День Перемоги — незабутнє свято відбулося у Світловодську


День Перемоги — незабутнє свято відбулося у Світловодську


10 травня 2018
День Перемоги — незабутнє свято відбулося у Світловодську
Упродовж двох днів, 8 та 9 травня, у Світловодську тривали заходи, присвячені Дню пам’яті та примирення, а також 73-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Разом з усією Україною громада міста вшанувала пам'ять ветеранів, учасників бойових дій, усіх, хто самовіддано боровся проти фашистського загарбника і здобув перемогу. Ранок восьмого травня у Світловодську розпочався з покладання квітів до братської могили, що знаходиться по вулиці Конька.

Цього ж дня о 21:45 від банерів Героям Небесної сотні вирушила хода. Світловодці у вишиванках, з калиною, вишитими рушниками та іншою українською символікою в руках пройшли до "Вічного вогню", де розпочався мітинг "Перша хвилина миру". Просто неба учасникам заходу продемонстрували три відеофільми про роль України у Другій світовій війні, а також про роль жінки, матері у воєнні та повоєнні роки. Творчий колектив міського Палацу культури підготував тематичну концертну програму. Наприкінці заходу о 23-й годині присутні запалили лампадки, з яких виклали слово "МИР".

Сонячним видався ранок 9-го травня. О 9:30 світловодці зібралися біля могили невідомого солдата "Вічний вогонь". У перших рядах стояли представники ветеранських організацій, з-поміж них одиниці ветеранів, які дійсно пройшли пекло війни. Аби вшанувати подвиг героїв Другої світової війни, висловити їм слова пошани та щирої вдячності до меморіалу прийшли представники міської влади, керівники підприємств та організацій, політичних партій, громадськість.

Розпочався мітинг, присвячений Дню пам’яті та примирення і 73-й річниці Перемоги, піснею "9 Травня" у виконанні Павла Аболмасова. Ведучі заходу Кристина Шарко та Іван Нечай говорили про жахіття війни, мужність та героїзм фронтовиків, про тяжкі випробування, які довелося пройти українському народові у боротьбі за свободу. Пам'ять загиблих героїв присутні вшанували хвилиною мовчання… На знак пошани до могили невідомого солдата поклали квіти.

Від імені міської влади та депутатського корпусу з вітальним словом виступив секретар міської ради Юрій Сапянов. Далі слово надали Олесю Неділі, який зачитав свій вірш, присвячений пам’ятній даті, "Прапороносці Перемоги":

Їм снилась в лихоліття Перемога
Коли в ярмі стогнала Україна.
Кривавою була в бійців дорога
До лігва паліїв війни з Берліна.
Ім снилась вона мавкою в окопах
В бузковім квіті у травневі дні.
Червоні стяги на фашистських дзотах,
З якими йшли у бій доньки й сини.
Їм били в груди ворожі гармати,
Земля неначе з урвища стогнала.
Та вірили нескорені солдати,
Що перемога шлях їм осявала.
На подвиг їх Вітчизна окриляла
До поневолених народів йти.
Як Матір Божа їх благословляла,
Щоб мир і спокій людям принести.
Чотири роки йшли до перемоги,
Де пів-Європи протоптали, пів-Землі.
Вернулись переможцями з дороги
Наче із вирію весною журавлі.
Україну щоб з руїн підняти
До небачених, омріяних висот.
І життя заможне збудувати
Щоб щасливо жив рідний народ.
Крізь віки знов нині Перемога
Приходить співвітчизникам у сни.
У серці біль, образа і тривога,
Що на Донбасі гинуть в нас сини.
Пора б на Сході безлад зупинити,
Провести мудрий діалог за мир.
Не сіять ворожнечу, в дружбі жити,
Щоб не штовхати людство в смертний вир.
Отож вклонімось низько ветеранам
За подвиг їх і героїчний путь.
Нехай ніколи не болять в них рани,
І до 100 років Витязі живуть!


Не оминули увагою трагічні події, що зараз відбуваються на східних кордонах держави. І сьогодні українцям доводиться захищати територіальну цілісність та незалежність своєї країни. Неоголошена війна вже забрала тисячі життів. "Не треба нам війна…" — закликали у своїх віршах юні світловодці, вихованці народного аматорського театру ляльок "Дивосвіт" (керівник Марина Салабутіна). Зворушливо пролунала пісня "9 Травня", яку заспівала Юлія Мартиненко.

День Перемоги об’єднує мільйони людей, адже Друга світова війна кривавим слідом торкнулася кожної української родини.

Тамілі Степанівні Шевченко було 11 років, коли розпочалася війна. ЇЇ родина жила у Кіровограді. У перші дні вони евакуювалися до Оренбурзької області. А вже 29 липня дізналися, що їхнє місто бомбили. Батько Таміли Степанівни пройшов усю війну, йому пощастило повернутися живим, але серед рідних багато хто загинув.

"Війна пройшла через наші серця. Ми, діти, ходили в госпіталі, допомагали пораненим, працювали в полі, на станціях. День перемоги для мене — це святий день", — говорить Таміла Степанівна.


Іван Едуардович Марон:

"Потрібно берегти цей День Перемоги. Люди йшли на загибель, щоб захистити свою Батьківщину, своїх дітей та рідних. Його потрібно святкувати по-справжньому. Шкода, що цього разу не пройшли ходою з оркестром, як було завжди. Щоб люди бачили, що це — велике свято".


Володимир Дмитрович Демченко, ветеран війни:

"Вітаю усіх зі святом! Пам’ятайте цей день! Приходьте сюди до "Вічного вогню" і покладіть квіти невідомому солдату, як я поклав своєму дядьку, який теж не має могили..."


Продовжилося відзначення Дня Перемоги у парку культури ім. Т. Г. Шевченка. На сцені літнього театру відбувся святковий концерт. Спочатку для світловодців та гостей міста грав духовий оркестр Дитячої музичної школи, а потім виступили вокальні, хореографічні колективи та солісти міського Палацу культури. Свої яскраві хореографічні композиції подарували присутнім і вихованці студії танцю Лариси Москаленко. А завершилися святкування великим концертом на Бульварному узвозі.