Любительський і спортивний лов риби


Любительський і спортивний лов риби


27 травня 2010
Любительський і спортивний лов рибиУ зв’язку з надходженням численних звернень від громадян стосовно здійснення любительського і спортивного рибальства на водоймах, що розташовані на території Кіровоградської області, Кіровограддержрибохорона повідомляє, що Правила загального водокористування визначені Водним кодексом України та Правилами любительського і спортивного рибальства, які затверджені наказом Державного комітету рибного господарства України від 15 лютого 1999 року №19 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 28 квітня 1999 року за №269/3562.
Згідно з правилами любительського і спортивного рибальства лов риби і водних безхребетних для власних потреб дозволяється всім громадянам України, іноземцям, а також особам без громадянства у всіх водоймах України, за винятком вилову у водоймах природно-заповідного фонду, ставкових та інших риборозплідних господарствах, водоймах, спеціальне використання яких обмежене (питні, технічні, лікувальні та інші). Відповідно до статті 47 Водного кодексу України загальне водокористування здійснюється громадянами для задоволення їх потреб безкоштовно у разі не закріплення водних об’єктів за окремими особами та без надання відповідних дозволів.

На водних об’єктах, наданих в оренду, любительський лов риби допускається на умовах, встановлених водокористувачем, за погодженням з органом, який надав водний об’єкт в оренду.

Водокористувач, який узяв водний об’єкт у користування на умовах оренди, зобов'язаний доводити до відома населення умови водокористування, а також про заборону загального водокористування на водному об’єкті, наданому в оренду.

Якщо водокористувачем або відповідною Радою не встановлено таких умов, загальне водокористування визначається дозволеним без обмежень (ст. 47 Водного Кодексу "Право загального водокористування".

Роман Сердюков,
дільничний державний інспектор.