Виконком погодив бюджет — "ніхто не отримає менше формули"


Виконком погодив бюджет — "ніхто не отримає менше формули"


29 січня 2014
Виконком погодив бюджет — "ніхто не отримає менше формули"
29 січня за відсутності Юрія Котенка, який хворіє, засідання виконавчого комітету міської ради провів перший заступник міського голови Юрій Лукинський. Розглянули 7 питань. Головним став проект міського бюджету на 2014 рік. Доповідаючи його статті, начальник міськфінуправління Наталія Яременко повідомила, що наступний бюджет буде дуже напруженим. Та всі статті розраховувалися Мінфіном України по так званому "формульному підходу". Для читачів, яким не часто доводиться стикатися з цим терміном, пояснимо, що, наприклад, на харчування одного школяра з бюджету припадає стільки-то гривень. Знаючи кількість дітей, можна легко порахувати необхідні кошти. І так по всіх статтях бюджету. Отже, Наталія Костянтинівна запевнила, що "ніхто не отримає менше формули".

А те, що бюджет буде непростим, підтверджують цифри: місту виділяється майже на 10 млн. грн. менше, ніж у минулому році. Тож бюджетним установам буде нелегко. Але Юрій Леонідович наголосив, що досвід підказує: і такий бюджет потрібно приймати. Минулого року бюджет корегували кілька разів. Дякуючи постійним зверненням до "вищестоящих" та грамотним розрахункам потреб міського господарства, Світловодськ минулого року отримав майже на 14 млн. грн. більше, ніж затверджувалося спочатку. Зважуючи на всі викладені аргументи, виконком погодив проект бюджету-2014. Тепер слово за депутатами міської ради, які зберуться на позачергову сесію міської ради 31 січня.

Виконком погодив і наступне питання, яке теж виноситься на сесію міськради. Це проект "Організація науково-дослідної експедиції на території археологічної пам’ятки "Могильник грунтовий скіфський", який презентувала начальник Управління культури та туризму Надія Клокар.

Напевне, не всі світловодці знають, що на території міста є справжній скіфський курган і знаходиться він за АЗС, що на вул. Миру. За радянських часів там проводилися розкопки. Але через відсутність коштів археологи припинили свою роботу і курган перетворився у несанкціоноване сміттєзвалище. Тепер же Держава почала приділяти таким об’єктам підвищену увагу і у нас з’явилася реальна можливість взяти участь у Всеукраїнському конкурсі і отримати грант на продовження розкопок кургану. Адже він єдиний на Кіровоградщині і може стати найголовнішою визначною історичною пам'яткою Світловодська.

Далі міськвиконком розглянув перспективне питання, націлене на енергозбереження. Планується реконструювати застарілу систему міського освітлення. Замінити звичайні світильники на світлодіодні. Вони хоч і дорогі, але витрати мають окупитися протягом 2-х років. Тож з урахуванням багаторазового збільшення терміну служби (понад 60 тис. годин), гарантії на 10 тис. годин, малої потужності при високій яскравості, невеликого енергоспоживання та ще й захисту від вандалів – є реальна можливість того, що незабаром і вночі наше темне місто підтвердить свою назву – Світловодськ.

Потім виконком дозволив УЖКГ укласти договір оренди на приміщення у будинку №1 по вулиці Ілліча з "Центром первинної медико-санітарної допомоги м. Світловодська". Це піде на користь мешканцям Ревівського мікрорайону і дозволить наблизити сімейного лікаря до хворого, як це передбачає медична реформа.

Також виконавчий комітет затвердив кошторисну документацію на ремонт Палацу культури та багатостраждального будинку №24 по вулиці Приморській.