Рій «Серце патріота» обійшов усіх суперників


Рій «Серце патріота» обійшов усіх суперників


25 травня 2018
Рій «Серце патріота» обійшов усіх суперників
Два дні, 19-20 травня, у Світловодську тривав міський (перший) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної козацької гри "Сокіл", друга назва — "Джура". До гри, що вже втретє проводиться у Світловодську, долучилися 9 команд усіх загально-навчальних закладів міста. Юнаки і дівчата показували свої фізичні здібності, стройовий вишкіл, ерудованість, вміння працювати в команді. Організували змагання Центр військово-патріотичного виховання управління освіти Світловодської міської ради. Музичний супровід забезпечив Центр дитячої та юнацької творчості. За словами директора ЦВПВ, головного судді Анатолія Сіромахи, гра проводиться з метою активізації та підйому патріотичного духу серед школярів, виховання поваги до держави, її традицій та історії. До речі, цього року не тільки викладачі фізкультури та стройової підготовки, а й усі шкільні колективи готували свої команди до змагань.

19 травня о 9:00 розпочалася церемонія відкриття. Парад учасників відкрила команда ЗШ №9 "Соколята" — дворазовий чемпіон попередніх ігор. Рої (так називають команди у цій грі) привітали гості зібрання і, зокрема, головний суддя, який побажав школярам веселої, а головне — чесної гри і щоб перемога дісталася найсильнішому та найспритнішому. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять героїв України, що загинули, захищаючи її незалежність і свободу. Після урочистостей стартували змагання.

Першого дня учні продемонстрували свої навички стройової підготовки у конкурсі "Впоряд". Обізнаність з історії держави, українського козацтва та краєзнавства діти проявили у конкурсі "Відун". Номери художньої самодіяльності та добрі справи презентували під час конкурсу "Ватра". Наступного дня акцентували увагу на військово-спортивних змаганнях — метання гранати, стрільба з пневматичної гвинтівки, туристична смуга перешкод, спорядження магазину автомата патронами, квест.

Після усіх випробувань підбили підсумки. Цьогоріч переміг рій ЗШ №8 "Серце патріота" (смт Власівка), що найкраще проявив себе у більшості конкурсів. Анатолій Сіромаха розповів, що ця дружня команда була серйозно націлена на перемогу. Хлопці і дівчата найактивніше готувалися, тож бойовий настрій команди був помітний відразу.

Друге місце виборов рій СЗШ №3 "Світла варта" — наймолодша команда серед учасників. Її тренер спеціально обрав таку тактику, щоб діти здобули досвід, набралися сил для майбутніх перемог. Втім, незважаючи на вік, діти старанно поставилися до виконання усіх завдань. Вони отримали найбільше балів у конкурсах "Впоряд" та "Відун", були дружними, згуртованими, що, врешті, і вплинуло на результат.

А от від команди ЗШ №5 "Сокіл" — бронзового призера — очікували кращого результату. Підлітки добре готувалися, але їм трохи не вистачило балів. Саме ця команда найкраще презентувала (з фотозвітом) 12 добрих справ, що зробив колектив школи протягом року. З-поміж них відвідування ветеранів війни, зустрічі з учасниками АТО, збір і відправлення посилок бійцям АТО, відкриття меморіальної дошки, висаджування молодих дерев, участь у прибиранні міста тощо.

Усі призери були нагороджені дипломами, медалями, пам’ятними знаками, подяками та сувенірами на згадку. Четверо учасників отримали індивідуальні медалі у чотирьох видах змагань: "Підтягування на перекладині"Ілля Середенко, який підтягнувся 40 разів (СЗШ №7), "Стрільба з пневматичної гвинтівки"Нікіта Агейченко (СЗШ №3), "Спорядження військової амуніції"Дмитро Коваленко та "Спорядження магазину автомата патронами"Валерія Кушнір, яка змогла зарядити 15 патронів за 9 секунд (обоє учнів з НВК Гімназія ЗШ №4).

Перехідний кубок за традицією отримали переможці — рій "Серце патріота". Саме вони захищатимуть честь міста на обласному етапі змагань, що планують провести 14-18 червня у Світловодську. Очікується близько 400 учасників. Тож вболіваймо за наших козаків та козачок!