Материнське молоко


Материнське молоко


17 липня 2007
У перші місяці життя материнське молоко завжди є найліпшим природним продуктом харчування для немовлят. Тож кожна мати, яка здатна вигодувати дитину власним молоком, повинна це зробити.

Означений вислів, що висить на стіні у вестибюлі пологового відділення світловодської ЦРЛ, належить не кому-небудь, а засновникові всесвітньовідомої корпорації з виробництва продуктів харчування (у тому числі – штучних сумішів для вигодовування немовлят) Генрі Нестле. Думку швейцарського пана беззастережно поділяє завідувач відділення Володимир Пудіч. І йому, з огляду на його спеціальність і досвід роботи, не можна не вірити. За його словами, медики, спеціалізація яких полягає у допомозі жінкам народжувати, а потім опікати їх та їхнє потомство у перші дні життя, занепокоєні, начебто, модною тенденцією серед породіль вигодовувати своїх немовлят штучними сумішами. „Ні, - говорить Пудіч, - поки мами у нас у відділенні, ми наполегливо вимагаємо їх давати своїм чадам власне молоко. А вже, коли вони виписуються і повертаються додому, тобто, позбавляються нашого контролю – переходять на штучне вигодовування. За нашими даними, до трьох місяців годують груддю 60-70% мам, а до шести – немає й 40-ка. А потім дивуються: чому їхні немовлята робляться такими кволими?”. Воно й не дивно – ще нікому не вдалося виготовити штучно повноцінне материнське молоко, головним чином, через те, що, навіть, у надсучасних західних інститутах харчування до сих пір так і не вдалося лабораторно отримати імуноглобулін, який, як відомо, відповідає у новонародженого за створення імунітету від шкідливих впливів зовнішнього середовища. А середовище це, як не крути, є агресивним, а для організму немовляти – навіть ворожим. Адже, лише у повітрі налічується понад 200 мікроорганізмів – один одного шкідливіше. Захист, наголошує завідувач, дає лише материнське молоко. На жаль, мода на природне вигодовування до нас поки що не дійшла, хоча у країнах заходу бум сумішів уже минув і європейки та американки намагаються будь-що „давати цицьку” своїм діткам щонайменше протягом шести місяців. „По-перше, - зазначає Пудіч, - дитина разом з материнським молоком отримує необхідний імунітет. По-друге – не страждає і здоров’я самої годувальниці, тобто, не потерпає її молочна залоза. Адже європеїдним жінкам на лактацію (годування груддю) природа відвела майже рік. А відтак, дочасне припинення вигодовування груддю не означає, що молочна залоза припиняє виробляти молоко – воно виробляється. Але, залишаючись у залозах „незатребуваним” – попросту, як кажуть, „перегорає”. Спочатку це призводить до лактостазу, а потім і до інших, більш небезпечних, жіночих хвороб”.

Тому-то завідувачу пологовим відділенням дуже хочеться, щоби його підопічні якнайшвидше усвідомили: молоко матері – запорука здоров’я її і її дитини. А щодо переконання багатьох мамочок, що, мовляв, тривале грудне вигодовування псує жіночу чарівність, Пудіч, який знає жінок і як мужчина, і як фаховий щодо них медик, запевнив: годування груддю на її форми аж ніяк не впливає. Її „апетитність” – категорія завше спадкова.

Віталій АСАУЛЕНКО