Купа питань 43-ї сесії розглянуто на дивовижу швидко, включно із зняттям Сапянова (ДОПОВНЕНО)


Купа питань 43-ї сесії розглянуто на дивовижу швидко, включно із зняттям Сапянова (ДОПОВНЕНО)


21 листопада 2017
Купа питань 43-ї сесії розглянуто на дивовижу швидко, включно із зняттям Сапянова (ДОПОВНЕНО)
Якби не процедура голосування по секретареві міськради, то ця сесія, що тривала, якихось сім годин (нечувано для нинішнього скликання!), виявилась ще більш швидкоплинною. Але з іншого боку, якби не було "сапянівського" питання, вона б тривала і тривала – що так притаманно нинішньому скликанню… 21 листопада відбулася чергова, 43-я сесія міськради. Але підозра на те, що вона може (практично, як завжди) не розпочатися через брак кворуму так і витала сесійною залою перші 18 хвилин від її початку. Е-ні – з цієї (18-ї) хвилини міськдепівська більшість, невеличкими купками, почала заповнювати приміщення. Та так заповнювати, що набралася рекордна кількість обранців – 33 (із 34-х), щоправда, включно з міським головою Валентином Козярчуком.

Відразу опісля відкриття сесії монолітна фракція "Свободи" (20 хв. 5 с. першої частини відео-трансляції), підсилена облдепом-"свободівцем" Русланом Степурою, вийшла на авансцену з привітанням до присутніх і інтернет-глядачів з Днем Гідності і Свободи, який відзначається в Україні цього дня. Та – з попередженням олігархату про неминучу розправу з ним. Інші ж обранці від заяв утрималися.

Зате не утрималася громадська активістка Наталія Бут (28:56), яка віднедавна обіймала посаду підпорядкованого КП "Комбінат комунальних послуг" начальниці дільниці по обслугованою торгівлі (простіше, ринок "Світанок"). Обіймала… Річ у тім, що пані Наталя публічно, з сесійної трибуни оголосила про власне звільнення. І все – через начальника КП ККП, а ще міськдепа-"батьківщинця" Олександра Плахотнього, який, за її словами, з ринкових зборів не виділив на благоустрій "Світанку" жодної копійки. Через що їй вже соромно дивитися в очі "світанкових" підприємців. От вона й звільняється.

А між тим сесія увійшла у фазу депутатських звернень і відповідей на них. І так тривало майже дві години, після яких, згідно Регламенту, оголошується перерва. Але встигла "проскочити" начальниця управління соцзахисту Ірина Котенко з блоком "соцзахисних" питань, які було затверджено.

… Відносно швидко, щойно розпочалася друга частина засідання, були також затверджені Програми по лінії освіти та комунального господарства. А от на фінансових питаннях, пов’язаних із змінами до міського бюджету на цей рік (9:45 другої частини відео-трансляції) сталася "пробуксовка". Але врешті депутати обрали варіант цих змін, які запропоновані депутатською планово-бюджетною комісією, а не профільними виконкомівськими структурами… Попри те, що на "долю" начальника управління економіки Марії Дмитренко (52:27) випало аж 44 архітектурно-земельні питання, за трибуною вона затрималась недовго – рішення приймалися, в основному, "в цілому".

Друга перерва, третя частина. Після того, як обранці швиденько справились з "рутиною" фінансово-господарських питань, почалося… Адже ж першим питанням цієї частини, було те, через що і сесії не вдавалося провести, і міськдепівська більшість пересварилася як Козярчуком, так і з місьдепівською меншістю. А саме питання по секретарю міськради Юрію Сапянову, точніше, по його зняттю – на чому наполягала міськдепівська більшість. Але засідання понад десяти хвилин ніяк не могло розпочатись – обранців для кворуму не вистачало. Скориставшись паузою, "свободівець" Олександр Молчанов, напевне, щоби посоромити бажаючих сапянівської "крові", на загал нагадав про причину відсутності на засіданні винуватця – пан Юрій, сказав пан Олександр, наразі перебуває у Дніпровському Апеляційному суді, відстоює інтереси громади. І вже, як відомо, виграв той суд. Але повернутися на сесію, через відстань, не встигає.

А коли кворум таки набрався, враховуючи відсутність спікера, хотіли було зняти дане питання з розгляду. Та втрутився "радикал" Віталій Тетяніченко (14:56 третьої частини відео-трансляції): оскільки Сапянов на вересневій, 40-й сесії міськради вже звітував про свою роботу, то чого на нього чекати – треба на цій сесії визнати його звіт незадовільним. Врешті, ця пропозиція була підтримана більшістю голосів… Он воно як, дорікнув вже згадуваний Молчанов, поки Сапянов "там" бореться за інтереси громади, "тут" цю боротьбу визнають незадовільною…

А наступне питання – наче "контрольний" постріл у голову: "Про дострокове припинення повноважень секретаря Світловодської міської ради Сапянова Ю.О.". Щодо цього, то обранцям цієї 36-хвилинної частини сесії довелося напружитись, визначаючись з лічильною комісією, яка має засвідчити результати, передбачуваного регламентом, таємного голосування.

І голова оголосив ще одну перерву. За її час обранці знайшли скриньку для голосування, градоначальник змотався за міськрадівською печаткою – щоб бюлетені для голосування таємного нею пропечатати. А "укропівка" Надія Мальцева (8:09 четвертої частини відео-трансляції) зачитала протокол Лічильної комісії з десяти членів. Головою обрано "соолідаріста" Анатолія Шаповала, а її (Мальцеву) – секретаркою. Потім визначили місце проведення голосування таємного – приймальня міського голови. І пішли голосувати. Ще одна перерва.

З перших секунд п’ятої частини сесії на трибуну заступила Мальцева і оголосила результати голосування таємного… Коротше, за припинення повноважень Сапянова висловилась переконлива більшість обранців – 19.

Після цього місьдепівська більшість "зробила козу" і Козярчуку (8:55 п’ятої частини відео-трансляції): не встановила йому ранг посадової особи місцевого самоврядування і не погодилася на надбавку йому за вислугу років.

Ну, а далі все пішло, як по маслу. Але от тільки положення управління соцзахисту, попри те, що це питання двічі виносилося на голосування, підтримано не було… Дуже дивно, поділилася своїми враження після сесії начальниця означеного управління – і на всіх депутатським комісіях це питання проходило, і збільшення штату це положення не передбачало. Просто, додає пані Ірина, треба було це положення привести у відповідність до методичних вказівок галузевого міністерства. От і все.

Тож, можна припустити, обранці, знімаючи Сапянова, дещо перенапружилися. До речі, про Сапянова… Виступаючи наприкінці сесії у "різному", Молчанов "тонко натякнув": ті, хто голосували за його зняття – негідники.