Тарифи на тепло для населення Світловодська нарешті затвердили


Тарифи на тепло для населення Світловодська нарешті затвердили


5 грудня 2017
Тарифи на тепло для населення Світловодська нарешті затвердили
На чергове засідання виконкому, що відбулося 5 грудня, довго збирали місцевих урядників. Врешті сталося — 9 членів виконкому прибули, а це значило, що для прийняття рішень потрібна лише одностайність, 1 голос — "проти" чи "утримався" і рішення не прийнято. Тим не менше, вдалося розглянути близько 40 питань життєдіяльності міста. Серед них — довгоочікувані тарифи на тепло для населення. Про встановлення СП ТОВ "Світловодськпобут" тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання для населення доповіла Марія Дмитренко, яка нагадала, що з 2017 року повноваження щодо встановлення тарифів для теплопостачальних підприємств покладено на органи місцевого самоврядування.

Станом на 29.11.2017 року на підприємстві діють тарифи, затверджені постановами НКРЕКП для населення: 1251,08 грн/Гкал та 34,94 грн/кв.м. Зазначені тарифи на сьогодні не враховують повну собівартість теплової енергії, оскільки вони були розраховані на основі цін на матеріали та послуги, які діяли у 2008 році, а коригувалися протягом 2009-2016 років декілька раз з урахуванням тільки зміни вартості газової складової, електричної енергії (частково) та рівня мінімальної заробітної плати. З того часу ціна природний газ не піднялася, проте на електричну енергію зросла на 21,1%, а послуги з водопостачання на водовідведення за кубометр — на 159,0%. Середньозважений прожитковий мінімум на 1 працездатну особу зріс на 16,1%.

За даними підприємства, рівень відшкодування собівартості 1 Гкал теплової енергії доходами від реалізації послуг теплопостачання в розрахунку на 1 Гкал становить: за 2015 рік — 91,4 %, за 2016 рік — 93,8 %. Спеціалістами СП ТОВ "Світловодськпобут" було обраховано та 31 серпня 2017 року подано до виконкому міської ради розрахунки тарифів на теплову енергію та послугу з централізованого опалення для населення. Від час перевірки управлінням економіки було знижено планові витрати підприємства та відкориговані окремі статі затрат.

Як наслідок роботи управління з членами комісії, у якій активно попрацювали член виконкому Ірина Козак та громадська активістка Людмила Павловська, Марія Дмитренко запропонувала встановити такі тарифи для населення: 1441,86 грн/Гкал або 36,05 грн/кв.м. Таким чином зростання запропонованого тарифу відносно діючого склав лише 15,2 % за Гкал та 3,2% за кв.м.

За це рішення спочатку проголосувало 8 членів виконкому, бо Микола Сопільняк утримався. Міський голова оголосив, що рішення не прийнято і, як завжди, звинуватив у цьому партію, до якої належить Микола Сопільняк. У перепалку двох непримиренних чоловіків втрутилися Андрій Малицький та Людмила Павловська. Вони ще раз пояснили, що тарифи значно зменшилися відносно пропозиції теплопостачальника і попросили Миколу Сопільняка проголосувати "за", він погодився.

Тож тариф у 36,05 грн/кв.м, однозначно можна вважати перемогою деяких членів виконкому та активістів над монополістом — таку думку висловив депутат облради Руслан Степура. На той час присутні на засіданні Віктор Ліненко, новопризначений комерційний директор СП ТОВ "Світловодськпобут" та Олена Михайлик, начальник аналітичної служби пішли з засідання, тож точка зору теплопостачальника щодо прийнятого рішення наразі невідома.

Рішення набуде чинності з моменту опублікування у друкованому ЗМІ.