Світловодськ дружньо вітав художників з Олександрії


Світловодськ дружньо вітав художників з Олександрії


29 листопада 2017
Світловодськ дружньо вітав художників з Олександрії
26 листопада жителі Світловодська знайомилися з творчими роботами своїх сусідів — художників з міста Олександрія. Знайомство відбувалося в Арт галереї "Наше місто" під час відкриття виставки "Дружній візит VashArt м.Олександрія". Цікавою є ідея виникнення цієї виставки, про яку на початку розповіла куратор Арт галереї "Наше місто" Ксенія Бондаренко: 29 жовтня делегація художників з міста Світловодськ, у складі якої була і Ксенія, вітала своїх колег з Олександрії з відкриттям у їхньому місті артгалереї "VashArt". А мистецьким подарунком від світловодів стала пропозиція виставити роботи олександрійських майстрів у Світловодську. Подарунок був охоче прийнятий — тому трохи менше ніж через місяць світловодці переглядали роботи своїх сусідів.

Як розповіла у своїй привітальній промові керівник галереї "VashArt", голова спілки художників Олександрії щира і захоплена Ірина Кваша, створення галереї в Олександрії стало виправленням історичної несправедливості: місту 271 рік, багато людей мистецтва народилося і живе у ньому, а от знайомитися з їхньою творчістю не було де — галереї у місті ніколи не було. Тому за допомогою художників та меценатів облаштували приміщення, у якому вперше відкрилася виставка, а ось 29 жовтня стало вже другим днем народження галереї, бо воно проходило у новому приміщенні. На момент відкриття у залах до останньої хвилини тривали ремонтні роботи, тривають вони й зараз, адже часу на облаштування було дуже мало. Та й що приховувати — грошей теж не вистачало. Галеристка зізнається, що часто опускалися руки, але впевнено йти до відкриття допомагали однодумці. Для матеріальної складової художники продавали власні картини, сприяли відкриттю меценати й міська влада. Навіть ґудзики, знайдені у приміщенні, стали у нагоді (там раніше працювала ґудзикова фабрика) — художники пришивали ґудзики на листівки і продавали ці ексклюзивні сувеніри. До речі, у планах митців відкрити в галереї музей ґудзиків.

У Світловодську 12 живописців представили 77 картин — і на сьогодні це рекорд у стінах Арт галереї "Наше місто". Організатори-світловодці підготували та вручили під час презентації гостям грамоти і сувеніри (оригінальні пряники-палітри). А перед презентацією гості побували на екскурсії Світловодськом.

Під час нагородження кожен гість мав змогу висловити свої емоції та побажання, вітали олександрійців заступник голови громадської організації "Наше місто" Світлана Комлик, світловодський художник Анатолій Сіромаха, прес-секретар Олександрійської єпархії протоієрей Віталій Коваленко, начальник управління культури і туризму Світловодської міської ради Надія Клокар, щирі світловодці. Аристократичну атмосферу у залі створили викладачі дитячої музичної школи, лауреати міжнародних конкурсів Дмитро Чаплюк та Ірина Кіц. По закінченні заходу Ірина поділися з нами своїми емоціями:

"Усіх творчих людей об’єднує любов до творчості, тому наш дует і відгукнувся на дружню пропозицію зіграти на цій виставці. Ми за те, щоб у нашому місті було якомога більше мистецьких заходів. Особисто я малювати не вмію, я класичний музикант. Але ось заклик однієї з художниць пробувати, незважаючи на відсутність освіти, мене змусив замислитися. Може й справді спробувати?"


По усій Європі проходять виставки олександрійців Олени Додатко, Олександра Охапкіна, Максим Кисельов входить у топ-10 кращих акварелістів України та у топ-20 міжнародних акварелістів — віднедавна їхні роботи можуть бачити в Олександрії, а протягом листопада-грудня — жителі та гості Світловодська.

Виставка в Арт галереї "Наше місто" триватиме до 17 грудня. Вхід безкоштовний. Відвідайте!