На захистi закону


На захистi закону


8 жовтня 2009
На захистi законуСвітловодське міськрайонне управління юстиції здійснює свою діяльність на підставі положення про районні, районні у містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні управління юстиції, затвердженого наказом Міністерства юстиції України і підпорядковується Мінюсту та безпосередньо Головному управлінню юстиції у Кіровоградській області.
До органів юстиції належать відділи державної виконавчої служби та реєстрації актів цивільного стану по м.Світловодську та Світловодському району, державні міська та районна нотаріальні контори. Відповідно до своєї компетенції Світловодське міськрайонне управління юстиції бере участь у забезпеченні реалізації державної правової політики; здійснює державну реєстрацію нормативно-правових актів; забезпечує легалізацію місцевих громадських організацій, благодійних організацій, осередків політичних партій та контролює додержання ними положень своїх статутів; веде роботу з обліку та підтримання в контрольному стані актів законодавства; організовує через відділ державної виконавчої служби виконання рішень судів та інших органів відповідно до законів України; сприяє організації роботи державних нотаріальних контор, які працюють на території міста та району; сприяє організації роботи щодо забезпечення відділами реєстрації актів цивільного стану, розгляду матеріалів про зміну імені та про внесення змін і доповнень до актових записів; поновлення та анулювання актових записів; визнання недійсності шлюбу.

Світловодським міськрайонним управлінням юстиції спільно з міським та районним управлінням та відділом культури і туризму створено міську та районну громадські приймальні, що працюють в центральних міській та районній бібліотеках. Прийом здійснюють працівники управління юстиції, його структурних підрозділів, державні нотаріуси, працівники центру зайнятості, юристи виконкому та районної державної адміністрації, які надають безкоштовну правову допомогу населенню.

За 9 місяців поточного року на прийомі в громадських приймальнях побувало 149 громадян. Найбільше питань стосувалося сімейного, цивільного, спадкового законодавства та житлово-комунального господарства. Також в управлінні працює щовівторка телефонна "гаряча лінія" з надання консультацій громадянам правового характеру. Всього консультацій було надано 44 громадянам.

Хочу зупинитись на такому напрямку діяльності управління як правова освіта населення. В 2007 році були затверджені міська та районна програми правової освіти населення на виконання яких управлінням юстиції проводяться різноманітні правові заходи: виступи в місцевій пресі та на телебаченні з роз'ясненням діючого законодавства України. Всього було здійснено 92 виступи, прочитано 17 лекцій в загальноосвітніх закладах міста та району для учнів, проведено 13 семінари, 16 виступів на підприємствах, установах, організаціях – загалом за 9 місяців 2009 року – 118 правоосвітніх заходів.

Також управлінням проводиться певна робота з легалізації об'єднань громадян. На обліку в управлінні перебувають 157 осередків політичних партій, 33 громадських організацій 7 благодійних організацій. З керівниками об'єднань громадян проводяться семінари, підтримується телефонний зв'язок щодо приведення їх статутних документів у відповідність до діючого законодавства, здійснюються перевірки щодо додержання ними положень своїх статутів.

Одним з основних напрямків діяльності органів юстиції є здійснення правової експертизи нормативно-правових актів центральних та місцевих органів виконавчої влади на відповідність їх Конституції та законодавству України, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколами до неї та державної реєстрації.

Метою проведення державної реєстрації є недопущення застосування незаконних нормативно-правових актів, що зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер.

Світловодським міськрайонним управлінням юстиції на сьогоднішній день зареєстровано та внесено до державного реєстру 180 нормативно-правових актів виданих Світловодською районною державною адміністрацією та іншими підприємствами та установами.

Завдяки сумлінній праці Сухенко Віти Василівни, Горобець Ганни Олександрівни наше управління серед територіальних управлінь в Кіровоградській області посідає призові місця за показниками в роботі.

Однією з пріоритетних сфер діяльності управління юстиції є організація виконання рішень судів та інших органів. Відділ державної виконавчої служби Світловодського міськрайонного управління юстиції очолює начальник відділу Цвігун Віктор Михайлович. Завдання відділу – своєчасне повне і неупереджене виконання рішень судів та інших органів відповідно до законів України з метою, насамперед, захисту прав і свобод людини і громадянина, підтримання режиму законності і правопорядку. У відділі на виконанні знаходиться 10439 виконавчих проваджень на суму 42 018 822 грн. За 9 міс. 2009 року завершено 5260 виконавчих проваджень на загальну суму 12 383 826 грн, стягнуто виконавчого збору 70381 грн. Хочу відзначити працівників відділу Булаєнко Світлану Миколаївну, Данилевську Людмилу Іванівну.

Чільне місце в системі органів юстиції займають органи реєстрації актів цивільного стану. В управлінні юстиції створено два відділи реєстрації актів цивільного стану по м.Світловодську та Світловодському району, які одними із перших державних органів документують людину і громадянина, її народження, реєстрацію шлюбу, розірвання шлюбу, зміну прізвища, імені, по батькові. За 9 місяців 2009 року районним відділом РАЦС було зареєстровано 93 народження, 33 шлюби та 29 розлучень. Міським відділом РАЦС зареєстровано 427 народжень, 269 шлюбів та 134 розлучення. Також відділом надавалась правова допомога по 42 справах відповідно до Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах щодо витребування документів з країн СНД. Очолюють відділи РАЦС районний і міський заступники начальника управління юстиції – начальники відділів Удовенко Ніна Олексіївна та Шаповал Марина Сергіївна, які своєю наполегливою працею виконують завдання і функції, покладені на них державою. Також хочу відзначити таких працівників відділів РАЦС як Ганночку Ірину Валентинівну та Єфремову Ларису Віленівну.

Державні міська та районна нотаріальна контори вчиняють життєво важливі правочини для громадян нашого міста та району, шляхом оформлення різноманітних цивільно-правових угод та спадкового майна. Тривалий час очолюють міську та районну нотконтори кваліфіковані фахівці Москаленко Ніна Іванівна та Рудь Галина Олександрівна.

Сьогодні професійне свято – День юриста, яке на виконання Указу Президента України відзначається щороку 8 жовтня. З цієї нагоди хочу поздоровити всіх працівників управління юстиції, відділів, державних нотаріальних контор, всіх юристів підприємств установ організацій міста та району. Побажати творчої енергії, наснаги, оптимізму, набуття дедалі більшого досвіду, мудрості, впевненості в своїх силах, досягнення і подолання нових вершин на користь правової держави. Міцного здоров'я, людського щастя добра і благополуччя.

Наталя БАЩУК,
начальник Світловодського міськрайонного управління юстиції.
(фото з архіву Богдана Дроздова)