Готуємось, готуємось до зими!


Готуємось, готуємось до зими!


10 вересня 2013
Зліва направо: Юрій Лукинський, Олександр Сич, Руслан РеутЗліва направо: Юрій Лукинський, Олександр Сич, Руслан РеутУ п’ятницю, 6 вересня, у конференц-залі СП ТОВ "Світловодськпобут" було затісно від учасників — комунальників, керівників бюджетних управлінь і, звісно, від представників громади, переважно, членів Громадської ради при міськвиконкомі.
Як заявив, відкриваючи засідання, перший заступник міського голови Юрій Лукинський, сим дійством, за дорученням мера Юрія Котенка, розпочинається цикл подібних зустрічей, присвячених виключно підготовці Світловодська до осіннє-зимового періоду, на яких спільно будуть узгоджуватись позиції та усуватимуться перепони до гідного забезпечення життєдіяльності міста в холодний період року. А чого всі зібрались не в "білому домі", а на цьому теплопостачальному підприємстві, то, пояснив чиновник, якби не були готові різні установи, підприємства, житловий фонд тощо до зими — всі "ниточки" сходяться до того, хто дає тепло. Лукинського продовжив заступник мера з комунальних питань Олександр Сич. Так, підтвердив він, є три визначальні дати, окреслені Кабміном та профільними міністерствами — 1 та 15 вересня і 1 жовтня. Згідно цих окреслень, на першу дату до роботи в осіннє-зимовий період стовідсотково мають бути готові освітянські заклади, включно із дошкільними та позашкільними об’єктами.
"Готові?, — спитав він представника управління освіти.

— Так!, — відчеканила заступниця головного освітянина Ірина Добровольська, — ми готові повністю і відповідні акти вже підписані".

Таку ж готовність (із підписаними актами) засвідчив і представник управління охорони здоров’я… До 15 вересня, продовжив задоволений відповіддю Сич, до подачі тепла має бути готовий "Світловодськпобут". Доповідь його представника було залишено на "десерт".

Готуємось, готуємось до зими!

Натомість увагу присутність було привернуто до третьої контрольної дати — 1 жовтня, коли на 100% мають бути готові об’єкти, що підпорядковуються управлінням культури, молоді та спорту, комунальні підприємства і, безумовно, житловий фонд. У всіх них, як зазначили представники названих, підготовчі роботи перейшли у завершальну фазу. У тому числі, і по багатостраждальним ЖЕКам, які, як відомо, місяці зо два тому об’єдналися під егідою двох комунальних підприємств — "Житлосервіс" і "Житлосвіт" (перше охопило терени міста від автостанції до Парку Шевченка, друге — від Парку Шевченка і далі нагору), не включаючи, звісно, приватні КП "Господарник" і кілька ОСББ.

Єдине, що, за словами комунальників, перешкоджає гідному входженню в зиму це те, що мешканці б’ють шибки у під’їздах — комунальники склять, а вони — б’ють. А ще, зауважив начальник "Житлосвіту" Микита Письменний, — заборгованість по квартплаті. У якості красномовного прикладу він навів будинок на Приморській, 40: на 30 тамтешніх квартир приходиться 37 тисяч гривень боргу…

Готуємось, готуємось до зими!
Микита Письменний про борги населення та вибиті шибки

Найбільш песимістичним виявився директор КП "Комбінат комунальних послуг" Олександр Плахотній, який доповідав щодо готовності його підприємства підтримувати дороги міста у належному стані. Так, розпочав він більш-менш райдужно, 800 тон піску для посипання шляхів вже заготовлено, на підході — вагон із сіллю. Дорожня техніка також до роботи готова, хоча, сказав він, особливої віддачі від техніки, яка давним-давно відпрацювала свій ресурс, очікувати не доводиться. За його словами, велика надія покладалася шляховиками на одну із "мантр" Програми "Центральний регіон-2015", згідно якої ККП, пройшовши всі процедури, включно із тендером, з нетерпінням чекав на новенький піско-розкидувач вартістю 570 тисяч гривень. На що і гроші були вже виділені. Але вони застрягли у нетрях Держказначейства. От і немає новенького піско-розкидувача.

