На Кіровоградщині арештували завод російського бізнесмена, який фінансував війну


На Кіровоградщині арештували завод російського бізнесмена, який фінансував війну


20 лютого 2026
На Кіровоградщині арештували завод російського бізнесмена, який фінансував війну
За матеріалами СБУ в Кіровоградській області арештували активи російського підприємця Вадима Зарубіна, який фінансував війну росії проти України. Серед арештованого — завод абразивів на Кіровоградщині, ще 12 об'єктів комерційної нерухомості та корпоративні права на 8 видобувних компаній. Загальна вартість активів — понад 50 млн грн. Про це повідомляє СБУ в Кіровоградській області.

Арешт не дає змоги переписати майно на підставних осіб, щоб уникнути націоналізації.

Слідство встановило: Зарубін регулярно переказував частину прибутків підконтрольних компаній на потреби збройних формувань росії — позашляховики, безпілотники, паливно-мастильні матеріали для армії країни-агресора. Після повномасштабного вторгнення гроші виводив через мережу підконтрольних компаній.

Зарубіну заочно повідомили про підозру за ч. 4 ст. 110-2 КК (фінансування дій, спрямованих на насильницьку зміну конституційного ладу). Загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Підозрюваний перебуває за межами України. Тривають заходи для його притягнення до відповідальності.

Розслідування проводить СБУ в Кіровоградській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.