Уродженець Олександрії Богдан Колмаков виграв золото Всесвітніх ігор у паркурі

14 липня 2022
Четвертий день Всесвітніх ігор-2022, 12 липня, приніс Україні історичну нагороду. Українець Богдан Колмаков на турнірі у США виборов золото у дисципліні швидкість у паркурі – виді спорту, що дебютував у програмі Всесвітніх ігор, повідомляє "Суспільне Спорт". Українець у Бірмінгемі (штат Алабама, США) здобув золото у швидкісному переміщенні та подоланні перешкод з використанням стрибкових елементів з результатом 20,75 секунди. Другим у "швидкості" став італієць Андреа Конзоліні, якому вдалося пройти усі перешкоди за 20,98 секунди, на третьому місці — Давід Нелмес з Великобританії з результатом 21,95 секунди.

"Коли я стояв на подіумі, слухав гімн і бачив прапор, то плакав. Це було єдиною емоцією. Я думав про ситуацію в Україні", — сказав після виграшу спортсмен.

У 2022 році паркур уперше в історії став частиною Всесвітніх ігор, де представлені найпопулярніші неолімпійські види спорту. Історичне значення медалі українського спортсмена полягає в тому, що він перший переможець Всесвітніх ігор у паркурі у проходженні на швидкість. Його ім’я назавжди буде записано в історії змагань. І наступні учасники змагань будуть брати його результат за орієнтир в наступні роки.

Минулого року Богдан Колмаков завоював першу українську нагороду у дисципліні "швидкість""золото" Кубку світу з паркуру.

Олександрієць виступає за Київську область, куди він переїхав тренуватися після вторгнення Росії в Україну.

Паркур — фізична дисципліна, в якій тренується подолання будь-яких перешкод на своєму шляху, за допомогою пристосування своїх рухів до навколишнього середовища. Паркур був заснований у Франції Давидом Беллем і Себастьєном Фуканом. Поєднує в собі особливу філософію, гімнастику, легку атлетику і білдерінг. Людей, які займаються паркуром, називають трейсерами.