Готуємось, готуємось до зими!
Олександрові Плахотньому "не до жиру"

Та це не єдине, що "зажали" казначейці — ще 270 тисяч гривень задля облаштування освітлення щонайменше 20-ти міських вулиць… На тлі Плахотнього директорка світловодського сегменту ОКВП "Дніпро-Кіровоград" Людмила Гетманець була сповнена оптимізмом. Адже її підприємство просто зобов’язане працювати стабільно будь-якої пори року. Тому до зими водоканальці готові як піонери. Єдине, що дошкуляє — постсовєтська спадщина у вигляді жагучої тяги маргінальної частини народонаселення до крадіжок металевих кришок з каналізаційних люків, що взимку таїть небезпеку перемерзання колекторів. Але, заспокоїла доповідачка, водоканальці регулярно об’їжджають місто і у разі відсутності кришок — у них вже заготовлений необхідний комплект їхнього бетонного аналогу…

Готуємось, готуємось до зими!
Людмила Гетманець: бетонних кришок на всі люки має вистачити

І Тетяна Корягіна, заступниця начальника Управління праці і соцзахисту населення також засвідчила готовність її установи до напливу городян у бажанні отримати субсидії по сплаті за житлово-комунальні послуги. Таких, за її словами, очікується, як і минулого року, близько семи тисяч сімей.

Готуємось, готуємось до зими!
Тетяна Корягіна: УПСЗН до оформлення субсидій готове

На завершення підготовчого рапортування виступив головний інженер "Світловодськпобуту" Руслан Реут… На сьогоднішній день, сказав він, вже проведено діагностування котлів усіх міських котелень та контрольно-вимірювального обладнання. І проведено воно було незаангажованою організацією — кіровоградським Експертно-технічним центром. І воно (діагностування) відхилень не виявило і засвідчило про готовність до безперебійної подачі теплової енергії. Як доказ цієї готовності Реут продемонстрував присутнім відповідні акти. Залишилось, підсумував він, провести гідравлічні випробування на стійкість тепломереж — що і буде зроблено найближчими днями.

Готуємось, готуємось до зими!
Руслан Реут з гордістю показує акти на право теплопостачання

З цього моменту дещо пожвавішала громадськість — її цікавила ситуація на підприємстві, а також — хто ним наразі керує. Щодо ситуації то начальник юрвідділу підприємства Володимир Михайлик був небагатослівний, а от щодо керівництва, то після уходу з посади в.о. гендиректора СП ТОВ "Світловодськпобут" Леоніда Сьомочкіна засновники підприємства, які мають однакову в ньому долю — ТОВ "Політрейд" із Києва і тутешня міськрада, — невдовзі визначаться із кандидатурою. А поки обов’язки гендиректора виконує комерційний директор "Світловодськпобуту" Юрій Грива.

Натомість голова ОСББ "Зоря-64" Володимир Петров закликав присутніх не "наїжджати" на теплопостачальників, які, за його словами, роблять свою роботу якісно і сумлінно. Як приклад, він навів свою "Зорю", батареї якої "побутовці" промили без різних там умов. Після чого у будинку цього ОСББ стало незрівнянно тепліше…

Готуємось, готуємось до зими!
Голова "Зорі-64" закликав до порозуміння із "Світловодськпобутом"

Заступник голови Громадської ради Сергій Тишко поцікався, чи не можна роботу плавального басейну зробити більш стабільною за рахунок міського бюджету. Відповідаючи, Сич спитав у начальниці управління молоді та спорту Нелі Брусенцевої, скільки басейн пропрацював минулого року і у яку суму для міського бюджету обійшлася ця робота. Два з половиною місяці і півмільйона гривень — була відповідь. От бачте, як сутужно сказав головний міський комунальник, явно даючи цим зрозуміти, що функціонування басейну цьогоріч, взагалі, під великим питанням, якщо сюди врахувати і заборгованість усіх споживачів: за тепло — 9,9 мільйонів гривень, по квартплаті і за вивезення сміття — 2 мільйони і 360 тисяч гривень відповідно, по воді — 1,25 мільйона… А підбиваючи підсумок наради, він заявив, що загалом місто до опалювального сезону 2013-14 років готово майже на 98%. Час додати ще 2% у міста ще залишається.

Готуємось, готуємось до зими!
Сергій Тишко хоче майже неможливого — щоб басейн працював, як у людей.

Віталій Асауленко
Фото автора