Служба зайнятості — вимушеним переселенцям


Служба зайнятості — вимушеним переселенцям


18 березня 2015
На жаль, ситуація на сході України залишається напруженою. До Світловодщини продовжують прибувати люди, які покидають свої домівки на Сході України. 751 сім’я (826 осіб) проживають в м. Світловодську (694/719) та районі (57/107). Для оперативної та всебічної допомоги громадянам, які опинилися в складному становищі, Світловодським міськрайонним центром зайнятості створена мобільна група до якої входять представники центру зайнятості, громадські організації, благодійний Фонд Милосердя та яка надає комплекс адресних соціальних послуг. Зокрема, підбір підходящої роботи; профорієнтація; організація професійного навчання та перенавчання для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці; сприяння у започаткуванні власного бізнесу; залучення до громадських та інших робіт тимчасового характеру, а також інформаційні та консультаційні послуги, волонтерську допомогу, тощо.

Так протягом лютого-березня цього року мобільна група виїздила в місця компактного проживання внутрішньо переміщених осіб с. Микільське, с.Григорівка, с. Кобзарівка. Працівники центру зайнятості зібрали продовольчу гуманітарну допомогу, на зібрані гроші купили цукор, крупи, макаронні вироби, а для діток солодощі, Благодійний Фонд "Милосердя" виділив необхідний одяг.

Про умови в яких живуть переселенці не хочеться згадувати, але це є на сьогодні жорстока реальність. Нашому приїзду були раді дорослі і діти. Багато залишається невирішених проблем у переселенців. На дворі весна, розпочинаються сільськогосподарські роботи, але немає знарядь праці (лопати, сапки, вила, граблі, сокир та багато іншого).

На сьогоднішній день до Світловодського міськрайонного центру зайнятості по допомогу в працевлаштуванні звернулося 42 особи з числа внутрішньо переміщених осіб , із них 34 особи отримали статус безробітного; 31 особі призначено виплату допомоги по безробіттю; 8 громадян, за сприяння служби зайнятості, працевлаштовані на постійні робочі місця. Крім того, для забезпечення тимчасової зайнятості шукачів роботи організовуються громадські та інші роботи тимчасового характеру, у яких взяли участь три особи та ще одна особа проходила професійне навчання.

Робота з внутрішньо переміщеними особами продовжується і якщо є небайдужі громади і можуть надати будь яку допомогу звертайтесь за телефонами 7-37-98, 7-38-03 Світловодський міськрайонний центр зайнятості.

Ілля Домбровський,
Директор Світловодського міськрайонного центру зайнятості