андрій Бутко,
директор Світловодського міського краєзнавчого музею