Ще раз про заборону спалювання опалого листя та іншої сухої рослинності


Ще раз про заборону спалювання опалого листя та іншої сухої рослинності


12 жовтня 2011
Ще раз про заборону спалювання опалого листя та іншої сухої рослинностіШановні громадяни Світловодська!
Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Світловодської міської ради попереджає керівників підприємств, учбових та дошкільних закладів, закладів охорони здоров'я, інших організацій, які розташовані на території міста, а також мешканців приватного житлового сектору про заборону спалювання опалого листя та іншої сухої рослинності.

Кожен із нас відповідальний за екологію нашого міста. Шкода від спалювання листя й сухої трави величезна та дуже небезпечна. При згорянні 1 тонни рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг мікрочасточок диму. У їхній склад входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали й т.п. У тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопрен, що може викликати в людини ракові захворювання. Крім того, з димом у повітря вивільняються діоксини — одні з найбільш отруйних для людини речовин. Так, відповідно до ст. 16, 22 Закону України "Про охорону атмосферного повітря", Санітарних правил утримання територій населених місць № 42-128-4690-88, "Правил благоустрою території міста Світловодськ", затверджених рішенням Світловодської міської ради від 29 червня 2010 року за № 1651 категорично забороняється спалювання листя. Така ж заборона встановлена й Державними санітарними правилами охорони атмосферного повітря населених пунктів.

Подібну норму містить ст. 12 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" і ст. 27 Закону України "Про рослинний світ", яка вказує, що спалювання сухої природної рослинності або її залишків без дозволу органів державного контролю в області охорони навколишнього природного середовища забороняється.

Чинним законодавством України встановлена відповідальність за порушення цих заборонних норм. Так, ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за самовільне спалювання листя у парках, скверах та інших місцях без дозволу органів державного контролю в області охорони навколишнього природного середовища або з порушенням такого дозволу. Така діяльність спричиняє накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду,тягнуть за собою накладення штрафу на громадян – від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стосовно питання "А куди ж подіти опале листя?" законодавством України передбачено укладання договорів на вивіз листя та інших побутових відходів з відповідними спеціалізованими підприємствами.

Тож, шановні громадяни нашого міста, будьте небайдужі до екологічного стану навколишнього середовища, власного здоров'я та здоров'я оточуючих!

Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Світловодської міської ради.