«Сьогодні в нашому селі, велика сталася подія. Радіють всі — дорослі і малі. Здоровим бути є надія!» — Галина Дорошенко


«Сьогодні в нашому селі, велика сталася подія. Радіють всі — дорослі і малі. Здоровим бути є надія!» — Галина Дорошенко


14 березня 2019
«Сьогодні в нашому селі, велика сталася подія. Радіють всі — дорослі і малі. Здоровим бути є надія!» — Галина Дорошенко
У четвер, 14 березня у Світловодському районі відбулося справжнє свято — урочисте відкриття Великоскельовської сільської лікарської амбулаторії загальної практики — сімейної медицини. Ще до відкриття амбулаторії знайомимося з медичним персоналом. Завідувачкою тут буде Тетяна Олександрівна Малик, сімейний лікар, яка працює у Світловодському районі 33 роки. Вона живе в Озерах, але Велика Скельова, Мала Скельова, Миронівка, Талова Балка належать до її сфери обслуговування. Показуючи нам нове місце своєї роботи, жінка не стримує емоцій:

"Що тут скажеш? Красота!".


Особливо радіє новенькому автомобілю "Renault DUSTER", що стоїть перед будівлею. Без хорошого автомобіля обслуговувати пацієнтів п’яти сіл, регулярно бувати у районному Центрі первинної медико-санітарної допомоги, до складу якого належить амбулаторія, дуже важко. Зараз Озерська амбулаторія користується стареньким санітарним автомобілем, 1983 року випуску, котрий ламається, а запчастини на нього давно не випускають…

І ось настала урочиста мить. Ведуча заходу підкреслила, що типові проекти будівництва сучасних медичних амбулаторій у сільській місцевості розроблені в рамках реформи сільської медицини, ініційованої Президентом України Петром Порошенком, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Міністерством охорони здоров’я України. Сучасне приміщення Великоскельовської сільської лікарської амбулаторії має площу у майже 300 м2, тут і трикімнатна квартира для лікаря з двома санвузлами, і гараж для автомобіля і досить приміщень для медперсоналу. Амбулаторія розрахована на 30 відвідувань у зміну і на 8 працюючих осіб. Вартість будівництва об'єкта становить понад 6 мільйонів гривень (6 052 943,05), у тому числі будівельно-монтажні роботи — 5 355 928,48 грн, обладнання — 327 587,12 грн, проектні роботи — 178 014,53 грн, інші видатки — 76 457,67 грн, технічний нагляд — 114 955,25 грн.

Звертаючись до присутніх на заході, голова Світловодської районної державної адміністрації Сергій Твердовський сказав:

"Відкриття амбулаторії — це дійсно свято для нашої громади, адже створені умови для отримання якісних медичних послуг! Чотири місяці тому наша громада підключилися до проекту Президента України і, дякуючи підтримці народного депутата України Олеся Станіславовича Довгого, голови ОДА Сергія Анатолійовича Кузьменка, депутатів райради, депутатів сільради, голови села Сергія Оникійовича Могильного, управління каналу "Дніпро-Інгулець в особі Олександра Панченка, ми зробили все для того, щоб завершити будівництво".


Про те, як щодня контролювали хід виконання робіт безпосередньо на об’єкті, допомагали будівельникам, розв’язуючи складні питання Сергій Твердовський скромно промовчав. Далі голова РДА запевнив, що це не остання амбулаторія на теренах району; розповів, що у Микільському і Павлівці амбулаторії вже відремонтовані; усі медичні заклади району мають нове сучасне обладнання; поділився планами щодо Глинської амбулаторії (буде оновлено старе приміщення або побудоване нове) та щодо закупівлі ще кількох новеньких автомобілів..

Вітаючи присутніх на святі, голова райради Роман Домбровський, насамперед, подякував платникам податків, депутатам районної і сільської рад за порозуміння і співпрацю з районною і обласною державними адміністраціями, побажав колективу амбулаторії плідної натхненної роботи у новому осередку медицини, а майбутнім пацієнтам — міцного здоров’я.

"Дуже приємно бувати на таких заходах! — з таких слів почала свою промову помічник народного депутата Олеся Довгого Анна Трубаченко. — Дякую усім, хто брав участь у будівництві. Ви показали гарний результат!"


Найемоційнішим був виступ Сергія Могильного, голови села. Найбільшим святом, яке відбувалося у селі за 9 років його роботи на посаді, він назвав відкриття амбулаторії. Хоча до цього був ремонт Будинку культури, будівництво меморіального комплексу, дитячого садка, розробка генерального плану села… Сільський голова поділився історією будівництва, низкою проблем, що виникали у цей період — це і триразовий вибір ділянки землі, і нестача коштів, і поламки техніки, і порвані існуючі телефонні кабелі під час робіт. Героєм села назвав Сергій Могільний Сергія Василенка, який поступився ділянкою власного городу, на користь амбулаторії, тобто потреб громади. Щиро дякував за оперативну допомогу у придбанні обладнання нардепа Довгого. Висловлював захоплення роботою будівельної організації ТОВ "Інтерресурси":

"Хлопці працювали і вдень, і вночі. Давно таких людей не бачив! 14 листопада ми забили перший кілок і рівно через 4 місяці маємо прекрасну амбулаторію. Я дуже радий!"


Здоров’я і достатку побажала присутнім директор ЦПМСД Світлана Березюк:

"Я за те, щоб люди не хворіли, але амбулаторія розрахована на 30 відвідувань у день, тож приходьте, контролюйте свій тиск, радьтеся з лікарем. У добру путь!"


Сімейний лікар Тетяна Малик продовжила тему:

"Не хворійте, але приходьте до нас, слідкуйте за своїм здоров’ям!"


Після теплих слів і побажань Сергій Твердовський разом з Сергієм Могильним перерізали символічну стрічку і відкрили амбулаторію. Здається, не було жодної людини, яка б під час оглядин приміщень, висловила невдоволення. Навпаки — усі раділи за жителів села, які будуть лікуватися у такому закладі, користуватися новим сучасним обладнанням. Можливо і містяни підтягнуться і укладуть декларацію з Тетяною Малик, чи сімейним лікарем Юлією Трегубенко, на яку тут чекають з відпустки по догляду за дитиною.

У захваті від нової амбулаторії і жителька Великої Скельової Наталія Донченко:

"Тут так класно, я вже й цукор поміряла. Сюди ми будемо ходити регулярно, бо я — гіпертонік, чоловік переніс 2 інфаркти, за здоров’ям 12-річного сина теж треба слідкувати".


Чоловік Світлани Буйлук — директора Будинку культури переніс операцію через онкологію. Вона сама страждає на гіпертонію, тож будуть звертатися до Тетяни Олександрівни Малик.

"Ми будемо першими пацієнтами!" — запевняє жінка.


А пенсіонерка Галина Дорошенко, "Супер-бабуся" села, яка живе тут лише 7 років разом з 12-річною онукою, навіть вірш присвятила цій визначній події, в якому є такі рядки:

"Сьогодні в нашому селі, велика сталася подія. Радіють всі — дорослі і малі. Здоровим бути є надія!"