Світловодськ: 68 років без пляжу


Світловодськ: 68 років без пляжу


17 червня 2022
Світловодськ: 68 років без пляжу
Парадокс, але відоме на всю область (або навіть на всю країну) своїми мальовничими місцями для відпочинку місто Світловодськ, яке нещодавно зустріло своє 68-ме літо, досі не має жодного облаштованого для безпечного відпочинку на воді пляжу. Втім, ситуація в області загалом не краща. Подробиці — у матеріалі. Отже, у Світловодську є лише два офіційних місця для купання — міський пляж на озері Довгому та місце денного відпочинку на штучному озері Блакитне на околиці села Вільного, що розташоване поряд зі Світловодськом.


Міський пляж

Як повідомляє начальниця Світловодського управління Держспоживслужби Тетяна Кривошея, пляж не готовий до прийому відпочиваючих:

"Роботи по очищенню пляжу та дна берегової лінії не проведено, не організовано збір та вивіз побутових відходів. Залишаються невирішеними питання медичного облуговування та рятувальної станції".


Щоправда, саме таке визначення рівня підготовки місць для купання у Світловодську ми щорічно публікуємо. Для прикладу наші сюжети за декілька минулих років: 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014...

Нагадаємо, колишній мер міста Юрій Котенко у вже далекому 2014 році вирішив розібратися з цим питанням, підтримав місцеву молодь, яка проявила ініціативу та провела одразу декілька акцій з прибирання міського пляжу (зібрали декілька вантажівок сміття!), залучив місцевих підприємців, комунальні служби, важку техніку і навіть рятувальників з водолазами. Було проведено цілий комплекс робіт: прибрано територію пляжу, полагоджено пляжні роздягальні, відновлено роботу туалету, сплановано територію, завезено новий пісок (!), ліквідовано рослинність, яка блокувала доступ до озера, обстежено дно озера тощо. Планувалося також підключити воду для облаштування душових кабін, електрику, залучити до постійної роботи медика та рятувальників, що є обов’язковими умовами для отримання паспорту пляжу. Але так і не сталося.

Світловодськ: 68 років без пляжу

Світловодськ: 68 років без пляжу

Світловодськ: 68 років без пляжу

Світловодськ: 68 років без пляжу

У 2015 новий мер Валентин Козярчук мав амбітні плани щодо розвитку міста, але до облаштування місць відпочинку черга не дійшла.

2020 рік, новий мер — Андрій Маліцький — молода людина (до речі, безпосередньо брала участь у акціях з прибирання міського пляжу), новий курс, знову амбітні плани, нові обличчя і навіть більшість у міській раді… Але знову пляжі не на часі, адже у міста є більш нагальні потреби та проблеми, звичайно.


Блакитне озеро

Як стверджує Тетяна Кривошея, на березі штучного озера (а точніше трьох затоплених кар'єрів) готуються до прийому відпочиваючих, прибирають територію, лагодять обладнання тощо.

Дійсно, мінімальні умови для відпочинку на березі озера створено: є місце для паркування авто, невеличкий магазин, бесідки, столики з лавками, туалет і навіть надувні атракціони.

Щоправда, у місцевих активістів періодично виникають питання до приватного підприємця, в оренді у якого знаходиться територія біля Блакитного озера.

Світловодськ: 68 років без пляжу

Світловодськ: 68 років без пляжу

Світловодськ: 68 років без пляжу


"Дикі" пляжі

До несанкціонованих місць для відпочинку біля води можна віднести буквально всю берегову лінію Дніпра на території Світловодська. Ці "пляжі" не мають власників або балансоутримачів, належне облаштування не проводиться, акваторія не обстежується, територія не прибирається, не проводиться лабораторне дослідження води та піску. Назвати безпечними ці місця ніяк не можна.

Звичайно, кожен із мешканців Світловодська вже давно визначився з улюбленими місцями відпочинку на воді. Але, погодьтеся, це дуже дивно, що за 68 років існування міста не було облаштовано навіть самого примітивного пляжу із мінімальними зручностями, комунікаціями, допомогою медика чи рятувальників.

Світловодськ: 68 років без пляжу


А що ж в області?

Спеціалісти Держспоживслужби, які періодично проводять обстеження, стверджують, що лише два місця (!) на Кіровоградщині для відпочинку на воді готові приймати відпочивальників, а саме:
  • міський пляж Гайворонської міської ради на річці Південний Буг;
  • пляж ТОВ "АКВАІНВЕСТАГРО" на території Катеринівської сільської ради.

"Ці місця відпочинку повністю підготовлені приймати відпочиваючих, мають паспорт підводної частини акваторії пляжу, акт водолазного обстеження дна акваторії пляжу та акт про усунення небезпечних для купання предметів з дна акваторії пляжу (водного об’єкта). Також проведено розчищення пляжів від рослинності, прибирання прилеглої території, облаштовані місця для збирання твердих побутових відходів, в наявності кабінки для переодягання, завозився новий пісок, проводились лабораторні дослідження води з річок, водоймищ, ґрунту (піску)", — кажуть у Держспоживслужбі.